BMC Regional Races External Results
Eltham
15 Aug 12
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
Sydney Wooderson Memorial 800m
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:49.8Charlie Da'Vall Grice  U20MBrighton Phoenix1:47.331:45.53-5.1 
21:50.2Joe Durrant  SENMCambridge H/Birmingham Uni1:49.601:48.3725.5 
31:50.8Jonathan Cook  SENMWoodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni1:48.901:48.6511.7 
41:51.0Matt McLaughlin  U20MWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:49.651:48.9732.6 
51:51.5Thomas Chamney SBSENMCrusaders/Ireland1:51.51:45.4142.0 
61:52.5Oliver Aitchison  U23MAldershot, Farnham & District1:49.121:48.1412.1 
71:53.0Sean Molloy  U17MTonbridge1:48.241:47.76-4.8 
81:53.1Oliver Heeks  SENMWoodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni1:50.441:49.3537.7 
Women 800m Challenge
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.3Jessica Judd  U20WChelmsford2:00.961:59.77-2.3 
22:02.9Tara Bird  SENWWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:02.542:02.5434.6 
32:04.2Claire Tarplee  SENWSolihull & Small Heath/Dundrum South Dublin/Loughborough Stu2:03.462:03.291.9 
42:05.9Amy Campbell PBSENWShaftesbury Barnet/Loughborough Students2:05.92:05.95.3 
52:08.9Carol Glover  SENWSwansea2:07.952:06.9026.5 
62:09.2Maddy Austin  U20WGuildford & Godalming/Herne Hill2:08.042:07.3214.4 
72:09.9Elaine Rayner  SENWBlackheath & Bromley/Brunel Uni London2:08.112:08.1113.4 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:49.35Richard Charles PBU20MShaftesbury Barnet1:49.351:47.2813.5 
21:50.19Matthew Fayers PBU20MHillingdon1:50.191:48.124.7 
31:50.97Rory Graham-Watson  U23MWindsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni1:50.741:47.294.8 
41:51.43Alex Tovey PBSENMWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni1:51.431:50.31-3.8 
51:51.69Dudley Mason PBU20MSouthampton1:51.691:50.6821.9 
61:51.99David Horniman  U23MTrafford1:49.561:49.331.7 
71:52.11Kieran Flannery  SENMGateshead/Loughborough Students1:50.471:48.956.6 
800m B (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:09.54Rosie Clarke  U23WEpsom & Ewell/Bath Uni2:09.22:06.821.0 
22:12.13Caroline Ford  U23WCambridge H/Leeds Uni2:12.052:06.482.6 
32:12.44Megan Edwards PBU23WDartford H2:12.442:05.2025.8 
42:14.80Deborah Niccol  SENWBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.627.8 
52:15.89Emily Moss  U23WWoodford Green Essex Ladies/Royal Holloway Uni of London2:08.922:08.2727.2 
62:16.75Jessica Martin PBU23WAldershot, Farnham & District2:16.752:16.7513.2 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.82Kieran Reilly  U20MInvicta East Kent1:53.41:52.13-4.8 
21:54.00Max Thomas  U23MHastings AC/Bath Uni/Crawley1:53.091:50.821.4 
31:54.08Michael Dyer  SENMNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.2510.7 
41:54.73Jake Shelley PBU23MShaftesbury Barnet/Oxford Uni1:54.731:53.78-5.0 
51:55.17Mark Fallaize  SENMVale of Aylesbury/Leeds Beckett Uni1:53.061:51.5128.6 
61:55.18Christopher Youell  U20MChelmsford1:52.531:52.539.8 
71:56.23Tom Bowerman  U23MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingstoke & Mid 1:55.781:53.101.5 
