BMC Regional Races External Results
Eltham
23 May 12
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:49.61Robbie Farnham-Rose PBU20MTonbridge1:49.611:49.613.3 
21:49.93Sean Molloy PBU17MTonbridge1:48.241:47.76-5.3 
31:51.00Oliver Heeks  SENMWoodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni1:50.441:49.3537.7 
41:52.75Daniel Stepney SBSENMBrighton Phoenix/Brighton Uni1:50.321:49.982.6 
51:53.89Michael Dyer  SENMNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.2510.7 
61:54.73Ben Tyler PBSENMMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:54.731:54.73-2.4 
71:54.79Gavin Lewis SBU23MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:54.791:52.356.0 
81:55.14Jack Killip PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:55.141:54.8933.5 
800m B (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.25Tom McKellar SBU23MBasingstoke & Mid Hants1:55.171:52.1529.8 
21:56.87Charlie Joslin-Allen PBU20MTonbridge1:56.871:54.53-1.6 
31:57.28Mark Woodley  SENMChelmsford/Lamar Uni1:55.051:49.815.2 
41:57.37Jivendra Singh PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.081:56.0831.1 
51:57.48Joseph Gill PBU23MNewham & Essex Beagles1:57.381:57.3841.5 
61:57.86Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley1:57.861:55.25-3.3 
71:59.68James Hogg SBSENMMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.681:59.0127.9 
81:59.93Ben Foreman PBU17MTonbridge1:59.141:57.9221.3 
92:01.20Liam Blaikie SBU20MWoodford Green Essex Ladies2:01.201:59.5146.7 
102:01.34Daniel Bradley  SENMTonbridge1:59.211:56.7-2.5 
112:05.30Edward Smith  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.961:55.6320.7 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:13.26Grant Stenhouse SBV40MJersey/Southern Counties Vets2:12.972:09.915.4 
22:14.31Tony Tuohy PBV45MDulwich/Veterans2:14.312:14.312.1 
32:14.35Deborah Niccol PBSENWBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.627.8 
42:15.50Clare Elms PBV45WDulwich/Veterans2:15.502:15.502.1 
52:17.71Duncan Hussey PBV45MDulwich2:17.712:17.7121.4 
62:18.20Megan Steer  U20WSt. Albans AC2:17.252:10.157.0 
72:25.61Christy Dailly  U17WChelmsford2:17.62:16.3616.9 
82:25.88Omar Harhara  U15MCroydon2:21.332:21.330.9 
 
1500m A (Mens)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:51.32Ben Tickner  SENMWells City/Kent/Brighton Phoenix3:47.673:43.00-0.7 
23:58.37Frank Tickner  SENMWells City/Kent3:53.243:45.2522.6 
33:59.91Max Pickard SBU20MBrighton Phoenix/Crawley3:56.083:45.74-0.1 
43:59.92Adam Stainsby  SENMWorthing/Brighton & Hove/Brunel Uni London/Harrow3:58.673:58.6735.9 
54:02.81Laurie Probert PBU20MTonbridge4:02.814:02.8130.7 
64:17.28Christopher Olley PBU17MTonbridge4:17.283:42.32-5.7 
74:22.90Bhavesh Soneji  U20MEaling Southall & Middx4:17.334:05.656.7 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:13.86Dean Lacy  SENMCambridge H3:54.73:49.59-2.7 
24:26.91Stuart Beaney  V35MKent4:20.694:20.010.9 
34:28.01Ben Noad SBV35MHighgate4:28.014:00.50.5 
44:28.71Elaine Rayner  SENWBlackheath & Bromley/Brunel Uni London4:23.544:23.5413.4 
54:30.05Andre Stone SBU17MBexley4:24.04:02.192.3 
64:32.28Clayton Barrett PBSENMLarkfield4:32.284:32.286.5 
74:34.14Bailey Stickings PBU15MBlackheath & Bromley4:34.144:34.1431.3 
84:42.95Molly Riglin PBU20WWindsor Slough Eton & Hounslow4:42.954:36.225.8 
94:44.52Sophie Parkes PBU17WCambridge H4:44.524:44.5243.7 
104:48.83Natasha Sinha PBU17WCambridge H4:48.834:44.408.9 
114:49.08Anna Weston PBU15WInvicta East Kent/St. Mary's Uni4:49.084:48.145.6 
124:56.97Lauren Tolmie PBSENWNewham & Essex Beagles/Gloucestershire Uni4:56.974:56.9741.7 
134:58.47Naomi Kingston PBU13WBlackheath & Bromley4:58.034:45.7317.0 
145:01.57Paul Kent  V50MCambridge H/Southern Counties Vets4:59.114:43.2815.4 
155:03.34Niamh Bridson Hubbard PBU15WBlackheath & Bromley4:53.164:22.360.0