Southern Athletics League Division 2 NE External Results
Walthamstow
9 Jun 12
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:04.1Harvey O'Brart  U17MWatford2:00.682:00.4830.2 
22:06.8James Cochrane  U20MCambridge & Coleridge2:04.941:58.7337.1 
32:13.0Amazigh Laoudi  U17MNewham & Essex Beagles2:11.82:03.1131.0 
42:13.8Lance Croft  V45MEastern Masters/Luton/Bedford & County2:07.42:07.414.8 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:06.5Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge2:05.191:58.21-5.4 
22:08.0Corey Keane  U17MWatford2:05.942:04.4233.7 
32:16.4Aston Perrin  U23MBedford & County/Bedfordshire Uni2:14.32:14.3-0.3 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:25.2Gemma Coe  U23WCambridge & Coleridge/Anglia Ruskin U2:17.12:12.4928.6 
22:25.8Natasha Peters  SENWBedford & County2:22.92:16.09.6 
32:53.4Alison Putko  SENWWatford2:44.02:32.4213.6 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:35.5Rachel Baust  SENWCambridge & Coleridge2:28.12:26.3747.5 
22:45.0Emily Boast SBU20WBedford & County/Riverside2:45.02:27.1242.2 
33:15.9Angela Adcock  SENWWatford2:59.32:36.48.4 
800 SW ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:42.2Joan Lasenby SBV50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters2:42.22:22.0822.7 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:18.3Ben Rochford  U17MWatford4:04.963:54.76-2.0 
24:23.2Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge4:23.24:00.22-5.4 
34:23.6Joe Strange  U20MBedford & County/Bedfordshire Uni4:17.24:01.58-1.6 
45:04.3James Watts SBU20MNewham & Essex Beagles5:04.34:49.753.4 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:21.0James Drinkwater SBSENMBedford & County/Biggleswade4:21.04:06.3344.1 
24:25.5James Chettle  SENMCambridge Uni Hare & Hounds4:18.274:06.86-1.5 
34:32.4Tom Verbena  U17MWatford4:24.104:24.1045.4 
44:59.4Raphael Lewis PBSENMNewham & Essex Beagles4:59.44:59.451.5 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:45.7Rebecca Murray PBU20WBedford & County4:45.14:28.171.0 
25:24.2Natalie Wickings  U20WWatford5:11.505:03.4423.4 
35:41.0Joan Lasenby  V50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters5:27.204:46.5422.7 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:44.4Alice Burgin SBU20WBedford & County4:44.44:39.23.4 
26:10.5Helen Grant  V45WCambridge & Coleridge/Eastern Masters5:36.65:36.618.6 
36:26.2Angela Adcock SBSENWWatford6:26.25:15.208.4 
1500 SW ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:04.3Kelly Rodd  U17WBedford & County4:59.24:59.249.6 
 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:37.0Natasha Peters  SENWBedford & County10:27.29:49.179.6 
211:49.8Helen Grant  V45WCambridge & Coleridge/Eastern Masters11:34.3311:34.3318.6 
312:06.6Chloe Dearman PBU17WWatford11:45.1311:20.5911.5 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:40.4Paulina Golec SBSENWCambridge Uni Hare & Hounds11:40.411:10.737.1 
214:02.8Emma Coombes  SENWBedford & County13:23.713:23.715.1 
316:15.8Christine Dearman SBV45WWatford16:15.813:42.7417.3 
 
5000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
116:22.7James Chettle  SENMCambridge Uni Hare & Hounds15:46.3515:26.53-1.5 
217:08.4Craig Emmerson  U23MBedford & County/Staffordshire Uni16:25.716:00.67-0.2 
317:38.1Duncan Martin SBSENMWatford17:38.117:07.415.1 
418:17.9Jad El-houssami SBU20MNewham & Essex Beagles18:17.916:18.180.2 
5000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
116:33.5Tom Corbett  U23MBedford & County/Canterbury Christ Church16:08.216:08.245.3 
219:15.0George Choat SBSENMNewham & Essex Beagles19:15.017:49.722.4 
319:25.1Zac McDonough  SENMWatford18:04.818:04.88.9