BMC Regional Races External Results
Eltham
17 Aug 11
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
Mens 800m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:48.6Ben Wallis PBU23MGuildford & Godalming/St. Mary's Uni1:48.61:48.640.3 
21:48.8Steven Fennell  SENMTonbridge1:48.231:47.971.5 
31:49.3Harry Fisher PBU23MSouthampton/Cardiff Met Uni1:49.31:48.112.7 
41:49.3Jonathan Cook  SENMWoodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni1:48.991:48.6511.7 
51:50.3James Thie SBSENMCardiff/Cardiff Met Uni1:50.31:49.82-1.6 
61:50.4Jonathan Hay PBU20MAldershot, Farnham & District1:50.41:49.97-2.2 
71:51.2Daniel Stepney  SENMBrighton Phoenix/Brighton Uni1:50.421:49.982.6 
Mens 800m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.4Dale King-Clutterbuck PBU20MBasildon1:51.41:48.102.0 
21:52.0Robbie Farnham-Rose PBU20MTonbridge1:52.01:49.613.3 
31:53.6Hugo Fleming  U17MWalton1:53.121:51.37-1.7 
41:53.8Ian Williamson  SENMBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students1:53.241:51.1518.8 
51:54.0Russell Bentley  SENMBlackheath & Bromley1:53.941:51.0-3.9 
61:56.5Shaun Collins  U23MEnfield & Haringey/Kingston Uni1:53.911:53.781.3 
Mens 800m C
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.01James Tydeman SBSENMBasildon1:53.011:51.217.2 
21:53.32Alex Bruce-Littlewood PBU23MBlackheath & Bromley/Hercules Wimbledon1:53.321:53.32-4.0 
31:53.62Harvey Dixon PBU20MAldershot, Farnham & District1:53.621:50.58-3.9 
41:53.74Donald Carter PBU23MInvicta East Kent/St. Mary's Uni1:53.741:52.595.1 
51:54.43Lewis Lloyd PBU20MHerne Hill1:54.431:50.653.3 
61:55.18Alex Cornwell PBU23MWoodford Green Essex Ladies/Birmingham Uni1:55.181:53.1411.0 
71:56.59Sam Coombes SBSENMDartford H/Kent1:54.631:50.7-1.4 
81:57.78Daniel Yaxley  U20MWoodford Green Essex Ladies1:56.011:56.0141.7 
91:58.73Jordan Maurice  U20MHerne Hill1:56.691:56.3931.4 
102:00.37Stephen Cavey  U23MBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:55.411:54.6443.0 
Mens 800m D
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.79Steven Baldock SBV40MHastings AC1:57.791:50.02.2 
21:58.01Chris Spinks PBU20MHavant1:58.011:57.251.2 
31:58.09Alexander Hookway PBU23MTonbridge/Brunel Uni London1:58.091:57.775.8 
41:59.14Chris Busaileh PBSENMHerne Hill1:59.141:59.14-2.4 
51:59.70Andy Knight SBV40MCambridge H1:59.701:48.3821.8 
62:00.30Jamie Darling  SENMBlackheath & Bromley/Oxford Uni/Achilles1:59.61:59.621.7 
72:01.45Matt Melnik PBU23MCanada2:01.452:01.4549.1 
Mens 800m E
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.3George Duggan PBU15MTonbridge1:57.31:51.58-4.7 
22:00.1Charlie Joslin-Allen PBU17MTonbridge2:00.11:54.53-0.2 
32:02.6Hari Faulkner PBU20MBexley2:02.62:02.68.5 
42:03.0Darren Carr PBU20MBasingstoke & Mid Hants2:03.02:00.6135.9 
52:03.9Christopher Miles PBU20MBlackheath & Bromley2:03.92:02.243.6 
62:04.1Danny Brewer SBSENMBlackheath & Bromley/Sheffield Uni2:04.12:01.54-0.9 
72:04.5Cameron Knapp PBU17MTonbridge2:04.51:59.627.2 
82:07.2Joseph Stanley  U15MReigate Priory2:04.112:04.116.3 
