National Junior League Midland Premier Division External Results
Cardiff
24 Jul 11
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.91   Paddy Clark  U17MNotts2:02.21:56.44.3 
22:07.85   Kieron White  U17MSwansea2:05.961:54.341.3 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.23   Joseph Coleshaw PBU20MNotts1:57.231:54.3232.2 
21:59.99   Naaman Morris PBU20MCardiff1:59.281:56.4931.4 
32:01.14   Carwyn Evans  U17MSwansea1:58.051:58.0535.9 
42:01.49   Joshua Lacey SBU20MBirchfield H2:01.491:58.0736.0 
52:06.13   Ben Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton1:59.61:57.005.7 
62:09.11   James Lake  U17MCannock & Stafford2:06.292:05.310.6 
72:34.45   Callum Bradwell PBU17MMansfield2:34.452:34.4536.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.44   Doug Musson PBU20MNotts1:58.331:52.62-4.3 
21:59.56   Matthew O'Leary  U20MNeath/West Wales1:59.301:56.7014.7 
31:59.82   Tom Charteress PBU17MRugby & Northampton1:59.821:58.816.3 
42:02.61   Abdi Saleban SBU20MCardiff2:02.612:00.5736.0 
52:04.56   Samuel Nicholls PBU17MCannock & Stafford2:04.22:02.434.4 
62:23.13   Jacob Lott  U20MBirchfield H2:11.72:11.736.0 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.35   Jemima Osborn  U20WSwansea/West Wales2:15.402:15.289.0 
22:24.10   Emily Waugh  U20WRugby & Northampton2:19.12:19.11.5 
32:26.13   Lucy Arkinstall SBU20WCharnwood2:26.132:22.1514.7 
42:27.15   Teresa Hulme  U20WCannock & Stafford2:26.432:21.936.0 
52:31.31   Jourdanna Beresford-Smith  U20WBirchfield H2:19.512:18.2036.0 
62:31.53   Chevelle Baxter  U17WMansfield2:22.42:22.436.0 
72:38.77   Heledd Williams SBU20WCardiff2:38.772:36.136.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:23.39   Charlotte Inwood SBU20WRugby & Northampton2:23.392:14.633.9 
22:25.59   Catherine Hulme PBU20WCannock & Stafford2:25.592:25.5936.0 
32:27.45   Shanie Read SBU20WBirchfield H2:27.452:20.236.0 
42:28.61   Georgia Morgan PBU17WCardiff2:28.612:16.9113.1 
52:31.68   Leah Wilson-Randell PBU17WLlanelli/West Wales2:31.682:31.6836.0 
62:33.05   Holly Smith PBU17WMansfield2:33.052:33.0536.0 
72:50.42   Isabelle Perry SBU20WCharnwood2:50.422:47.936.0 
 
1500
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:34.50   Naaman Morris  U20MCardiff4:13.394:13.3931.4 
24:43.72   Stuart Davies U20MWWA    
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.20   Elliot Slade PBU17MCardiff3:54.573:48.26-5.4 
24:05.31   Elliot Giles PBU20MBirchfield H3:58.143:41.27-6.0 
34:13.13   Blayne Pick  U20MNotts3:56.823:56.7833.9 
44:14.87   Rory Grant  U20MRugby & Northampton4:01.63:56.22-1.5 
54:19.93   James McCann  U17MCannock & Stafford4:14.54:14.528.5 
64:22.52   Luke Clements PBU20MSwansea4:22.524:22.5235.6 
75:01.54   Jordan Boam PBU17MMansfield5:01.544:19.66-0.3 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:11.78   Matthew Drury PBU20MCardiff4:11.784:11.2913.4 
24:15.71   Mark Thompson  U20MNotts4:05.203:56.858.0 
34:21.24   Ben Griffiths PBU20MBirchfield H4:21.244:01.18-1.7 
44:30.60   Jordan Barrett  U17MCannock & Stafford4:25.14:24.723.8 
54:36.51   Matthew Richards  U20MPembrokeshire4:10.354:03.07-0.8 
64:57.69   Sam Turnell SBU20MRugby & Northampton4:57.694:23.733.7 
75:24.54   Callum Bradwell PBU17MMansfield5:24.545:24.5436.0 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:00.59   Demi Jakymelen  U17WMansfield/Derbyshire Schs4:57.284:48.1836.0 
25:01.90   Catherine Hulme PBU20WCannock & Stafford5:01.905:01.9036.0 
35:03.00   Emily Waugh  U20WRugby & Northampton4:41.94:39.611.5 
45:04.37   Elin Davies  U17WSwansea5:00.034:51.2616.1 
55:06.85   Jessica Freeman  U17WBirchfield H4:59.844:54.136.0 
65:17.56   Anna Morris PBU17WCardiff5:17.564:58.1232.9 
75:36.19   Lucy Arkinstall SBU20WCharnwood5:36.195:00.0014.7 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:12.32   Iona Evans  U17WSwansea5:08.294:57.829.1 
25:32.05   Charlotte Inwood  U20WRugby & Northampton5:00.804:38.7933.9 
35:40.79   Holly Smith PBU17WMansfield5:40.795:40.7936.0 
45:42.79   Sarah Hulme SBU20WCannock & Stafford5:42.25:03.836.0 
56:07.05   Isabelle Perry  U20WCharnwood5:48.765:30.336.0 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:20.62   Blayne Pick  U20MNotts8:47.808:47.8033.9 
29:35.07   Ben Sutherland  U17MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton9:22.18:31.665.7 
39:35.39   Matthew Thomas  U20MSwansea9:35.09:35.027.7 
49:39.28   Thomas Halloway PBU20MStaffordshire Moorlands/Cannock & Stafford9:39.289:20.250.4 
59:59.22   Jacob Lott PBU20MBirchfield H9:59.229:59.2236.0 
610:47.22   Jordan Boam  U17MMansfield10:45.39:59.4-0.3 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:39.68   Aaron Houseman  U17MCannock & Stafford9:37.59:29.0419.5 
210:05.69   Sam Turnell SBU20MRugby & Northampton10:05.699:48.6033.7 
310:17.94   Kieran John  U17MNeath10:03.6610:03.6621.9 
411:44.47   Benjamin Abbott  U17MNotts11:33.010:25.942.9 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:25.7   Emily Waugh  U20WRugby & Northampton9:58.49:55.301.5 
211:48.6   Anna Morris PBU17WCardiff11:48.611:10.9532.9 
311:52.3   Hannah Hardy PBU17WMansfield11:52.311:07.3425.1 
412:07.6   Charlotte Foxall  U17WBirchfield H12:01.611:32.08.3 
512:49.2   Beth Clarke PBU20WCannock & Stafford12:49.212:49.236.0 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:27.0   Clarissa Blake  U17WRugby & Northampton11:20.611:20.632.5 
212:11.6   Heledd Williams PBU20WCardiff12:11.612:11.636.0 
312:44.5   Jasminder Odusanya  U17WBirchfield H12:40.7012:40.7036.0