81:56.50Chris Lamb  SENMRugby & Northampton1:55.831:52.86-0.7 
800m D (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.61Jodie Judd PBU15WChelmsford2:16.052:10.482.3 
22:20.24Kristina Mikalauskiene SBSENWBexley2:20.242:17.146.2 
32:21.50Leah Everson  U15WBlackheath & Bromley2:21.02:14.519.9 
42:21.76Steph McCall PBU20WSouth London2:21.762:18.11.3 
52:22.14Shannon Riskey  U15WBlackheath & Bromley2:20.22:17.2032.3 
62:22.34Holly Fletcher  U17WBlackheath & Bromley2:20.452:20.4543.7 
72:22.95Ruby Goodall  U15WCorby2:22.42:22.428.3 
82:27.28Nastassja Allin  U15WEnfield & Haringey2:21.182:19.2241.7 
92:29.09Zoe Botting  U15WHastings AC2:26.42:26.446.3 
102:37.51Georgia Holden PBU15WSouth London2:37.512:30.8335.6 
800m E (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.98Tom Frith PBU23MSouthend/Oxford Uni1:53.981:52.13-4.5 
21:55.80Josh Moss SBU23MWindsor Slough Eton & Hounslow/St. Mary's Uni1:55.801:54.4435.7 
31:56.39Billy White PBU17MBrighton Phoenix1:56.391:54.525.7 
41:56.62Dominic Brown  U20MTonbridge1:56.301:50.45-3.4 
51:56.98Jivendra Singh  U17MWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.081:56.0831.1 
61:57.21Tim Prendergast  SENMWoodford Green Essex Ladies/New Zealand1:56.221:54.4411.8 
71:57.35Paddy Radley  U23MOwls Leicester/Bath Uni1:56.791:56.1323.0 
800m F (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.80James Stockings PBU20MWoodford Green Essex Ladies1:56.801:53.84-1.6 
21:57.95Daniel Yaxley  U23MWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.0141.7 
31:58.12Jonathan Henderson PBSENMHerne Hill/Edinburgh Uni1:58.121:58.1225.7 
41:58.66Joseph Gill  U23MNewham & Essex Beagles1:57.381:57.3841.5 
51:59.03Jamie Walker  U23MBexley1:57.561:57.5441.9 
61:59.40Louis Walshe  U23MHerts Phoenix/St. Mary's Uni1:57.601:57.6020.8 
72:01.39Ben Foreman  U17MTonbridge1:59.141:57.9221.3 
82:02.25Ben Golding  U17MCrawley1:59.591:59.593.2 
800m G (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.15James West PBU17MTonbridge1:56.151:48.67-6.1 
21:57.16Ben Sutherland PBU17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton1:57.001:57.008.1 
31:58.00Josh Arnold PBSENMAldershot, Farnham & District/Imperial College1:58.001:57.4937.2 
41:58.14Tommy Bower PBU20MNewham & Essex Beagles1:58.141:58.1412.4 
51:58.53Billy Kelsey PBU17MShaftesbury Barnet1:58.531:52.2317.6 
61:58.64David Moore PBU23MAldershot, Farnham & District/Cardiff Uni1:58.641:58.3637.0 
71:59.35Robbie Powell SBSENMCroydon1:59.201:59.2042.3 
81:59.36Alexander Pillow PBSENMBlackheath & Bromley1:59.361:59.3629.3 
91:59.60Robert Macdonald SBU23MCambridge H/Brighton Uni1:59.601:59.3139.2 
102:02.35Georges Vacharopoulos  U20MBlackheath & Bromley2:00.51:55.225.6 
800m H (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.53Robbie Fitzgibbon PBU17MBrighton Phoenix1:58.531:49.18-1.6 
22:02.21Kieran Moreland PBU23MShaftesbury Barnet/Portsmouth Uni2:02.212:00.4922.7 
32:02.61Peter Watkeys  SENMBasingstoke & Mid Hants2:02.222:00.282.0 
42:02.94Grant Webb PBU23MBasildon/Oaklands Col2:02.941:59.1713.9 
52:04.04David Fisher PBU17MSouthampton2:03.391:58.6528.1 
62:04.35Lewis Elsey PBU20MBexley2:04.352:03.0818.6 