92:07.4Tiago Branco PBSENMSerpentine/Portugal2:07.42:05.7338.0 
102:10.5David Fisher PBU17MSouthampton2:10.51:58.6528.1 
112:14.0Jack Ladhams PBU15MBasingstoke & Mid Hants2:14.01:59.5619.5 
Womens 800m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.0Karen Cudby SBV35WCorby2:02.882:00.535.9 
22:03.7Jessica Judd  U17WChelmsford2:02.701:59.77-2.3 
32:03.9Tara Bird  SENWWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:02.772:02.5434.6 
42:05.9Karrie Blake SBV35WCity of Portsmouth2:05.92:03.9627.4 
52:06.7Dawn Hunt  SENWWindsor Slough Eton & Hounslow2:05.432:03.8926.9 
62:07.7Carolyn Johnson  SENWRadley2:06.782:03.044.6 
72:08.5Orla Drumm SBSENWUniversity College Cork/Ireland2:08.52:06.1544.8 
82:09.2Jessica Sparke  SENWWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni/Gloucester2:08.452:05.8044.9 
Womens 800m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:13.8Rosie Clarke PBU23WEpsom & Ewell/Bath Uni2:13.82:06.82-0.9 
22:14.7Corin Bearpark  SENWHavant2:14.532:10.064.7 
32:23.7Rosa Prideaux  U15WChelmsford2:21.552:12.431.7 
42:29.2Amy Bream PBU20WHavant2:29.22:21.287.6 
52:33.6Shannon Riskey  U13WBlackheath & Bromley2:27.592:17.2032.3 
62:34.0Ludo Goodliffe SBU20MLewes2:34.02:00.544.7 
 
Mens 1500m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:55.9Chris Discombe  SENMLes Croupiers/Cardiff/Australia3:51.443:48.9546.4 
23:58.7Fabian Downs SBSENMChiltern/Oxford Uni/Reading AC3:58.73:56.21-3.6 
33:58.9Daniel Bradley PBSENMTonbridge3:58.93:58.9-1.2 
44:01.2Nick Wood PBU23MDartford H/Cardiff Met Uni4:01.24:01.20.6 
54:01.7Alex Gibbins SBV35MBlackheath & Bromley4:01.73:58.74-0.8 
64:04.6Adam Gilbert PBU20MMedway & Maidstone4:02.163:56.3632.0 
74:06.4Christopher Youell PBU20MChelmsford4:06.43:55.949.8 
84:07.7Ryan Driscoll  U20MTonbridge4:05.523:46.29-4.2 
94:11.5Ludo Goodliffe  U20MLewes4:04.774:04.7744.7 
104:12.8Michael Kallenberg  U23MCardiff/Cardiff Met Uni/Ingli4:06.234:03.64-4.3 
Mixed 1500m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:02.3Christopher Ladhams PBU20MBasingstoke & Mid Hants4:02.34:02.339.1 
24:13.9An Other SENMKent    
34:14.1Nathan Wilkins PBU20MMedway & Maidstone4:14.14:14.1-1.4 
44:18.1Matt Winn-Smith SBSENMCambridge H4:18.14:18.01.1 
54:19.2Ben Shearer PBV35MCambridge H4:19.24:19.2-3.2 
64:23.7Richard Fernando PBU17MBasingstoke & Mid Hants/Handy Cross4:23.74:11.7834.7 
74:25.7Faye Fullerton  SENWHavering4:20.884:10.248.5 
84:26.4Stuart Beaney PBV35MKent4:26.44:20.010.9 
94:31.9Ben Foreman PBU17MTonbridge4:28.194:08.3721.3 
104:33.8Jack Wyllie  U17MDorking & Mole Valley4:27.834:02.5518.2 
114:43.6William Ruiz  U17MBlackheath & Bromley4:34.64:04.772.7 
124:47.7Charlie Wyllie  U15MDorking & Mole Valley4:41.823:57.77-2.6 
134:49.5Kieran Ruffle PBU15MBasingstoke & Mid Hants4:44.64:44.6-0.3 
144:57.3Matthew Comer PBU13MBasingstoke & Mid Hants4:53.54:10.1124.4 
155:02.9Beth Armstrong  U20WBexley4:59.214:40.2614.5 
165:09.2Damon Heer V43MU/A    
175:13.9Lucy Sidey  U15WBlackheath & Bromley5:03.45:03.451.1