Southern Athletics League Division 2 NE External Results
Basildon
19 May 12
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.5Dale King-Clutterbuck  U23MBasildon/St. Mary's Uni1:51.91:48.102.5 
22:01.9Michael Porter  U20MColchester & Tendring2:01.401:58.6619.7 
32:08.3Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge2:05.191:58.21-5.8 
42:35.7Dave Connell  V35MHuntingdonshire/Victoria Park & Tower Hamlets2:22.42:03.551.2 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.7James Thompson PBU17MColchester & Tendring2:03.251:59.5731.8 
22:05.3Jack Fitsall PBU20MBasildon2:05.32:05.338.1 
32:59.3Fraser Deeprose PBU17MHuntingdonshire2:59.32:59.346.8 
800 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.1Ryan Hersom PBU20MBasildon2:02.12:02.140.7 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.5Karen Whitmarsh  SENWBasildon2:17.022:13.1427.9 
22:29.7Rachel Baust SBSENWCambridge & Coleridge2:28.12:26.3748.0 
32:31.4Rebecca Pedley  U17WHuntingdonshire2:22.902:22.9041.6 
42:34.6Ellie Cumner SBSENWBraintree/Colchester & Tendring2:34.62:20.637.4 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:26.7Nicola Bredin  SENWBasildon2:22.662:17.9714.3 
22:33.0Sammie Skinner PBU23WHuntingdonshire2:33.02:33.037.9 
32:48.7Hanna Banks SBU17WColchester & Tendring2:48.72:35.6651.4 
42:59.0Alice Galloway  U17WCambridge & Coleridge2:46.392:44.4554.0 
800 SW ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:33.6Eloise Webb PBU17WHuntingdonshire2:33.62:31.841.0 
32:41.2Emily Ballard  U20WBasildon2:27.292:21.627.7 
22:41.6Siobhan Bright SBSENWHuntingdonshire2:41.62:18.2812.1 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:11.1Grant Webb SBU23MBasildon/Oaklands Col4:07.984:03.875.5 
24:11.8Jordan Rowe PBU17MColchester & Tendring4:04.463:46.34-4.4 
34:17.6Mark Harris PBSENMTeam Trident/Huntingdonshire4:17.64:17.622.3 
44:47.0Kevin White  V40MCambridge & Coleridge4:42.34:39.548.6 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:19.8Jack Fitsall  U20MBasildon4:10.604:10.6038.1 
24:22.5Joe Alexander  U17MColchester & Tendring/Great Bentley4:20.04:20.024.4 
35:22.9Jonathan Escalante-Phillips  U23MCambridge & Coleridge4:23.23:52.3-5.8 
46:24.9Philip Young  V50MHuntingdonshire6:03.35:11.1020.1 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:46.4Kaylee Dodd  U17WBasildon4:36.224:20.096.5 
25:29.9Joan Lasenby  V50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters5:27.204:46.5423.2 
35:49.8Eloise Webb PBU17WHuntingdonshire5:49.85:49.841.0 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:20.8Jordan Lacey  U20WBasildon5:07.465:07.467.1 
25:43.5Helen Grant  V45WCambridge & Coleridge/Eastern Masters5:36.65:36.619.0 
 
3000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:06.7Grant Webb  U23MBasildon/Oaklands Col9:06.268:50.115.5 
29:08.2Mark Harris SBSENMTeam Trident/Huntingdonshire9:08.28:59.122.3 
39:43.3Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge9:01.088:03.19-5.8 
410:08.1James Thompson PBU17MColchester & Tendring10:08.110:08.131.8 
3000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:12.6Matthew Applegate PBSENMCambridge & Coleridge10:12.610:12.623.2 
210:59.8Thomas Gifford PBU20MColchester & Tendring10:59.810:59.81.2 
311:13.7Daniel Lamb PBU20MBasildon11:13.711:13.749.0 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:06.2Karen Whitmarsh  SENWBasildon10:56.710:06.2427.9 
211:35.4Helen Grant PBV45WCambridge & Coleridge/Eastern Masters11:34.3311:34.3319.0 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:39.4Joan Lasenby SBV50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters11:39.410:29.923.2 
212:09.3Emily Ballard  U20WBasildon11:49.811:04.247.7