Southern Cross Country League External Results
Pamber Forest
13 Oct 13
Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Thomas MacSwayne U17MStubbington Green6.4 
10NT   Zack Lahlal U20MVictory/Havant2.1 
100NT   Jonathan Read V45MAlton15.3 
101NT   Graham Cooper V45MBasingstoke & Mid Hants21.5 
102NT   Simon Rimmer V50MHart9.8 
103NT   Tim Farrant V40MFarnham Runners11.7 
104NT   Keith Vallis V45MOverton10.1 
105NT   Jon Evison V50MWaverley10.3 
106NT   Stuart Knight V40MLiss30.5 
107NT   Alan HillSENMFarnham Runners  
108NT   Peter Phillipson SENMGosport19.0 
109NT   Richard Johnson V55MChineham Park  
11NT   David Stanley SENMBasingstoke & Mid Hants22.6 
110NT   Nigel Sharp V50MWaverley36.0 
111NT   Jes Dickin V50MLiss10.0 
112NT   Jason SellwoodSENMHedge End RC  
113NT   Ian Jones V45MPortsmouth JC12.1 
114NT   Trevor Perrett V35MBasingstoke & Mid Hants14.2 
115NT   Diego Maldonado SENMAlton24.4 
116NT   Adrian Thornycroft V45MHaslemere Border35.6 
117NT   An OtherSENM   
118NT   Steve Armstrong SENMLiss5.0 
119NT   Nick McBeath SENMGosport36.0 
12NT   Chris BurchSENMAlton Runners  
120NT   Mark Sherwood V35MChineham Park21.5 
121NT   Karl Golder V45MPortsmouth TC23.9 
122NT   Julian Ladd V45MWaverley34.2 
123NT   Paul Turle V55MGosport10.9 
124NT   Peter Hewitt V40MGosport30.7 
125NT   Stu Lavalette V45MLiss8.3 
126NT   Stephen Dunne V50MAlton36.0 
127NT   Michael Pearce V65MAlton14.7 
128NT   Adam Roberts V45MGosport33.9 
129NT   Ricky Moss V45MHart  
13NT   David Brown V45MLiss15.9 
130NT   Jim DunlopSENMHedge End RC  
131NT   Matt Gardner V40MStubbington Green/Hedge End13.9 
132NT   Howard StintonSENMFareham Crusaders RC  
133NT   Jonathan NenthSENMWaverley Harriers  
134NT   Nigel Marchant V55MHart18.0 
135NT   Robin Bruce V50MBasingstoke & Mid Hants12.4 
136NT   Robert Cornwell V65MFleet & Crookham15.0 
137NT   Mike CurrieSENMChineham Park RC  
138NT   Andrew Wright V45MVictory13.6 
139NT   Craig Tate-Grimes V35MFarnham Runners13.6 
14NT   Andrew Carter SENMHart21.6 
140NT   Craig Wadeson V45MBasingstoke & Mid Hants24.7 
141NT   Dave AugerSENMPetersfield Triathlon Club  
142NT   Christopher Beattie V55MFarnham Runners12.7 
143NT   Martyn Rowell V40MGosport23.4 
144NT   Tony LawrensonSENMDenmead Striders  
145NT   Stephen King V45MHaslemere Border22.3 
146NT   John Marsh V45MVictory36.0 
147NT   Stephen Loveday V40MHaslemere Border27.5 
148NT   David Male V50MWaverley14.2 
149NT   Rob EdwardSENMFareham Crusaders RC  
15NT   Marc Soane V35MBasingstoke & Mid Hants/Chineham Park6.3 
150NT   Bob MonteathSENMHaslemere Border AC  
151NT   Ed WilmottSENMFareham Crusaders RC  
152NT   Stuart Hoare V45MDenmead14.6 
153NT   Kevin Abbott V40MFleet & Crookham14.2 
154NT   Steve Payne V50MFarnham Runners20.8 
155NT   John Gallagher V70MVictory34.8 
