Derbyshire County Championships External Results
Nottingham
5 Jan 13
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
ZXC SM
PosGun   NameAG ClubHC  
130:52   Andrew Ward V40MClowne22.7 
232:05   Chris Rainsford SENMHeanor/Loughborough Students-4.0 
332:12   Dale Annable SENMRipley-1.1 
432:34   Joe Gratton U23MHallamshire/Birmingham Uni10.0 
532:56   Joe Rainsford U20MHeanor-2.7 
633:18   Jaimie Roden U23MSale Harriers Manchester/Sheffield Uni-2.5 
733:36   Darren KingSENMClowne RR  
834:00   Mark Morgan V35MHeanor28.8 
934:36   Rod Harris V40MLong Eaton24.6 
1034:48   Ashley Deeming V40MHeanor2.8 
1134:52   Lewis Banton SENMClowne1.8 
1235:06   Chris Adams V35MNorth Derbyshire-0.2 
1335:26   Gordon Irvine SENMThames Valley/Belper3.3 
1435:35   Tim Clayton V50MNorth Derbyshire/Midland Masters2.5 
1535:43   Tom Roethenbaugh U20MLancaster Uni9.0 
1635:54   Stephen Cadywould V35MArmy36.0 
1735:56   Gordon Smith V40MBurton/Midland Masters0.9 
1835:57   Adam Biggs SENMHeanor18.6 
1936:08   Terah Hooley U20MDerby24.8 
2036:21   Edward Bilton U20MChesterfield34.6 
2136:24   Ian Stevens SENMDerby24.3 
2237:04   Dean Taylor V35MRipley5.8 
2337:08   Andy Dickenson V45MLong Eaton5.2 
2437:13   Robert Fox V50MLong Eaton/Midland Masters4.9 
2537:32   Ian Monaghan V40MChesterfield/North Derbyshire5.1 
2637:52   Russell Parkin V50MDerby/Midland Masters4.7 
2738:18   Steve Leverton V55MNorth Derbyshire34.8 
2838:22   Paul Clarke V35MAmber Valley & Erewash17.1 
2938:23   Daniel Teasel SENMNorth Derbyshire7.5 
3038:26   Tony Caulton V50MHatton Darts RC/Police26.9 
3138:28   Ian Chant V40MLong Eaton4.5 
3238:30   Simon Sleney V40MClowne36.0 
3338:32   Robert White V35MBuxton0.3 
3439:07   Ian Duffin V35MRipley7.8 
3539:10   Jack Dakin U20MBelper1.3 
3639:11   Phil Abbott V35MLong Eaton19.3 
3739:43   Simon Croft V50MMatlock6.7 
3839:48   Mike Richmond SENMHeanor36.0 
3939:58   John Robertson V50MDerby23.3 
4040:16   Andrew Lessiter V40MMatlock23.2 
4140:39   Steve Bennett V50MNorth Derbyshire12.5 
4240:45   Chris Mason V60MSouth Derbyshire/Unattached/Midland Masters7.7 
4340:53   Alastair Hobday V40MDerby/Heanor17.7 
4441:01   Joseph Booth U20MDerby-0.7 
4541:05   John Birch V50MMatlock/Wirksworth9.5 
4641:08   Anthony Hatswell SENMLong Eaton-0.4 
4741:37   Christopher Morrison V55MSinfin7.7 
4841:43   Richard Glyn Phillis V40MRipley23.0 
4941:45   Simon Edwards V50MBelper9.8 
5042:01   Christopher Booth V50MDerby6.0 
5142:18   Amer Armoush V50MBelper31.3 
5242:24   John Hurley V55MMatlock9.4 
5342:30   Steve Lomas V40MMacclesfield30.1 
5443:04   Brian Warner V45MSinfin11.8 
5543:11   Edward Godber V35MHeanor10.7 
5643:34   Michael Smedley V60MDerby/Midland Masters35.3 
