Norman Fowler Memorial Open Meeting External Results
Tonbridge
9 Apr 12
Mile 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Mile SM 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:21.11   Robert Leat SBU20MPaddock Wood5:21.115:17.7635.9 
25:25.15   Gavin McKay PBU17MTonbridge5:25.155:25.1533.6 
35:33.57   Scott Rowatt PBU15MTonbridge5:33.575:07.9730.7 
45:43.16   William Pope SBU15MBlackheath & Bromley5:43.165:38.2523.5 
55:53.71   Benedict Brooks SBU13MTonbridge/Judd School5:53.715:49.783.4 
65:54.19   Joshua Davidson SBU15MBlackheath & Bromley5:54.195:41.994.4 
76:16.18   Kevin Winch PBV50MBexley6:16.186:16.1815.2 
86:18.87   Luke Stringer SBU11MMedway & Maidstone6:18.875:04.432.7 
96:21.16   Lyndon Collins PBV60MSevenoaks6:21.166:21.1615.7 
Mile SM 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:56.64   William Fuller PBU17MBlackheath & Bromley4:48.24:21.57-4.9 
25:00.75   Thomas Kendrick PBU13MTonbridge5:00.755:00.7510.7 
35:03.08   Garon Heslop PBV50MAshford AC5:03.085:03.086.5 
45:03.68   Andre Stone SBU17MBexley5:03.684:44.12-1.3 
55:03.92   Toby Ralph PBU15MTonbridge5:03.925:03.924.7 
65:09.64   Miles Weatherseed SBU17MTonbridge/Judd School5:09.644:19.07-3.1 
75:10.03   Euan Nicholls SBU15MTonbridge5:10.035:09.851.4 
85:14.75   Stuart Brown SBU15MTonbridge5:14.755:08.111.7 
95:16.98   Charlie Winch SBU20MBexley5:16.985:08.4322.8 
105:20.71   Cameron Payas PBU15MMedway & Maidstone/Gibraltar5:20.715:20.71-2.5 
Mile SM 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.22   Robbie Farnham-Rose SBU20MTonbridge4:25.224:00.92-4.9 
24:30.42   Luca Russo SBU20MTonbridge4:30.424:05.42-0.6 
34:36.37   Daniel Bradley SBSENMTonbridge4:36.374:28.13-0.5 
44:41.51   Maximilian Nicholls PBU17MTonbridge4:41.514:41.51-4.8 
54:48.60   Jack Goss  U17MAshford AC4:43.34:32.18-1.9 
64:51.02   Jamie Darling SBSENMBlackheath & Bromley/Oxford Uni/Achilles4:51.024:46.2610.7 
74:54.88   Ross Braden SBU20MBlackheath & Bromley/Kent Uni4:54.884:36.8-3.3 
84:58.87   Will Roud PBU17MTonbridge4:58.874:58.8730.1 
Mile SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:56.11   Bobby Clay PBU17WInvicta East Kent4:44.494:44.498.0 
24:59.96   Alex Clay PBU17WInvicta East Kent4:55.304:55.3017.5 
35:41.04   Danielle Critchley SBU23WBlackheath & Bromley5:41.045:34.88.2 
45:51.53   Charlotte Harwood PBU15WMedway & Maidstone5:51.535:51.5322.6 
55:53.22   Eleanor Cohen PBU13WTonbridge5:53.225:53.2218.3 
65:56.83   Jessica Carley  U13WAshford AC5:39.55:39.515.4 
75:57.86   Chloe Sharp  U13WDartford H5:51.44:51.881.9 
86:19.45   Beth Burnett SBU20WInvicta East Kent6:19.455:57.715.9 
96:23.31   Georgie Maddison-Brown PBU13WTonbridge6:23.316:23.3136.0 
106:43.53   Lucy Weekes PBU23WFolkestone6:43.536:43.5320.9 
117:25.42   Angela Saunders PBSENWFolkestone7:25.427:25.4219.9 
 
3000 SX
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:00.97   Jamie Walker SBU23MBexley10:00.979:36.8730.7 
210:38.82   Tom Desborough PBU17MBlackheath & Bromley10:20.559:54.653.0 
310:40.78   Malcolm Martin  V55MPaddock Wood/Southern Counties Vets10:24.59:56.634.5 
410:41.63   Declan Greaves  U15MAshford AC10:10.469:38.235.1 
510:52.50   Tina Oldershaw SBV40WPaddock Wood10:52.5010:00.54.3 
610:58.71   Joseph Briault PBU15MAshford AC10:58.7110:58.7115.0 
711:01.99   Robert Spalding  U15MCroydon10:43.129:40.823.8 
811:02.82   Tony Durey  V45MDartford H10:25.010:25.03.9 
911:20.65   Amber Reed  U20WBlackheath & Bromley11:04.6710:52.198.5 
1012:19.39   Luke Savidge PBU15MTonbridge12:19.3912:19.3936.0 
1112:40.13   Scott Bulmer PBU15MBlackheath & Bromley12:40.1312:40.1315.8 
 
5000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:48.88   Thomas Purnell PBSENMInvicta East Kent16:46.316:25.845.4 
217:45.70   Jack Keywood  U20MTonbridge17:28.2116:19.590.2