BMC PB Classic External Results
Corby
11 May 13
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.82Jonny Monk PBU20MLeicester1:52.551:48.683.2 
21:56.65Oliver Jones PBU20MIpswich1:56.651:56.6525.8 
31:56.75Billy White  U17MBrighton Phoenix1:54.521:54.525.7 
41:58.06James McCrae PBU17MNene Valley1:57.31:52.55-4.4 
51:58.28Andrew Revell PBU20MIpswich1:58.281:58.2831.2 
61:59.39Billy Kelsey SBU17MShaftesbury Barnet1:55.121:52.2317.6 
72:00.41James Hatton  U17MLeicester1:58.081:58.0819.0 
82:00.90Ross Tennant PBU20MIpswich1:58.691:55.611.1 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.07Liam Kirk PBU20MKettering2:03.072:03.078.8 
22:03.28Archie Davis  U15MBrighton Phoenix1:58.801:48.51-5.7 
32:03.91Ellis Cross PBU17MTamworth2:03.911:57.00-5.6 
42:03.95Scott McIntyre PBU17MCorby2:03.22:03.029.9 
52:05.04Kyran Wilson PBU17MRugby & Northampton2:03.62:00.1625.3 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:06.60Alex Rieley PBU17MMansfield2:05.221:58.81-0.2 
22:07.09Sam Furey PBU20MCorby2:03.92:03.924.2 
32:07.21Cameron Smith  U17MMansfield/Derbyshire Schs2:05.161:59.06-3.5 
42:08.36William Bardsley PBU17MSouth London2:07.081:58.190.4 
52:09.67Mari Smith SBU17WLeicester2:09.672:01.46-0.8 
62:10.50Cameron Innes  U17MCoventry2:06.62:06.637.6 
72:11.44Caelidh Ross PBU17WLeicester2:06.632:06.6317.0 
82:11.52Cameron Hart PBU17MLeicester2:08.992:06.031.7 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:18.20Amrik Gill PBU17MLeicester2:13.452:02.772.9 
22:18.37Marcus Rowland  U15MStilton2:12.312:12.3140.7 
32:18.97Helena Keenan SBU17WCorby2:16.612:16.368.3 
42:19.01Amalia Edwards SBU17WLuton2:16.132:16.1334.7 
52:19.39Lillie Bellamy  U20WSwindon2:14.382:12.0631.0 
62:20.50Naomi Richardson SBU20WCoventry2:20.502:14.6627.8 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.30Susannah Reid PBU20WIpswich2:21.302:12.862.9 
22:22.73Jess Gordon SBU17WKettering2:18.882:15.933.3 
32:23.95Ruby Goodall SBU15WCorby2:23.12:22.428.3 
42:25.24Bethany Gordon PBU15WKettering2:22.532:22.5338.8 
52:25.46Demi Jakymelen SBU20WMansfield/Derbyshire Schs2:25.462:19.1648.2 
62:26.30Ben Damms PBU15MLouth2:26.302:26.3044.2 
72:27.14Isobel Davis PBU15WLeamington2:26.852:17.695.9 
82:35.09Charlie Peters  U13WCannock & Stafford2:31.732:30.838.8 
800m F (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:25.97Alex Cunningham PBU13MCorby2:21.92:11.529.1 
22:30.38Oliver Freer PBU15MLeicester2:30.381:56.252.0 
32:35.53Morgan Potter PBU13MCorby2:32.72:05.037.8 
42:42.28Eleanor Tennant  U17WIpswich2:35.52:34.544.8 
52:43.86James McIntyre  U13MCorby2:38.82:30.025.8 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:06.55Jeremy Barnes  U17MCoventry4:04.723:50.065.4 
24:08.31Luke Jones SBU17MTamworth3:59.173:52.472.1 
34:16.91Lewis Hayes PBU20MKettering4:06.94:06.928.3 
44:18.14Josh Coles SBU20MCorby4:18.144:14.614.0 
54:19.73Bradley Wattleworth  U20MIpswich4:12.423:57.08-1.8 
1500m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:16.59Charlie Davis PBU17MLeamington4:13.634:13.6329.3 
24:22.76Robert Male  U20MRugby & Northampton/Birmingham Uni4:21.134:03.457.6 
34:23.77Isaac Akers  U15MCorby4:14.503:57.82-4.5 
44:27.50AN Other         
54:28.83Dion Harrison PBU17MLincoln Wellington4:24.714:21.7812.0 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:50.33Ellie Welch PBU17WCorby4:44.254:42.017.1 
24:54.16Hannah Willis PBU15WBracknell AC4:54.164:50.521.8 
34:55.74Aaron Bruce  U15MKingston & Poly4:40.394:35.457.1 
45:00.17Ella Shirley  U17WLeicester4:45.344:35.185.6 
55:00.74Tabatha Walford PBU15WBedford & County5:00.744:36.988.3 
65:02.24Francesca Green PBU15WLeicester5:02.245:02.2440.8 
75:05.01Laura Wilkinson PBU15WLincoln Wellington5:05.014:49.164.5 
85:05.08Ella Hughes PBU17WMansfield4:55.534:31.1824.2 
95:09.81Leah Epton PBU15WLincoln Wellington4:55.744:55.7433.5 
105:17.82Ellie-May Hathaway  U15WCorby5:15.95:09.834.2 
115:21.67Gemma Vaughan SBU17WKettering5:21.675:06.6547.4 
125:40.59Alison Curtis  U13WLeicester5:29.975:17.0749.7 
136:13.25William Rhodes  U13MCorby6:12.75:40.038.7 
 
3000m A (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:52.71Steven Naylor  SENMBedford & County8:38.188:38.1813.1 
28:56.19Euan Makepeace PBU17MCharnwood8:35.107:58.99-4.9 
39:21.17Andrew Headley PBU17MBedford & County9:21.178:52.64-1.5 
49:33.63Stephen Headley SBU17MBedford & County9:33.639:22.03.0 
59:38.61Jake Richardson SBU17MGrantham AC9:31.89:09.63-2.6 
69:42.69Jack Hope  U17MKettering9:18.18:32.62-2.5 
710:06.72Matt Le Poidevin  U17MWest Suffolk9:49.479:49.4710.4 
810:18.77Abbie Donnelly  U17WLincoln Wellington9:52.989:18.12-1.4 
910:30.93Catrina Thomas PBU17WLincoln Wellington10:30.939:37.9911.1 
1010:32.68Rebekah Thomas  U17WLincoln Wellington10:21.210:15.5810.3 
1110:47.80Kayli Walford PBU20WBedford & County10:47.8010:47.8039.1