5743:37   Wayne Smithurst V35MRipley12.5 
5843:39   Mark Tomlinson V40MRipley36.0 
5943:41   Malcolm Weir V65MBelper8.9 
6043:50   Roger Willison V50MSinfin22.7 
6144:00   Robert Allen V40MMatlock30.7 
6244:16   Rob Norman SENMBelper10.2 
6344:27   John Robertson V50MDerby23.3 
6445:48   Peter Bailey V50MBuxton11.8 
6545:51   Gary Fallon V50MDerby36.0 
6645:57   Paul Sadler SENMClowne13.3 
6746:19   Andrew Dakin V50MBelper21.2 
6846:24   Dennis Learad V60MClowne32.6 
6946:28   Gareth Lowe V35MClowne-1.3 
7046:30   Karl Tietz V55MRipley17.7 
7146:37   Jeremy Bateman V55MRipley28.7 
7246:42   Roger Fokinther V55MClowne35.5 
7347:00   Richard Bouglas SENMBuxton5.2 
7447:15   George KatariaV40MSinfin RC  
7547:17   Chris Barnes V40MChesterfield35.1 
7647:21   Dennis Holmes V45MRipley11.7 
7747:57   Mark Waller U20MClowne36.0 
7847:58   Frank Golden V40MBuxton31.6 
7948:31   Colin Sinnott V60MNorth Derbyshire18.9 
8049:45   Paul Stevenson V55MSinfin16.9 
8150:19   Richard Thorpe V40MNorth Derbyshire16.3 
8251:15   Shaun Burton V45MLong Eaton14.7 
8352:03   Simon Moorhouse V50MBuxton22.5 
8453:32   Kevin Barry V40MLong Eaton18.4 
8553:37   Michael Butterly V70MDerby24.7 
8654:32   Paul McWhaV40MBuxton AC  
ZXC U17M
PosGun   NameAG ClubHC  
119:50   Daniel Haymes U17MDerby-0.1 
220:05   Nathan Staniford U17MChesterfield35.9 
320:25   Samuel Hassall U17MDerby24.3 
420:38   Campbell Menzies U17MChesterfield1.5 
521:29   Dominic Chambers U17MDerby14.1 
622:27   Joel Herbert U17MDerby8.2 
723:20   Keenan Chambers U17MDerby29.0 
824:05   Sam Broomhead U17MChesterfield3.5 
928:47   Lewis Ratcliffe U17MRipley  
ZXC U15M
PosGun   NameAG ClubHC  
114:33   Ryan Beale U15MRotherham10.3 
214:34   Hugo Milner U15MDerby-1.9 
314:49   Adam Roden U15MSale Harriers Manchester6.9 
415:00   Matthew Ward U15MDerby-1.2 
515:45   Hedley Hardcastle U15MDerby-2.6 
616:04   Jethro McGraw U15MAmber Valley & Erewash-2.6 
716:06   Alex James Jackson U15MStockport25.9 
816:55   Ed Barbour U15MAmber Valley & Erewash35.0 
917:08   Thomas O'Donoghue U15MDerby36.0 
1017:10   Dylan Barnes U15MDerby31.9 
1117:32   Stephen Mellor U15MBuxton34.8 
1217:36   Rhys Bowen U15MBuxton35.3 
1317:44   Niko Raine U15MChesterfield3.1 
1418:31   Thomas Barnes U15MChesterfield18.7 
1520:36   Joe UprichardU15MBuxton AC  
ZXC U13M
PosGun   NameAG ClubHC  
110:46   Daniel Evans U13MDerby11.7 
210:55   John Webster U13MMatlock29.3 
310:57   James BeanU13MChesterfield & District AC  
410:59   Luke Ward U13MDerby0.7 
511:01   Joseph Hallas U13MMatlock/Chesterfield12.2 
611:09   Elliot Meylan U13MBuxton2.2 
711:12   Scott Ram U13MAmber Valley & Erewash6.7 
811:18   Fergus Hernon U13MAmber Valley & Erewash36.0 
911:20   Alex Ediker U13MChesterfield-2.6 