72:07.78Bailey Stickings  U15MBlackheath & Bromley2:07.672:02.2831.3 
82:08.41William Ruiz PBU17MBlackheath & Bromley2:08.312:00.132.7 
92:11.92Sam Fowler  U23MBasingstoke & Mid Hants2:10.082:10.087.3 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:49.44Adam Hickey PBSENMSouthend3:49.013:45.97-6.8 
23:52.16Michael Callegari PBU20MShaftesbury Barnet3:52.163:44.021.6 
33:55.22Alex Cornwell  U23MWoodford Green Essex Ladies/Birmingham Uni3:46.873:43.3411.0 
43:56.08Max Pickard PBU20MBrighton Phoenix/Crawley3:56.083:45.74-0.1 
53:56.18Mitchell Burton  U23MBedford & County/Loughborough Students3:53.863:53.8632.2 
63:59.64Christopher McGurk  SENMNotts/Oxford Uni/Achilles3:54.023:54.02-1.0 
74:01.41Daniel Bradley  SENMTonbridge4:00.063:58.9-0.9 
84:04.01John Eves SBSENMDundrum South Dublin/Ireland4:04.013:53.70-4.0 
1500m B (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:23.37Gemma Kersey  U23WBasildon4:13.544:13.540.8 
24:29.46Kirsty Addy  U23WSaxmundham/Loughborough Students4:23.744:23.747.9 
34:35.01Grace Baker  U17WAldershot, Farnham & District/Hastings AC4:34.044:29.414.2 
44:35.47Hannah Nuttall PBU17WCharnwood4:35.474:16.492.3 
54:38.87Nicole Roberts  U23WBirchfield H/Birmingham Uni4:36.584:28.964.8 
64:44.52Tamara Armoush  U23WBirchfield H/Birmingham Uni4:37.264:18.253.7 
74:48.91Lauren Bourne PBU20WWorthing/Brighton & Hove4:48.84:48.840.9 
84:52.44Josie Savill  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow/Middlesex Schs4:38.854:38.856.2 
94:54.40Jessica Keene  U15WBlackheath & Bromley4:45.794:29.694.0 
105:09.57Emma Hatchett  U15WEnfield & Haringey5:04.284:54.3528.4 
115:14.97Tara Bage  U15WChichester5:00.034:32.382.1 
1500m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:59.77Tom Richardson SBU20MThurrock3:59.773:49.461.7 
24:02.39Paul Martelletti SBSENMVictoria Park & Tower Hamlets/New Zealand3:59.993:58.70-5.5 
34:03.40Ross Skelton PBU20MHastings AC4:03.403:52.10-4.8 
44:04.10Nyle Clinton  U20MSwindon4:00.193:51.561.1 
54:04.32Seb Goodall PBU23MCorby/Leeds Uni4:04.324:04.1314.6 
64:04.74Jack Stroud  SENMOrion4:01.034:01.032.4 
74:04.75Anupam Das PBSENMHillingdon/Bristol & West/Team Bath4:04.324:04.3213.7 
84:09.41Daniel Moses  SENMOrion/Middlesex Uni4:06.384:01.625.1 
94:10.17William Mycroft  U23MCambridge & Coleridge/Oxford Uni4:06.653:59.88-4.4 
104:10.73Corey De'Ath  U17MTonbridge4:04.993:51.66-4.8 
1500m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:08.69Matt Leach PBU20MNorth Herts/Cambridge Uni4:08.693:46.25-4.8 
24:10.29Robert Smith PBU23MNotts/Nottingham Uni4:10.293:59.301.1 
34:10.65Daniel Kennedy PBU23MNottingham Uni4:10.654:04.35-0.7 
44:11.26Jamie Finnigan  U17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:09.893:58.8724.8 
54:18.57Jack Fitsall  U20MBasildon4:10.604:10.6037.6 
64:18.62Adam Villard  U20MSt. Mary's Richmond/Stragglers4:12.124:09.328.8 
74:28.61Ryan Higgs PBU17MHastings AC4:28.614:11.2324.9 
84:29.53Rhys Boorman PBU23MHastings AC/Glamorgan Uni4:29.534:15.5-2.9 
94:36.93Anthony Donaldson SBU17MHastings AC4:36.934:27.021.5 
104:45.26Craig Sharp PBV35MDartford H4:45.264:08.870.9 
114:56.18Paul Burgess  U15MHerne Hill4:36.694:15.6111.7