North of England League Division 2E External Results
Jarrow
3 Jul 11
800 1500 3000 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.9Andrew Roen  U20MGateshead2:00.611:53.187.5 
22:03.3James Askew SBU23MDurham2:03.31:58.215.4 
32:06.7Thomas Brannon  V40MNorth Shields Poly/VAA North East2:06.351:53.05.3 
42:10.1Michael Todd  U17MSouth Shields2:08.71:59.526.4 
52:26.0Mark Harney  V45MYork Acorn/City of York2:23.92:23.97.1 
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.0Fred Hamlin PBSENMDurham2:07.02:07.050.0 
22:08.9Chris Burrows  SENMGateshead2:05.91:53.7816.7 
32:09.3Norman De Bruin PBV45MNorth Shields Poly2:09.32:09.36.0 
42:13.5Chris Peverley PBU17MBirtley2:13.52:13.545.5 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.2Chloe Price  U17WDurham2:16.042:12.43.0 
22:24.4Lucy Robinson PBSENWNorth Shields Poly2:24.42:15.625.4 
32:29.5Emma Ballantyne SBSENWCity of York2:29.52:23.96.4 
42:29.7Rebecca Oldham  U20WGateshead2:27.72:20.0754.0 
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:25.9Aiveen Smith SBSENWDurham2:25.92:23.46.5 
22:32.7Katy Wood SBU17WCity of York2:32.72:16.80.8 
32:35.0Gemma Wallett SBU20WNorth Shields Poly2:35.02:24.36.4 
42:40.2Rebecca Pease SBU17WGateshead/Doncaster2:40.22:32.74.5 
 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:54.6Marc Elliott PBSENMGateshead3:52.213:52.2117.2 
23:55.4Daniel Cheeseman PBU20MCity of York3:55.233:44.38-3.2 
33:56.1Adam Morrell PBU23MMiddlesbrough (Mandale)/Teeside Uni3:52.663:52.6646.1 
44:12.9Michael Grimes  U20MDurham/Durham Uni3:57.23:57.24.0 
54:28.0Lloyd Creacgh PBU20MNorth Shields Poly4:28.04:28.054.0 
64:29.3Jak Watson  U20MSouth Shields4:28.34:27.445.2 
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:18.8Paul White SBSENMMiddlesbrough (Mandale)4:10.73:55.0517.6 
24:26.2Jason Stobbs PBSENMGateshead4:26.24:26.220.2 
34:28.8Fred Hamlin PBSENMDurham4:28.84:28.850.0 
44:30.6Anthony Wallett PBU17MNorth Shields Poly4:27.574:04.045.3 
54:44.2Lee Millmore SBSENMBirtley4:44.24:25.219.3 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:05.0Emma Toogood  U23WDurham/Hull Uni4:48.24:40.319.8 
25:09.8Lucy Robinson PBSENWNorth Shields Poly4:57.664:53.3025.4 
35:11.3Emily Fields SBU20WMiddlesbrough (Mandale)5:11.34:57.4440.6 
45:14.2Katy Wood  U17WCity of York5:02.844:32.210.8 
55:16.4Fay Lockhart SBU17WGateshead5:16.45:16.254.0 
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:15.9Aiveen Smith SBSENWDurham5:15.94:42.66.5 
25:31.4Karen Loughney  V45WNorth Shields Poly5:28.625:28.6216.5 
 
3000 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:37.0Kristina Grant  U23WMiddlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers10:28.610:19.638.3 
210:53.8Aiveen Smith SBSENWDurham10:53.810:02.636.5 
311:00.3Claire McManus SBV35WNorth Shields Poly11:00.310:59.36.9 
411:04.3Emma Ballantyne  SENWCity of York10:40.010:33.976.4 
511:18.2Rebecca Pease PBU17WGateshead/Doncaster10:58.5610:58.44.5 
3000 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
111:56.3Gemma Wallett PBU20WNorth Shields Poly11:56.311:56.36.4 
213:02.3Laura Eden  U17WCity of York/York Acorn12:56.912:34.715.0 
 
5000 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:43.1Matthew Hynes PBSENMNorth York Moors/Middlesbrough (Mandale)14:37.2114:02.8913.4 
216:45.3James Askew  U23MDurham15:56.115:56.115.4 
317:01.2Martin Slater  V35MGateshead16:47.716:47.77.2 
421:58.6Daniel Fletcher SBU20MBirtley21:58.619:08.954.0 
522:33.0Thomas Brannon SBV40MNorth Shields Poly/VAA North East22:33.016:24.905.3 
5000 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
116:59.5Adam Mitchell  U23MMiddlesbrough (Mandale)16:54.215:47.0-1.6 
218:00.2Jonathan Wilkinson D SBU20MDurham18:00.216:30.305.2 
319:13.3Steven Medd  SENMGateshead18:26.416:42.20.1 
422:33.0Richard Baker PBV35MNorth Shields Poly22:33.022:33.017.0