Southern Athletics League Division 2 C External Results
Carshalton
9 Jun 12
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.1Carl Yates  U23MHillingdon2:00.41:55.9234.6 
22:04.0Jack Parslow SBSENMDacorum & Tring2:04.01:58.86.1 
32:10.6Alex Penfold  U20MSutton & District/Sutton Runners2:02.392:00.6-1.0 
42:14.7Danny Digweed  SENMBarnet2:09.72:07.908.8 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.9Matthew Salt  U23MDacorum & Tring/Portsmouth Uni2:06.02:03.121.8 
22:09.9Robert Thompson  U23MHillingdon2:00.81:59.93-0.9 
32:19.8Ben Boxer PBU20MBarnet2:19.82:07.901.8 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:26.2Emma Danby  SENWHillingdon/Thames Valley2:12.542:10.5339.3 
22:33.1Sarah Grover  U20WDacorum & Tring2:24.972:13.084.5 
32:50.7Cath Perry  SENWBarnet2:45.62:36.611.0 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:59.5Liz Roberts SBSENWDacorum & Tring/Birmingham Uni2:59.52:33.0015.3 
23:00.2Mary Brown PBV50WBarnet3:00.23:00.221.8 
33:27.6Christine Heemskerk  V50WHillingdon3:03.82:38.9251.7 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:18.7Robert Thompson  U23MHillingdon3:59.943:59.22-0.9 
24:27.0Jack Parslow  SENMDacorum & Tring4:17.33:54.686.1 
34:40.6James Hancock  U17MSutton & District4:26.54:01.40-3.2 
44:55.6Ben Boxer  U20MBarnet4:32.24:31.841.8 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:32.9Carl Yates  U23MHillingdon4:09.644:03.8034.6 
24:35.8Matthew Salt  U23MDacorum & Tring/Portsmouth Uni4:14.94:09.581.8 
35:17.3Tim Butler  V45MBarnet4:53.03:53.24.8 
45:38.5Thomas Keenan  U20MSutton & District5:14.24:45.955.6 
1500 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:18.3Anupam Das  SENMHillingdon/Oxford Uni/Bristol & West/Team Bath4:04.324:04.3213.7 
26:47.9Jonathan Pegg SBV45MSutton Runners6:47.96:28.331.5 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:56.0Emma Danby  SENWHillingdon/Thames Valley4:33.274:31.2039.3 
25:37.3Cath Perry PBSENWBarnet5:37.35:37.311.0 
35:42.0Frances Roberts SBU23WDacorum & Tring/Leeds Uni5:42.05:06.746.8 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:23.9Hannah Wells  U20WHillingdon5:09.854:56.315.7 
25:57.5Philippa Horton  SENWBarnet5:57.05:16.341.5 
36:04.5Liz Roberts  SENWDacorum & Tring/Birmingham Uni5:46.95:00.4815.3 
 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:56.7Frances Roberts PBU23WDacorum & Tring/Leeds Uni11:56.711:56.76.8 
212:17.4Philippa Horton  SENWBarnet12:02.812:00.0441.5 
313:38.3Jemma Weekes SBSENWHillingdon13:38.313:08.032.6 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
112:38.4Liz Roberts  SENWDacorum & Tring/Birmingham Uni12:12.510:52.915.3 
212:40.8Pauline Michael SBV45WBarnet12:40.812:22.116.4 
 
5000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
115:35.1Jack Parslow  SENMDacorum & Tring14:58.514:45.726.1 
215:55.7James Laing  U23MHillingdon/Brunel Uni London15:37.0115:27.72-1.1 
318:01.3Will Morris SBSENMBarnet18:01.316:17.10.5 
419:13.1Chris Catt PBSENMSutton Runners19:13.119:13.118.1 
5000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
118:00.4Dan Thompson  SENMHillingdon/Brunel Uni London16:22.8116:22.8124.8 
218:54.7Alexander Gardner SBSENMDacorum & Tring18:54.717:36.850.4 
319:21.9Tim Butler SBV45MBarnet19:21.917:32.04.8 
420:22.1Paul Mcfarlane PBV40MSutton Runners20:22.120:22.115.6