National Junior Athletic League Midland Premier Division External Results
Derby
12 Aug 12
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.9Joseph Coleshaw PBU20MNotts1:54.321:54.3240.7 
21:58.2George Chapman PBU17MTeam Bath1:58.21:54.5629.1 
31:58.5Theo Blundell  U17MBirchfield H1:56.841:46.43-2.6 
42:00.7Tom Charteress  U17MRugby & Northampton1:58.81:58.80.4 
52:01.8Owen Haswell  U20MCardiff/Cardiff Uni2:01.371:54.962.3 
62:02.8Joseph Wilkinson PBU20MDerby2:02.82:02.823.7 
72:03.7James McCann  U17MCannock & Stafford1:59.21:57.767.4 
82:05.4Matthew O'Leary  U20MNeath/West Wales1:57.731:56.7022.0 
800 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.1Sam Lacey  U20MBirchfield H2:01.981:57.3637.6 
22:03.6Eyob Huruy  U20MNotts2:02.662:02.1038.4 
32:03.7Eliot Green PBU20MTeam Bath2:03.72:01.4824.1 
42:04.0Paul Tobin  U20MSwansea2:00.931:54.06-2.3 
52:04.9Adam Wright  U17MRugby & Northampton2:01.61:50.12-4.9 
62:08.0Declan Morris  U17MCardiff2:03.662:03.6642.4 
800 U20W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.9Chloe Richardson  U20WBirchfield H/Royal Air Force2:14.22:14.20.9 
22:17.8Katherine Turner  U20WTeam Bath2:15.412:12.3019.6 
32:20.7Jemima Osborn SBU20WSwansea/West Wales2:20.72:15.2812.3 
42:29.1Charlotte Inwood  U20WRugby & Northampton2:20.842:14.642.4 
52:32.6Teresa Hulme  U20WCannock & Stafford2:28.172:21.951.8 
62:49.2Bethany Davies SBU17WNotts2:49.22:41.154.0 
800 U20W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.4Clarissa Blake  U20WRugby & Northampton2:30.32:24.741.0 
22:47.1Rhian Homer SBU17WPembrokeshire2:47.12:42.338.4 
800 U20W ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:38.9Alison Inwood  U17WRugby & Northampton2:38.42:36.148.0 
22:42.4Tilly Lea  U17WRugby & Northampton2:41.12:29.377.2 
 
1500 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:52.4Elliot Slade PBU20MCardiff3:52.43:48.261.5 
24:04.0Alex Carter  U17MTeam Bath3:55.713:53.97-2.4 
34:12.4Ben Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton4:02.13:54.738.1 
44:13.0Camron Wood PBU20MBirchfield H4:13.04:13.041.5 
54:15.0Doug Musson  U20MNotts3:59.313:46.14-4.4 
64:17.1Daniel Haymes PBU17MDerby4:17.13:54.98-3.1 
74:25.6Paul Tobin  U20MSwansea4:11.303:53.67-2.3 
1500 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:16.9Mark Thompson  U20MNotts3:56.853:56.8516.4 
24:20.5Jack Sproson PBU17MDerby4:20.54:08.5937.2 
34:25.2Benjamin James SBU17MMarshall Milton Keynes4:25.24:24.7638.5 
44:30.5AN Other         
54:31.4Owen Haswell  U20MCardiff/Cardiff Uni4:10.314:01.492.3 
64:44.0Steve Beardwell  U17MYate4:34.54:24.314.5 
75:01.3Thomas John  U17MNeath/Dyfed Schs4:38.344:38.3434.5 
1500 U20W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:00.6Anna Morris PBU20WCardiff4:58.124:58.1241.4 
25:02.1Catherine Hulme SBU20WCannock & Stafford5:02.15:01.9045.1 
35:02.5Aimee Hopcroft  U17WBirchfield H4:59.924:42.534.6 
45:07.2Alex Stainthorpe SBU20WTeam Bath5:07.24:48.3347.1 
55:10.9Bethan Goddard  U17WRugby & Northampton5:02.255:02.2510.4 
65:11.6Kirsty Shipman  U20WDerby5:02.694:54.038.8 
75:28.0Jemima Osborn SBU20WSwansea/West Wales5:28.04:45.6312.3 
86:13.2Bethany Davies  U17WNotts5:34.25:34.254.0 
1500 U20W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:08.5Lauren Ellis  U20WYate4:58.74:57.130.3 
25:18.1Ellie Howat  U17WBirchfield H5:05.64:57.251.1 
35:21.3Emma Erskine  U20WDerby5:21.24:56.526.0 
45:25.8Sarah Hulme SBU20WCannock & Stafford5:25.85:03.852.9 
55:30.2Iona Evans  U17WSwansea5:04.14:57.8216.1 
65:36.7Charlotte Inwood  U20WRugby & Northampton5:13.24:38.7942.4 
 
3000 U20M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:55.0Matthew Drury  U20MCardiff8:53.808:53.8021.9 
29:11.6AN Other         
39:23.3George Goodwin  U17MRugby & Northampton9:16.688:53.5-0.5 
49:48.9Harry Foster PBU20MNotts9:48.99:04.031.6 
510:10.5Jack Bridle  U17MDerby9:59.19:59.141.5 
610:17.4Eliot Green PBU20MTeam Bath10:17.410:04.3224.1 
710:18.6Thomas John  U17MNeath/Dyfed Schs10:12.4610:12.4634.5 
3000 U20M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:53.0Cameron Shankly  U17MBirchfield H9:13.39:07.9610.9 
210:14.0Harry Hughes  U17MRugby & Northampton9:49.09:49.040.1 
310:24.7Corey Plewinski  U17MNotts9:54.19:52.438.2 
411:23.0Daniel Hall  U17MSwansea10:35.3410:35.3436.7 
512:30.2Jonathan Owen  U20MDerby11:15.410:57.113.4 
3000 U20M ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:12.0Ben Griffiths PBU20MBirchfield H9:12.09:09.13-0.5 
3000 U20W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:20.3Chloe Richardson  U20WBirchfield H/Royal Air Force9:35.619:34.450.9 
210:44.1Alex Stainthorpe  U20WTeam Bath10:00.6910:00.6947.1 
310:56.3Katie Reynolds SBU20WSwansea10:56.2410:54.9612.8 
413:08.2Clarissa Blake SBU20WRugby & Northampton13:08.211:20.641.0 
3000 U20W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:26.9Iona Evans  U17WSwansea11:04.1610:48.6616.1 
211:29.7Kirsty Stanley  U17WTeam Bath/BRAT10:59.8810:52.522.0 
312:31.3Holly Climo SBU20WBirchfield H12:31.311:13.954.0