1011:44   Dexter Deaville U13MAmber Valley & Erewash11.7 
1111:44   Cameron GreenU13MHope Valley College  
1211:50   Sam Allen U13MMatlock3.4 
1311:59   Jacob Buckley U13MBuxton2.0 
1412:25   William Tighe U13MBuxton0.1 
1512:51   Samuel White U13MAmber Valley & Erewash34.5 
1613:15   Lewis Crago U13MBlackwell & District36.0 
1713:42   Michael BroomheadU13MChesterfield & District AC  
1814:17   James WatsonU13MBuxton AC  
ZXC U11M
PosGun   NameAG ClubHC  
15:54   Benjamin Ward U11MBlackwell & District30.7 
25:55   Edgar Webber U11MChesterfield36.0 
35:57   Francis Higton Durrant U11MAmber Valley & Erewash8.6 
46:08   Christopher GreenU11MBradwell Junior School  
56:14   Thomas Beardall U11MBlackwell & District27.8 
66:23   Jacob SeymourU11MBradwell Junior School  
76:29   Jonathan Howkins U11MAmber Valley & Erewash5.1 
86:33   Charlie SaxtonU11MHeanor RC  
96:36   Harri BowenU11MBuxton AC  
106:41   George WilkinsonU11MBlackwell & District Young Stri  
116:58   William needhamU11MMatlock AC  
127:09   Jonathan Patton V40MLetterkenny, IRL/Ireland36.0 
137:39   David HarrisU11MBuxton AC  
ZXC SW
PosGun   NameAG ClubHC  
127:51   Tamara Armoush U23WBirchfield H/Birmingham Uni0.7 
228:10   Sarah Harris V35WLong Eaton/Sale Harriers Manchester/Midland Masters15.4 
329:23   Lisa Palmer-Blount V35WHeanor/Derby/Midland Masters2.1 
429:32   Chaanah Patton V40WHallamshire31.1 
529:36   Jenny Reed SENWNotts7.6 
629:44   Joanne Birtwistle SENWNotts7.6 
729:52   Louise Insley V40WSouth Derbyshire7.3 
830:22   Claire Smith V35WCharnwood/Hatton Darts RC/Midland Masters9.8 
930:56   Rachel Chatwin V40WBuxton/Pennine23.0 
1031:12   Lucy Taylor SENWRipley8.8 
1131:18   Christine Howard V40WMatlock/Police14.7 
1231:18   Michelle Willcocks SENWSutton-in-Ashfield3.8 
1332:05   Suzanne Sharman SENWPudsey & Bramley/Pudsey & Bramley/North Derbyshire16.5 
1432:56   Nicky Dick V50WMatlock16.2 
1532:58   Fiona Alexander V40WRipley17.6 
1633:06   Jodie Smith SENWLong Eaton10.9 
1733:14   Stephanie Isley V50WRipley36.0 
1833:46   Caroline Scott V40WSinfin12.1 
1935:02   Nicola Thorpe SENWDerby29.4 
2035:11   Cheryl Brown V35WLong Eaton20.2 
2135:13   Rosalind Barrett V50WBuxton36.0 
2235:18   Sheila Bradley V55WBuxton14.0 
2335:20   Joanne Howett V40WRipley10.7 
2435:39   Jan Forrester V60WMatlock17.9 
2536:27   Esther Jane Broughton V35WRipley10.3 
2636:33   Emma Havenhand V40WBuxton19.9 
2736:47   Vicky YeomanV35WLong Eaton RC  
2837:25   Emma Wentworth V35WBuxton11.9 
2937:31   Alison Booth V45WDerby13.2 
3038:00   Julie Goodwin V45WMatlock36.0 
3139:38   Elizabeth Milner V50WDerby18.4 
3239:55   Eleanor Robinson V65WRipley18.9 
3341:29   Beverley Golden V35WBuxton21.0 
3446:05   Antoinette Franco V35WRipley32.5 
