BMC Regional Races External Results
Durham
4 Jun 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
BMC 800m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:52.8Cameron Boyek  U20MShildon/Central1:51.61:49.22.3 
21:53.8Ryan Stephenson SBSENMGateshead1:53.81:53.120.1 
31:54.1Paul White PBSENMMiddlesbrough (Mandale)1:53.371:52.7715.6 
41:56.1James Lamswood  U20MKingston upon Hull1:53.601:52.0734.2 
51:58.4Lewis Timmins  SENMMorpeth1:57.71:54.40-0.2 
61:58.8Matthew Nicholson SBSENMMorpeth1:58.81:52.4327.2 
BMC 800m B (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.2Michael Bleasby PBU20MShildon1:55.21:55.229.6 
21:55.4Jack Hillier PBU23MWycombe/Durham Uni/Herne Hill1:55.41:54.761.3 
31:56.6Robert Torch  U20MLeeds City/Durham Uni1:55.931:55.936.1 
41:58.1Thomas West  U23MGateshead/Northumbria Uni1:56.011:56.0137.9 
52:03.4Liam Ayton SBU20MDurham2:03.41:55.9232.5 
BMC 800m C (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.9Oliver James  U20MSunderland/City of Sheffield1:56.061:51.951.4 
21:57.5Alex Robinson PBU23MHercules Wimbledon/Durham Uni1:57.51:57.55.4 
31:58.2Simeon Greenwood PBU20MGateshead1:57.711:54.9710.2 
41:59.4Matthew Jones SBU23MMiddlesbrough & Cleveland1:59.41:56.630.3 
BMC 800m D (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:59.7Andrew Clarke PBU23MRichmond & Zetland/Durham Uni1:59.71:56.90-0.6 
22:00.5Ryan Green PBU15MMorpeth/St. Mary's Uni2:00.51:50.5611.6 
32:03.0James Isaac PBU23MDurham Uni2:03.02:03.041.1 
42:03.5Anthony Wallett PBU17MNorth Shields Poly2:03.092:03.0943.3 
52:04.1Matthew Sheen  U17MVale Royal2:00.811:58.646.3 
62:05.3Thomas Brannon SBV40MNorth Shields Poly/VAA North East2:05.31:53.04.1 
BMC 800m E (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:00.4Dean Moore PBSENMNorth York Moors2:00.42:00.413.2 
22:03.6Patrick Vis PBU23MSouthport Waterloo/Durham Uni2:03.62:03.60.6 
32:04.0Jonathan Currie PBU17MTynedale2:00.431:52.774.5 
42:04.5Lawrence McCourt PBU20MGateshead2:04.52:04.523.3 
BMC 800m F (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.3Henry Johnson PBU15MShildon2:02.31:57.225.9 
22:04.0Jonathan Baines PBU20MDurham2:04.02:01.717.8 
32:05.2Patrick Crombie PBU20MSunderland2:04.012:04.0143.3 
42:05.3Tom Goulding PBU17MBirtley2:05.31:58.1-1.9 
52:05.8Markhim Lonsdale PBU15MGateshead2:05.81:46.97-4.3 
62:06.5Jonathan Wilkinson D PBU20MDurham2:06.52:01.93.7 
BMC 800m G (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:08.4Christopher Wilkinson PBU20MDurham2:08.42:05.94.7 
22:09.9Patrick Wilson PBU15MNew Marske2:09.92:06.039.3 
32:11.1Ashley Gibson SBSENWMorpeth/Gateshead2:11.12:10.253.3 
42:14.1Sally Smith  U20WWakefield2:10.952:05.3224.1 
52:17.7Casey Wood PBSENWAustralia2:17.72:17.732.1 
BMC 800m H (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.8Joe Armstrong PBU15MGateshead2:11.01:54.2-4.3 
22:14.2Josh Allen PBU13MMiddlesbrough (Mandale)2:14.21:49.85-2.4 
32:14.3Angharad Owen PBSENWLoftus & Whitby2:14.32:14.310.3 
42:14.8Jacob Hopkins PBU15MMorpeth2:14.82:06.721.2 
52:19.9Becky Mills SBU20WScarborough2:19.372:18.0823.1 
62:21.3Amy Etherington SBU17WShildon2:21.32:16.97.7 
BMC 800m I (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.3Philippa Stone PBU15WMiddlesbrough (Mandale)2:20.32:08.05-0.1 
22:20.8Georgia Hirst PBU17WShildon2:20.82:20.848.9 
32:24.3Kieran Hedley PBU13MMorpeth2:23.101:55.78-2.9 
42:24.8Rosie Findlay SBU15WShildon/Sedgefield2:24.82:22.451.0 
BMC 800m J (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.3Alex Brown PBU15MHoughton Harriers2:18.342:04.71-4.8 
22:22.3Victoria Houghton PBSENWNorth Shields Poly2:22.32:20.387.9 
32:27.9Sophie Munn  U23WKettering/Durham Uni/Birchfield H2:21.732:21.537.0 
42:32.5Rebecca Mott PBU15WSedgefield2:32.52:22.424.3 
52:35.0Gemma Wallett  U20WNorth Shields Poly2:28.02:24.35.9