Sweatshop Southern Athletics League Division 2 S External Results
Braunton
20 Apr 13
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.0   Nathan Gillis PBU17MTeam Kennet2:01.01:48.88-4.8 
22:02.9   Matthew Duffin PBU20MWinchester1:57.311:57.3122.9 
32:05.3   Ned Oliver PBU17MNorth Devon2:05.32:05.328.0 
42:12.4   Ryan Walbridge  U17MWimborne2:07.22:03.286.1 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.7   Robert Leach PBU20MWinchester/Winchester College2:00.231:59.9314.1 
22:10.6   Alexander Hanson PBU17MTeam Kennet2:05.61:48.67-5.0 
32:14.6   Ellis Johnson  U17MNorth Devon2:09.082:03.7612.5 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.3   Yasmin Ryder SBU17WTeam Kennet2:19.892:16.682.9 
22:22.4   Hannah Gaunt PBU17WNorth Devon2:16.542:16.5411.4 
32:32.9   Sue True SBV35WWinchester2:27.882:25.647.5 
42:48.8   Charlotte Bourne SBU17WWimborne2:48.72:47.2914.0 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:38.3   Emily Stoodley  U17WWinchester2:34.02:25.734.6 
22:45.4   Kirsty Bennet SBU17WTeam Kennet2:45.42:40.59.2 
32:50.0   Jessie Flanagan  U17WNorth Devon2:45.982:39.9034.9 
43:37.3   Lucie Fry SBU17WDorchester/Team Dorset3:37.33:11.836.0 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:21.9   Nathan Gillis  U17MTeam Kennet4:02.613:54.70-4.8 
24:22.4   Matthew Duffin PBU20MWinchester4:16.64:16.622.9 
34:27.6   Xan Wesolowski PBU17MNorth Devon4:22.764:22.7627.1 
44:43.2   Tom Austin  U20MWeymouth/Poole AC4:17.43:53.72-3.0 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.7   Robert Leach  U20MWinchester/Winchester College4:12.94:08.514.1 
24:44.9   Ellis Johnson  U17MNorth Devon4:30.434:21.2612.5 
34:45.0   Oli Overend SBU17MTeam Kennet4:44.224:41.8220.8 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.4   Lucy Elliott  V45WWinchester/Southern Counties Vets4:54.24:37.29.2 
25:03.1   Tara Chittenden  U17WDorchester4:50.034:44.4832.5 
35:22.5   Georgina Bradford SBU17WTeam Kennet5:11.604:54.811.8 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:16.8   Abbie Hine  U17WWimborne/Team Dorset4:53.64:53.613.0 
26:11.9   Kirsty Bennet  U17WTeam Kennet5:50.25:34.79.2 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:21.5   Lucy Elliott  V45WWinchester/Southern Counties Vets10:10.8 9:19.29.2 
212:23.6   Charlotte Bourne SBU17WWimborne12:23.611:38.114.0 
312:34.7   Chloe Scaplehorn  U17WTeam Kennet12:16.611:57.428.9 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:37.7   Emily Stoodley  U17WWinchester11:03.511:00.134.6 
213:30.0   Honor Slade SBU17WDorchester/Team Dorset13:30.011:48.135.5 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:15.4   Michael Gaunt PBU20MNorth Devon16:15.416:15.45.4 
216:20.4   Callum Kennedy PBU20MWimborne15:56.615:47.7412.6 
317:49.4   Alexander Hanson SBU17MTeam Kennet17:49.415:44.8-5.0 
418:19.1   David Vosser SBV50MWinchester18:19.118:09.36.1 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:56.0   Ned Oliver PBU17MNorth Devon16:56.016:56.028.0 
219:07.1   Franklyn Young  V50MWinchester/South West Vets19:02.418:16.74.7