BMC Regional Races External Results
Exeter
26 Jun 12
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Mens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:47.02   Tom Marshall  SENMCardiff/Tulsa Uni3:45.863:37.45-4.9 
23:53.12   Johnathan Morgan PBU23MNewport/Cardiff Met Uni3:51.093:50.165.7 
33:53.76   Sam Petty PBU23MNorth Devon/Birmingham Uni3:53.763:49.37-4.3 
43:54.84   Aaron Phelps PBU20MStroud3:54.843:49.03-4.2 
53:55.65   Brett Halliwell  U20MStroud/Yate3:54.083:54.080.1 
63:56.28   Guy Smith PBU23MSwansea/Cardiff Uni3:48.923:42.55-4.7 
73:56.98   Hobie Martin SBU20MBristol & West/Newquay & Par3:56.983:55.8720.8 
83:57.40   Josh Trigwell PBU20MExeter3:57.403:48.62-4.2 
93:59.21   Adam Speake PBU20MBristol & West3:59.213:53.430.9 
104:01.14   James Ansell  SENMExeter/Birmingham Uni4:00.503:56.9511.4 
114:27.63   Gio Moravcik  SENMLytchett Manor4:23.44:23.432.5 
Mens 1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.67   Sam Bedford PBU20MWells City/Millfield Sch3:59.673:59.676.9 
24:00.33   Jonathan Tobin PBU17MSwansea4:00.333:45.04-4.6 
34:00.50   Chris Prothero PBSENMCardiff/Glamorgan Uni3:58.353:58.351.6 
44:02.59   Stephen Morris T20/F20  SENMDSW Para Academy3:58.933:56.24-2.9 
54:03.15   Rowan Preece PBU20MTaunton4:03.154:03.153.9 
64:03.28   Rocky Harrison PBU20MYeovil4:03.283:52.8317.9 
74:03.64   Michael Kallenberg PBU23MCardiff/Cardiff Met Uni/Ingli4:03.644:03.64-3.3 
Mens 1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:05.76   Jac Hopkins PBU17MSwansea4:05.763:52.671.6 
24:07.60   Nick Bennett  U20MNorth Devon4:06.394:02.082.3 
34:08.92   Luke Scott SBSENMTaunton4:08.924:03.058.5 
44:10.14   Michael Gaunt PBU20MNorth Devon4:10.144:07.665.3 
54:11.30   Paul Tobin PBU20MSwansea4:11.303:53.67-2.2 
64:14.31   Ben Wilson PBU17MPoole Runners4:14.314:14.3110.6 
74:17.24   Ned Oliver PBU17MNorth Devon4:17.244:14.4427.9 
84:24.28   Daniel Mulryan PBU17MPoole Runners4:24.284:11.62-3.1 
Mens 1500m D
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.88   Ben Pointing PBSENMTaunton4:13.884:10.3022.3 
24:14.23   Oliver Fox PBU17MWells City/Yeovil/King's College Taunton4:14.234:03.08-4.7 
34:16.41   Louis Kellaway PBU17MPoole Runners/Team Dorset4:16.414:16.4132.3 
44:21.05   Henry Willis PBU17MTaunton/King's College Taunton4:21.054:21.0523.1 
54:21.26   Ellis Johnson PBU17MNorth Devon4:21.264:21.2612.0 
64:21.37   Ben Hawkins PBU17MTaunton4:21.374:05.25-0.7 
74:21.40   Isaac Taschimowitz PBU20MTaunton4:19.544:19.5427.8 
84:21.87   Paul Allen PBSENMYeovil Town4:21.874:21.8715.8 
94:24.07   Jamie Palmer SBV40MExmouth/Exeter4:24.074:14.0-0.6 
104:30.13   Matthew Dowell PBU17MExeter4:30.134:06.9613.6 
114:30.19   John Wisely PBV35MEpsom & Ewell4:30.194:30.1921.8 
Mens 1500m E
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.74   Xan Wesolowski PBU17MNorth Devon4:29.744:22.7626.8 
