BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Jun 13
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:50.18   Hannes Naude  SENMSouth Africa1:50.161:50.1625.1 
21:51.16   Joseph Lancaster PBU20MCity of Sheffield1:51.161:50.433.6 
31:52.83   Daniel Stepney  SENMBrighton Phoenix/Brighton Uni1:49.981:49.981.9 
41:53.75   Donald Carter  SENMInvicta East Kent/St. Mary's Uni1:53.381:52.593.7 
51:53.84   James Stockings PBU20MWoodford Green Essex Ladies1:53.841:53.84-3.0 
61:54.11   Tommy Ashby PBSENMHarmeny/Moorfoot1:54.111:54.1113.4 
71:54.61   George Duggan  U17MTonbridge1:52.571:51.58-5.0 
81:58.38   Billy Kelsey  U17MShaftesbury Barnet1:55.121:52.238.1 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.94   Daniel Rowden PBU17MWoodford Green Essex Ladies1:53.751:44.97-6.4 
21:55.16   Ben Tyler SBSENMMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:55.161:54.73-0.2 
31:55.40   Andrejs Safars SBSENMMedway & Maidstone/Latvia1:55.401:52.941.9 
41:55.68   Massi Dendani PBU20MHavering/Bedfordshire Uni1:55.681:52.193.5 
51:56.56   Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley1:56.111:55.25-3.6 
61:57.42   William Somogyi PBU20MBexley1:55.211:55.2120.7 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.96   Patrick Lucas SBU20MCroydon1:54.161:54.16-3.3 
21:57.42   Owen Hind PBSENMEastleigh RC1:54.731:53.15-4.2 
31:58.56   William Fuller PBU17MBlackheath & Bromley1:58.401:55.70-5.4 
41:59.15   Niki Faulkner PBU20MBexley1:59.151:56.29-3.4 
51:59.22   Archie Davis PBU15MBrighton Phoenix1:58.801:48.78-5.4 
61:59.25   Laurie Probert PBU20MTonbridge1:58.561:58.5621.2 
72:00.18   Daniel Bradley SBSENMTonbridge1:58.991:56.7-1.3 
82:00.75   Sam Benge PBU23MWoodford Green Essex Ladies2:00.751:59.5013.7 
92:01.11   Alexander Hookway SBU23MTonbridge/Brunel Uni London1:59.351:57.773.0 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.74   Maximilian Nicholls PBU20MTonbridge2:00.741:58.34-4.0 
22:02.28   Bailey Stickings PBU17MBlackheath & Bromley2:02.282:02.2827.8 
32:05.50   Luke Russell  U17MBlackheath & Bromley2:03.242:03.2427.5 
42:06.00   Craig Sharp PBV35MDartford H2:04.402:00.12-1.7 
52:09.11   AJ Kikwera  SENMEnfield & Haringey2:05.812:05.8128.8 
62:09.61   Euan Nicholls PBU17MTonbridge2:08.422:01.132.8 
72:10.54   William Bardsley  U17MSouth London2:07.081:58.19-0.8 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.94   Lordie Bevan PBU15MPeterborough/Berkshire Schs2:15.941:58.513.9 
22:18.47   Chris Best  U15MHorsham Blue Star2:17.72:14.5018.4 
32:19.43   Christian Lee PBU15MCrawley2:18.051:57.382.5 
42:19.79   Charlotte Harwood PBU17WMedway & Maidstone2:19.792:19.7924.3 
52:19.82   Clare Elms SBV45WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:17.812:15.502.9 
62:21.50   Saffron Salih PBU20WTonbridge2:21.502:21.5018.4 
72:23.63   Chloe Sharp  U15WDartford H2:22.242:11.330.9 
82:24.01   Tara Bage PBU17WChichester2:24.012:17.422.2 
