North East Athletics League (Inc North East Counties 10,000m Champs) External Results
Jarrow
25 Apr 12
1500 10000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
1500 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:04.3Richard Morrell  SENMNew Marske3:47.663:43.8421.2 
24:12.4Nathan Reed  U23MSunderland4:04.923:55.6-0.2 
34:17.7Kevin Calvert  SENMSunderland4:11.74:05.612.8 
44:24.5Sparrow Morley  SENMTyne Bridge/Newcastle Uni4:24.03:59.82-1.6 
54:24.9Dean Crangle  U23MNorthumbria Uni4:13.44:08.89.9 
64:25.5Andy Burn  SENMJarrow & Hebburn4:18.04:17.54.3 
74:32.3Kenny MacPherson PBV40MTyne Bridge/Cambuslang4:22.14:22.111.4 
84:35.8James Porteous  SENMGateshead/Sheffield Hallam Uni4:12.94:12.99.6 
94:50.0Colin Robson SBV35MJarrow & Hebburn4:50.04:48.445.1 
105:23.2Lewis Thompson PBU17MHoughton Harriers5:09.564:51.542.6 
1500 U20M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:09.8Michael Bleasby  U20MShildon4:02.63:59.529.1 
24:17.2Oliver James  U20MSunderland/City of Sheffield3:59.263:46.810.9 
34:17.7Jack Reed SBU20MGosforth4:17.74:08.099.0 
44:19.1Jonathan Nisbet  U20MMorpeth4:10.74:10.4513.1 
54:21.5Finn Brodie PBU20MGosforth4:21.53:58.60-2.8 
64:28.9Adrian Bailes  U20MBirtley4:10.03:50.84-2.9 
74:33.8Matthew Coulthard PBU20MShildon4:15.494:15.4943.3 
84:42.6David Wakefield  U20MSouth Shields4:19.24:19.227.1 
94:47.7Daniel Balmain PBU20MElswick4:47.74:47.432.6 
1500 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:40.3James Cripwell  U17MGateshead4:33.384:12.38-1.1 
24:41.4Joseph Walker  U17MElswick/Blaydon4:32.64:29.941.5 
34:42.4Adam Hewitt U17MGosf    
44:59.3Daniel Leng  U17MAlnwick4:52.274:52.278.4 
55:00.1Barney McQuade PBU17MGosforth5:00.15:00.152.3 
65:05.1Joe Elder  U17MMorpeth/Coventry4:56.74:31.415.8 
75:09.1Daniel Cartwright PBU17MGosforth5:09.15:09.118.4 
1500 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:31.8Ryan Green PBU15MMorpeth/St. Mary's Uni4:19.73:55.8611.1 
24:32.4Henry Johnson SBU15MShildon4:32.44:06.325.5 
34:41.8Jared Lewis  U15MMorpeth4:37.74:28.036.5 
74:47.4Alex Brown PBU15MHoughton Harriers4:42.03:56.14-4.8 
44:48.6Adam Weightman  U15MAlnwick4:42.294:22.229.0 
54:51.3Jacob Hopkins PBU15MMorpeth4:43.844:24.6020.7 
64:56.2Jed Russell PBU15MGosforth4:56.24:56.232.7 
85:09.3Ewan Cassidy  U15MElswick4:40.84:40.2942.2 
95:10.1Luke Kelly PBU15MBirtley4:54.94:49.644.7 
105:28.4Aidan Coyne PBU15MJarrow & Hebburn5:28.45:28.446.6 
115:47.0Samuel Wiiliams PBU15MMorpeth5:47.05:47.054.0 
126:16.0Robbie Hindson U15MJ&H    
1500 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:05.3Callum Foster  U13MShildon4:50.44:50.449.5 
25:10.4Kieran Hedley  U13MMorpeth4:47.53:56.80-3.0 
35:10.6Tom Cowperthwaite PBU13MChester-le-Street4:56.54:56.543.9 
45:16.0Matthew Wakefield PBU13MSouth Shields5:05.74:48.819.4 
55:34.7Ryan Arthur PBU13MChester-le-Street5:00.14:22.7221.0 
65:38.0Leodhais MacPherson SBU13MTyne Bridge/Cambuslang5:38.04:26.259.6 
75:45.4Alex Whellans  U13MChester-le-Street5:17.04:33.431.2 
86:39.0Matthew Ingledew U13MMorp    
96:42.6Robbie Elder PBU13MMorpeth6:42.66:42.654.0 
1500 U20W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:49.0Dani Braithwaite  U20WLoftus & Whitby4:36.04:36.037.6 
25:32.8Zoe Hewitson SBU20WShildon5:32.84:54.5626.3 
1500 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:59.6Amy Etherington  U17WShildon4:46.04:46.07.3 
25:36.9Natalie Wilson PBU17WGosforth5:36.95:36.954.0 
35:41.6Beth Woolley  U17WMorpeth5:33.75:33.754.0 
1500 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:09.5Sophie Burnett PBU15WBirtley4:55.44:25.693.7 
25:18.7Amber Leigh  U15WGosforth5:04.44:50.7525.9 
35:26.9Amelia Leslie PBU15WJarrow & Hebburn5:19.995:19.9930.5 
45:29.0Rosie Findlay SBU15WShildon/Sedgefield5:29.05:12.5850.5 
55:34.1Charlie Hedley PBU15WBlyth5:19.25:06.945.8 
65:34.9Amelia Cassidy  U15WElswick5:11.55:11.549.2 
75:38.3Helen Blades PBU15WGosforth5:23.145:23.1422.0 
85:43.7Danielle Coulson  U15WBirtley5:34.15:13.517.6 
95:46.9Jodie Haswell  U15WJarrow & Hebburn5:38.15:38.153.9 
105:47.7Grace Carroll  U15WJarrow & Hebburn5:35.55:35.553.3 
116:03.6Alice Campbell  U15WDurham5:42.75:42.744.3 
126:18.9Cara Lloyd  U15WGateshead5:32.95:13.3942.4 
1500 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:27.6Rhian Purves  U13WGosforth5:04.94:36.22.8 
25:28.5Chelsea Williamson  U13WGosforth5:08.35:03.238.3 
35:35.1Jessica Leslie  U13WJarrow & Hebburn5:22.375:04.5622.4 
45:46.0Lizzie Cramb SBU13WShildon5:46.05:13.324.5 
55:46.7Laura Hand PBU13WSunderland5:32.365:16.540.4 
65:51.6Amy Jack  U13WChester-le-Street5:40.655:26.721.3 
75:53.1Amelia Bateman PBU13WBirtley5:53.15:53.126.3 
85:53.3Holly Willis  U13WGosforth5:49.815:08.4726.0 
95:57.4Robyn Bennett SBU13WElswick5:57.44:46.094.1 
 
10000 SM
PosGunName AG ClubSBPBHC  
130:27.3Peter Newton SBSENMMorpeth30:27.329:54.39.9 
233:00.9Michael Dawson SBSENMMorpeth33:00.932:24.57.2 
334:48.4Ian Robinson PBSENMHeaton34:48.434:48.41.4 
435:50.9Rob Hand SBV50MDurham/VAA North East35:50.933:28.85.2 
535:56.0David Moir PBV40MTyne Bridge35:56.035:56.02.1