24:37.89   Matthew Simpson PBU15MExeter4:37.894:25.6623.5 
34:39.51   Alexander Rogers PBU20MTaunton/Minehead4:34.424:34.4232.2 
44:39.99   Craig Bridges  SENMTeam Bath4:35.114:22.047.0 
54:41.67   Tony Symons SBV50MTavistock/South West Vets4:41.674:37.7619.8 
64:45.48   James Best  U17MTavistock4:41.574:25.519.3 
74:46.49   William Rozier PBU20MExeter4:46.494:46.4936.0 
84:54.89   Nick Daniels  V35MChard4:53.004:50.594.3 
95:04.65   Ian Snow  V60MTorrington/South West Vets/North Devon4:54.664:48.6612.8 
105:14.51   Nathan Kitchen SBV35MCornwall AC/South West Vets5:10.684:49.912.3 
115:19.05   Oliver Guess PBU15MKing's College Taunton5:19.055:09.3131.5 
Womens1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:23.38   Olivia Sadler PBU20WBristol & West4:23.384:18.364.6 
24:32.11   Rosie Chamberlain PBU20WExeter4:32.114:31.03-0.6 
34:32.49   Bethan Griffiths PBSENWCardiff4:32.494:32.4912.1 
44:33.53   Charlotte Cayton-Smith PBU17WNewquay & Par4:33.534:33.343.6 
54:33.91   Katherine Humphreys PBSENWExeter/Cardiff4:33.914:33.9111.2 
64:35.45   Verity Ockenden PBU23WPoole Runners/Swansea Uni4:35.454:13.75-0.5 
74:37.11   Molly Long PBU17WBristol & West/Truro School4:37.114:20.4415.6 
84:37.48   Miranda Sadler PBU17WBristol & West4:37.484:26.722.9 
94:39.71   Emily Weeks PBU23WExeter4:39.714:39.7119.0 
104:41.60   Olivia Gwynn  U17WSwansea4:36.644:29.882.4 
114:42.38   Lara Philippart  U17WSwansea4:42.094:42.099.7 
Womens1500m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:33.55   Emma Stepto PBV40WCornwall AC4:29.64:29.62.3 
24:44.78   Lucy Campbell SBU20WNorth Devon4:44.784:41.7534.0 
34:47.37   Rachel Langbein PBU20WTaunton4:47.374:44.7517.6 
44:47.90   Emily Smith  U17WYeovil/Wells City4:45.174:34.874.5 
54:53.08   Poppy Tank  U15WCity of Plymouth/Armada4:49.614:31.001.1 
64:53.49   Rebecca Pierce  SENWTeam Bath/Walton4:50.574:48.694.4 
74:58.24   Hannah Gaunt  U17WNorth Devon4:53.284:40.8011.4 
85:03.77   Yvonne Chart  U17WTruro School4:48.824:48.8231.3 
Womens1500m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.39   Alice Rogers PBU20WTavistock5:01.394:48.25.3 
25:02.07   Lily Helston  U15WExeter4:56.854:56.8536.0 
35:04.18   Emily Ackford  U15WCity of Plymouth4:59.954:42.9024.6 
45:07.26   Charlotte Rogers PBU17WTaunton5:07.265:07.2634.5 
55:09.03   Bess Bickel PBU13WPoole Runners5:09.035:00.423.8 
65:14.04   Fenella Langridge SBU23WCardiff Met Uni5:14.045:09.512.9 
75:17.77   Yoyo Barnsley  U15WCornwall AC5:08.934:32.9013.7 
85:19.47   Imogen Keeling  U15WTaunton5:14.355:14.3532.0 
95:19.81   Florence Livingstone PBU15WExeter5:19.814:58.1721.5 
105:31.40   Catherine Harman  V40WExeter5:22.615:16.8612.1 
115:48.76   Morgan Tottle PBU15WKing's College Taunton5:48.765:48.7636.0 
126:04.73   Laura-Jo Williams PBU15WTorbay6:04.736:04.7336.0