92:24.21   Katherine-Jayne Watts  U17WColchester H2:19.282:18.6922.5 
102:25.06   Sian Driscoll  U17WTonbridge2:19.142:14.2212.8 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:50.13   Neilson Hall SBSENMBedford & County/Herts Phoenix3:50.133:49.6218.7 
23:52.18   Robbie Fitzgibbon  U20MBrighton Phoenix3:49.463:36.97-5.8 
33:56.58   Jake Byrne  U23MMullingar/Ireland3:56.543:56.5428.5 
43:58.08   Chris Hartley SBSENMThames Valley/Australia3:58.083:55.0224.8 
53:58.92   Gilbert Grundy PBSENMWoking/Guildford & Godalming3:54.973:46.32-4.2 
64:04.54   Georges Vacharopoulos PBU23MBlackheath & Bromley/Warwick Uni4:04.543:58.01-2.1 
74:05.01   Christopher Olley PBU20MTonbridge4:05.013:44.22-5.4 
84:06.29   James Hogg SBSENMMedway & Maidstone/Kent Uni4:04.064:02.0518.6 
94:06.54   Alex Gibbins SBV35MBlackheath & Bromley4:06.543:58.740.2 
104:07.13   Grant Webb PBU23MBasildon/Oaklands Col4:07.134:03.874.5 
114:07.65   Adam Wright PBU20MS Factor4:07.654:02.517.2 
124:08.61   Christopher Cohen PBU17MTonbridge4:04.863:56.3113.1 
134:09.43   Adam Villard PBU23MSt. Mary's Richmond/Stragglers4:09.324:09.3218.4 
144:10.33   Andrew Pickett SBSENMDartford H/Loughborough Students4:08.103:57.580.4 
154:22.03   Thomas Purnell SBSENMInvicta East Kent4:22.034:18.536.2 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.78   Dennis Cross SBU23MThurrock4:14.584:14.5818.0 
24:21.98   Tim Faes PBU17MTonbridge4:21.983:59.330.0 
34:36.28   Lewis Caiels  U17MBexley/Dartford H4:34.14:32.2615.0 
44:50.30   Christopher Lydon SBV50MBeckenham4:50.304:45.525.1 
55:01.26   Barry Hopkins  SENMInvicta East Kent4:55.984:55.9815.3 
65:28.93   Rebecca Wilby PBU20WDartford H5:18.145:02.845.9 
75:34.57   Hashim Hassan U13MUnattached    
85:34.84   Annabel Field  U13WBexley5:31.784:59.9710.8 
95:46.92   Abigail Kingston PBSENWBlackheath & Bromley5:46.925:37.9427.5 
 
5000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:57.38   Ryan McKinlay  SENMHighgate/Woodford Green Essex Ladies14:43.4614:43.460.0 
215:22.38   Anupam Das  SENMHillingdon/Bath Uni/Bristol & West/Team Bath15:21.9315:21.9318.0 
315:23.23   Darryl Hards PBSENMBrighton Phoenix/Worthing15:23.2315:18.531.2 
415:30.15   Daniel Hamilton PBU23MAbingdon/Birmingham Uni15:30.1515:30.150.9 
515:46.26   Ben Shearer  V35MCambridge H15:38.715:08.65-2.5 
616:00.23   Phil Dickens PBSENMCambridge H16:00.2315:56.76-2.6 
716:02.70   Paul Bell PBV40MKent16:02.7016:02.7024.1 
816:05.24   Stuart Beaney PBV35MKent15:55.615:55.6-0.7 
916:23.97   Daniel Watt PBSENMTunbridge Wells16:23.9715:58.94-0.2 
1016:32.61   Tony Tuohy SBV50MDulwich/Veterans16:32.6116:21.11.9 
1117:06.50   James Gordon  V35MCambridge H16:35.8416:18.515.6 
1217:07.96   Jad El-houssami PBU23MNewham & Essex Beagles17:07.9616:33.29-0.3 
1317:37.02   Alex Cameron PBU20MDartford H17:37.0215:59.24-0.5 
1419:16.13   Katie Sanders PBSENWGreenwich Tritons19:16.1319:16.1322.5