BMC Regional Races External Results
Eltham
18 Jul 12
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.8Oliver Heeks  SENMWoodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni1:50.441:49.3539.7 
21:51.9Dale King-Clutterbuck SBU23MBasildon/St. Mary's Uni1:51.91:48.104.0 
31:53.4Kieran Reilly PBU20MInvicta East Kent1:53.41:51.82-4.9 
41:54.9Karl Robertson PBU23MCanada1:54.91:54.942.4 
51:55.0Davey Platt  U23MNorth Devon/St. Mary's Uni1:54.011:51.845.6 
61:57.6Ben Tyler  SENMMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:54.731:54.73-2.7 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.0George Duggan PBU17MTonbridge1:55.01:51.58-4.9 
21:55.6Mark Woodley  SENMChelmsford1:55.051:49.816.1 
31:57.6Joseph Gill  U23MNewham & Essex Beagles1:57.381:57.3843.5 
41:57.9Daniel Yaxley  U23MWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.0137.9 
51:58.4Jason Wooldridge PBU20MHorsham Blue Star1:58.41:58.439.6 
61:59.5Daniel Bradley  SENMTonbridge1:59.211:56.7-3.5 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.1Joseph O'Hara PBU17MBexley1:57.11:48.88-3.2 
21:59.9Michael Harrison SBU20MBedford & County1:57.921:55.302.2 
32:00.5Georges Vacharopoulos PBU20MBlackheath & Bromley2:00.51:55.224.1 
42:02.2Daniel Eeles PBU17MHorsham Blue Star2:00.841:50.8810.7 
52:03.6James Hancock  U17MSutton & District2:02.651:56.30-3.2 
62:06.6Wayne Lashley  SENMDulwich2:02.792:02.060.6 
72:07.6Christopher Thornley  U20MBedford & County2:04.121:51.700.8 
82:25.0Olatayo Komolafe PBU17MCambridge H2:25.02:25.052.4 
800m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.9Niki Faulkner PBU20MBexley2:02.91:54.25-3.3 
22:04.9Jim Fodder PBU17MNewham & Essex Beagles2:04.92:04.946.4 
32:05.1Adrian Fautly PBU20MHorsham Blue Star2:05.12:05.10.9 
42:06.0Lewis Elsey PBU20MBexley2:04.352:03.081.8 
52:08.3Thomas Wright PBU20MBexley2:08.32:01.940.2 
62:08.8Bailey Stickings  U15MBlackheath & Bromley2:07.672:02.2833.3 
72:11.0Tim Ballard PBV35MUnattached2:09.162:09.164.8 
82:14.0William Bardsley  U15MSouth London2:11.521:58.190.7 
800m E (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:09.2Rosie Clarke PBU23WEpsom & Ewell/Bath Uni2:09.22:06.82-0.3 
22:13.6Deborah Niccol PBSENWBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.629.8 
32:13.9Megan Edwards PBU23WDartford H2:12.442:05.2027.8 
42:17.5Caroline Ford  U23WCambridge H/Leeds Uni2:12.052:06.482.7 
52:18.4Clare Elms  V45WDulwich/Veterans2:15.502:15.503.6 
62:19.2Lisa Ferguson  U17WReigate Priory2:17.572:17.5717.5 
72:19.2Jessica Keene PBU15WBlackheath & Bromley2:19.22:12.443.0 
82:23.6Tom Lambert PBU15MLewes2:23.62:23.65.6 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:59.2Michael Dyer  SENMNorth Down/Herne Hill3:56.563:47.3312.7 
23:59.9Tom Cox  U20MTonbridge3:59.603:53.536.8 
34:00.2Paolo Natali SBSENMCambridge Uni/Italy4:00.23:47.3315.3 
44:02.4Drew Calcagno PBU20MUnited States4:02.44:02.444.9 
54:02.6Donald Carter PBU23MInvicta East Kent/St. Mary's Uni4:02.63:50.496.8 
64:08.3Tom Collins SBSENMMedway & Maidstone4:08.34:00.57-1.8 
74:08.5Daniel Thorne  U23MReading AC/Brunel Uni London4:06.24:02.70-3.3 
84:08.6George Corcoran  U20MKingston & Poly/Loughborough Students4:05.303:53.557.0 
1500m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:06.7Anupam Das SBSENMHillingdon/Bristol & West/Team Bath4:04.324:04.3215.7 
24:07.8William Mycroft SBU23MCambridge & Coleridge/Oxford Uni4:06.653:59.88-4.7 
34:08.5Andrew Warburton  U23MNotts/Loughborough Students4:06.903:58.12-2.3 
44:09.1Grant Webb SBU23MBasildon/Oaklands Col4:07.984:03.873.6 
54:09.5Sam Eglen PBU20MAldershot, Farnham & District4:09.54:06.58-3.9 
64:11.0Matt Eager SBU23MMarshall Milton Keynes/Birmingham Uni4:05.104:05.1044.4 
74:14.1Daniel Kennedy PBU23MNottingham Uni4:10.654:04.35-0.9 
84:14.1Adam Villard  U20MSt. Mary's Richmond/Stragglers4:12.124:09.329.5 
94:14.1Tiago Branco SBSENMSerpentine/Portugal4:14.14:12.140.0 
104:22.8Ben Collier  U17MHorsham Blue Star4:19.74:19.748.4 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:28.7Ben Savill PBU20MCroydon4:27.94:16.5-3.5 
24:32.0Simon Loughran PBV35MCroydon4:26.734:21.214.0 
34:34.2An Unknown U20MInvicta East Kent    
44:36.7Phil Sanders PBV40MKent4:36.74:36.7-1.3 
54:37.9Shauna Mcinnis PBU23WCanada4:37.94:37.949.0 
64:38.1Cathy Ansell SBSENWHerne Hill/Imperial4:36.954:36.9514.4 
74:39.5James Winsbury PBU17MHorsham Blue Star4:39.54:39.550.8 
84:40.4William Thomas SBU17MHorsham Blue Star4:40.44:30.8734.9