156NT   Huw Williams V50MHart22.0 
157NT   Len Phillips V55MWaverley26.0 
158NT   Tony HoyleSENMFareham Crusaders RC  
159NT   Steve CookeSENMHedge End RC  
16NT   Russell Burton V55MBasingstoke & Mid Hants5.2 
160NT   Colin Henderson V70MBasingstoke & Mid Hants35.0 
161NT   John BlakeSENMPetersfield Triathlon Club  
162NT   Derek Graves V65MHart18.1 
163NT   John Tussler V60MStubbington Green34.1 
164NT   Richard Allen V40MHedge End11.0 
165NT   John Hunt V65MPortsmouth JC20.6 
166NT   Colin Edwards V40MHedge End36.0 
167NT   Pete Murphy V50MDenmead16.7 
168NT   Martin Ward V45MFareham25.6 
169NT   Ken Eaden V55MGosport21.7 
17NT   Ben Raggett V35MFleet & Crookham3.8 
170NT   Terry OrrSENMHedge End RC  
171NT   Alexis ShirtlifeSENMWaverley Harriers  
172NT   Nigel Selley V60MPortsmouth TC36.0 
173NT   David Brace V55MGosport27.5 
174NT   Guiseppe SaievaSENMHedge End RC  
175NT   Mark WatsonSENMLiss Runners  
176NT   Howard Robinson V65MHart27.2 
177NT   Chris Stone V65MHart35.4 
178NT   Richard Hammer V45MChineham Park36.0 
179NT   Kevin Davies V35MFarnham TC36.0 
18NT   Chris Hall V45MStubbington Green7.6 
180NT   Phil Hale V45MChineham Park/Hatch Warren29.4 
181NT   Dennis Sanderson V60MDenmead24.1 
182NT   Gary TrendallSENMHedge End RC  
183NT   Terry Blake V70MAlton29.2 
184NT   Nick Bailey V55MDenmead28.4 
185NT   Robert Spencer V55MStubbington Green22.6 
186NT   Wally Thorpe V70MBasingstoke & Mid Hants31.9 
187NT   Steve Till V55MBasingstoke & Mid Hants/Southampton19.7 
19NT   Andy WheelerSENMPetersfield Triathlon Club  
2NT   Stephen Gumbrill SENMHart-0.4 
20NT   Stephen Jeffery V40MBasingstoke & Mid Hants4.2 
21NT   Ashley Coxden SENMBasingstoke & Mid Hants2.6 
22NT   Craig Berryman SENMHavant-0.8 
23NT   Nicholas Liu U17MBasingstoke & Mid Hants/Cardiff Uni4.7 
24NT   Chris Burghes V40MBasingstoke & Mid Hants18.2 
25NT   Sam Williams V35MBasingstoke & Mid Hants14.3 
26NT   Boe Harper SENMStubbington Green20.8 
27NT   Sam Beckett U17MBasingstoke & Mid Hants21.0 
28NT   Nick Timmins SENMFarnham TC11.4 
29NT   John Bigg V45MBasingstoke & Mid Hants5.2 
3NT   Matthew Gordon U20MHavant1.8 
30NT   Stephen Finn V40MHart12.1 
31NT   Mark Hobbs SENMWaverley7.8 
32NT   Matthew Lyness V40MBasingstoke & Mid Hants6.4 
33NT   Charles Ashby V45MFarnham Runners6.1 
34NT   Darren Wood SENMHart7.1 
35NT   Ali McGregorSENMPetersfield Triathlon Club  
36NT   Simon HearndonSENMStubbington Green Runners  
37NT   Ged Ruffle V60MHart6.2 
38NT   Andrew Turner V50MLiss/Macclesfield4.3 
39NT   Chris CareySENMFarnham Runners  
4NT   Tom Mendum V40MHaslemere Border4.4 
40NT   Andrew Cackett SENMBasingstoke & Mid Hants5.6 
41NT   Simon Bundy V35MPetersfield TC27.6 
42NT   James Baulch V40MChineham Park5.6 
43NT   Julian Tasker V35MWaverley18.1 
44NT   Jason East V40MFarnham Runners5.2 