ZXC U20W
PosGun   NameAG ClubHC  
1NT   Lauren Davies-Beckett U17WChesterfield5.8 
10NT   Emily Wass U17WChesterfield35.8 
11NT   Rebecca Herring U17WChesterfield24.4 
12NT   Lara Wisdish U17WDerby36.0 
13NT   Jennie Lockwood U17WAmber Valley & Erewash/Serpentine36.0 
2NT   Lindsay Morgan U17WChesterfield27.6 
3NT   Amy Mellor U20WCity of Stoke18.5 
4NT   Kirsty Shipman U20WDerby31.7 
5NT   Emma Erskine U20WDerby19.0 
6NT   Josie Lockwood U20WChesterfield/Amber Valley & Erewash  
7NT   Alex Robinson U20WDerby35.7 
8NT   Danielle Booth U17WDerby3.7 
9NT   Tasmin Boam U17WChesterfield35.8 
ZXC U15W
PosGun   NameAG ClubHC  
113:49   Amy Stone U15WDerby20.9 
214:00   Niamh Emerson U15WAmber Valley & Erewash6.7 
314:23   Jennifer Willison U15WDerby25.2 
414:33   Milly Newton U15WHeanor36.0 
515:16   Sophie Quince U15WChesterfield29.6 
615:36   Steffi Luker-Edwards U15WAmber Valley & Erewash7.0 
715:54   Sophie Critchlow U15WChesterfield36.0 
816:10   Jessica Lockwood U15WAmber Valley & Erewash  
917:19   Helen Thornhill U15WBuxton15.3 
ZXC U13W
PosGun   NameAG ClubHC  
110:45   Jasmine Cooper U13WDerby4.2 
211:40   Tamsin McGraw U13WAmber Valley & Erewash1.7 
311:57   Lily Winfield U13WHeanor16.1 
412:12   Lucy Berwick U13WAmber Valley & Erewash12.1 
512:28   Hannah BakerU13WBuxton AC  
612:29   Danielle Smith U13WHeanor10.2 
712:33   Lauren Bestwick U13WBlackwell36.0 
812:55   Hope Hanby U13WMatlock36.0 
913:04   Katie Lancaster U13WMansfield20.2 
1013:17   Kelsie GearyU13WChesterfield & District AC  
1113:25   Emily Deeming U13WHeanor17.7 
1213:30   Ashleigh Armstrong U13WBlackwell & District19.5 
1313:30   Caitlin Emerson U13WAmber Valley & Erewash36.0 
1413:38   Emily Croft U13WMatlock/Chesterfield33.9 
1513:46   Ellie Baker U13WHeanor17.8 
1613:53   Amelia Newbould U13WBuxton/Macclesfield16.7 
1714:11   Lauren Sabin U13WBlackwell/Blackwell & District36.0 
1814:26   Lilly Barnes U13WChesterfield20.9 
1916:40   Eve SeymourU13WHope Valley College  
ZXC U11W
PosGun   NameAG ClubHC  
16:00   Anastasia Stock-Clarke U11WDerby24.5 
26:40   April Searston U11WBlackwell & District27.9 
36:56   Michaela DickU11WMatlock AC  
47:04   Elizabeth WebsterU11WMatlock AC  
57:10   Esme Moss U11WAmber Valley & Erewash16.2 
67:14   Eleanor CragoU11WBlackwell & District Young Strid  
77:14   Emily White U11WAmber Valley & Erewash26.5 
87:18   Abbie Darnell U11WChesterfield18.8 
97:28   Amber Hendley U11WAmber Valley & Erewash19.2 
107:40   Helen BourneU11WDerby AC  
118:36   Amber TaylorU11WBlackwell & District Young Strid  
128:45   Tess Newbould U11WBuxton/Macclesfield36.0 
138:53   Evie Middleton U11WBlackwell & District36.0 
148:53   Millie McNicholasU11WBlackwell & District Young Strid