45NT   David Eastman V35MBasingstoke & Mid Hants24.9 
46NT   Rohan Chaffey SENMChineham Park6.5 
47NT   Rob Jenkinson V40MMidhurst Milers/Haslemere Border36.0 
48NT   John EllardSENMFareham Crusaders RC  
49NT   Mark Bevan V50MBasingstoke & Mid Hants13.6 
5NT   Mat Shaylor V40MBasingstoke & Mid Hants4.0 
50NT   Dave Ragan SENMBasingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni-3.9 
51NT   Pete Bullock V50MHart11.9 
52NT   Richard Taylor V35MHaslemere Border32.0 
53NT   Stuart Williamson V40MFarnham Runners8.8 
54NT   Karl Norfolk SENMUnattached7.0 
55NT   Matt Dellar V40MFarnham Runners4.6 
56NT   Simon DimmockSENMPetersfield Triathlon Club  
57NT   David Sheard V50MBasingstoke & Mid Hants15.4 
58NT   Sam RobinsonSENMPetersfield Triathlon Club  
59NT   James White V45MLiss27.8 
6NT   Liam RickesfordSENMHavant AC  
60NT   John Mcelroy V50MChineham Park6.8 
61NT   Rob Harrison V45MChineham Park12.2 
62NT   Andrew Lockett V40MWaverley17.8 
63NT   Mike Melrose V45MWaverley16.6 
64NT   Tim Cummins V40MFarnham Runners6.4 
65NT   Stewart Roberts V45MLiss32.6 
66NT   Anthony RoseSENMPortsmouth Triathlon Club  
67NT   Darren Stafford SENMHart22.5 
68NT   Steve Mcgeown V35MFarnham TC2.9 
69NT   Michael BradburySENMFarnham Triathlon Club  
7NT   Tom Frost V45MLiss7.8 
70NT   Pail CorrySENMPetersfield Triathlon Club  
71NT   Kevin White V35MGosport12.5 
72NT   Steve Murphy V50MFarnham Runners12.5 
73NT   Mark Griffiths V40MVictory31.8 
74NT   Jimmy CaseSENMChineham Park RC  
75NT   An OtherSENM   
76NT   Martin Billett V55MFarnham Runners12.9 
77NT   Josh Strudwick U20MBasingstoke & Mid Hants7.3 
78NT   Steve Kitney V45MFarnham Runners22.3 
79NT   Bernard Dutton V60MEastleigh RC/Hedge End11.5 
8NT   Joseph Perkins U23MHaslemere Border/Exeter Uni2.9 
80NT   Paul JohnsonSENMPetersfield Triathlon Club  
81NT   Robin Trask V35MHaslemere Border36.0 
82NT   David Armstrong V55MFarnham Runners36.0 
83NT   Terry Copeland V50MFarnham Runners8.7 
84NT   Neil Tolfrey V45MVictory/Portsmouth TC/Havant10.5 
85NT   Tim ComptonSENMStubbington Green Runners  
86NT   Carl AtkinsonSENMFarnham Triathlon Club  
87NT   Ray Gartland V50MBasingstoke & Mid Hants10.0 
88NT   John Collis V40MLiss7.8 
89NT   Alan CourtSENMHedge End RC  
9NT   James Wallace SENMHart/Fleet & Crookham0.7 
90NT   Keith SheppardSENMHedge End RC  
91NT   Tom Steckiw V50MBasingstoke & Mid Hants10.7 
92NT   Nicholas J Thomas V35MWaverley8.7 
93NT   JP PritchardSENMWaverley Harriers  
94NT   Malcolm Lavery V50MHavant15.3 
95NT   Dmoinic LoboSENMFleet & Crookham AC  
96NT   Jonathan Capel V45MFleet & Crookham11.1 
97NT   Paul Carter V45MHavant13.5 
98NT   Neil Cunliffe V50MHart12.2 
99NT   Christopher Cramp V40MFarnham Runners8.7 
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Clare EntwistleSENWFarnham Runners  
10NT   Rebecca Cackett SENWBasingstoke & Mid Hants11.1 
100NT   Helen Smith V55WVictory36.0 
101NT   Vivianne Walters V55WBasingstoke & Mid Hants32.9 
102NT   Becca HumphreysSENWHaslemere Border AC  
103NT   Cyra Parkes V35WFarnham Runners30.3 
104NT   Liz Macenri V50WFareham26.3 
105NT   Jenni LambertSENWHaslemere Border AC  
106NT   Elaine Ashby V40WFarnham Runners30.7 
107NT   Tracey Crank V50WDenmead26.5 
108NT   Chris Smith V55WFareham27.8 
109NT   Vicki Bryce SENWHedge End36.0 
11NT   Angela Goodwin V35WBasingstoke & Mid Hants32.7 
110NT   Sarah Barnett V40WHaslemere Border29.3 
111NT   Lorraine Herring V50WHaslemere Border28.5 
112NT   Lisa TrendallSENWHedge End RC  
113NT   Marilyn Crocker V65WVictory/Havant27.7 
12NT   Ruth Briggs V35WHart19.5 
13NT   Susan Wookey V35WHart15.7 
14NT   Daisy Hall U23WStubbington Green12.7 
15NT   Sarah Frost V40WWaverley  
16NT   Charlotte Ragan SENWBasingstoke & Mid Hants4.6 
17NT   Helen Purchase V40WLiss26.1 
18NT   Sarah Cleland V35WHart17.3 
19NT   Charlotte Whatley SENWFarnham Runners11.3 
2NT   Jenny Helyar U20WBasingstoke & Mid Hants/Tadley31.7 
20NT   Donna MitchelSENWStubbington Green Runners  
21NT   Claire PowellSENWHedge End RC  
22NT   Rachel Tomkins V35WHart13.5 
23NT   Laura ChalkSENWStubbington Green Runners  
24NT   Kayleigh Copeland U23WFarnham Runners8.4 
25NT   Gemma Bigg U20WBasingstoke & Mid Hants/St. Mary's Uni4.5 
26NT   Debs CorayneSENWPetersfield Triathlon Club  
27NT   Grace Crumplin U20WHavant/Isle of Wight33.6 
28NT   Jo Edson V55WFarnham Runners  
29NT   Emma Dearsley SENWFarnham TC36.0 
3NT   Angela Carpenter V40WChichester/Petersfield TC36.0 
30NT   Susan Burton V45WBasingstoke & Mid Hants17.8 
31NT   Kimberly Holder SENWHart/Kingfisher Harriers35.7 
32NT   Christine Elizabeth Sadler SENWChineham Park30.3 
33NT   Alice Rorke U17WHavant24.4 
34NT   Carol Sworn V45WHart17.7 
35NT   Louise Apsey V35WHart8.5 
36NT   Sue Taylor V40WFarnham Runners14.5 
37NT   Jolene Sadler SENWFleet & Crookham12.6 
38NT   Caroline Partner V35WBasingstoke & Mid Hants14.8 
39NT   Sian Dixon SENWHaslemere Border17.7 
4NT   Rebecca Atkins V45WWaverley36.0 
40NT   Tori Shaw V40WFarnham Runners17.5 
41NT   Kate JamesonSENWHart Road Runners  
42NT   Felicity Edwards V45WChineham Park26.3 
43NT   Ruth Lyons V40WWaverley36.0 
44NT   Katie Carew-Robinson V35WPortsmouth JC9.9 
45NT   Rachael Openshaw SENWStubbington Green11.8 
46NT   Kaya Simpson U17WHavant36.0 
47NT   Sabrina Steel V35WHart28.5 
48NT   Annabelle Marsh U20WHavant36.0 
49NT   Joanne Kitching V35WPortsmouth JC11.8 
5NT   Amy Bream U20WHavant6.5 
50NT   Lisa Gottwald SENWChineham Park9.1 
51NT   Marie Appleton V40WLiss35.5 
52NT   Linda Sharp V45WWaverley36.0 
53NT   Holly CartledgeSENWFleet & Crookham AC  
Page: 1 2