BMC Regional Races / GAA Miler Meeting Open External Results
Crownpoint
3 Jun 22
800 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.93Andrew McGill PBU20MLivingston1:51.931:51.93-4.2 
21:52.67Kristof Hornyik PBU23MDundee Hawkhill/St. Andrews Uni1:52.671:52.67-4.2 
31:52.75Sam Brown  U23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:50.121:49.22-4.9 
41:53.86Luke Davidson PBU23MInverness/Highlands and Islands Uni1:53.861:53.86-3.7 
51:55.24Ben Sandilands T20/F20  U20MFife1:50.691:50.69-4.9 
61:55.34Finlay Ross  U17MHarmeny1:53.471:53.47-3.5 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:54.85Jonathan Marshall PBU20MLivingston1:54.851:54.85-3.5 
21:57.75Logan Beagley PBU20MLivingston1:57.751:57.75-2.6 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.33Alastair Scott PBU20MLasswade1:58.331:58.33-2.2 
21:59.24Gavin Cooney PBSENMEdinburgh AC1:59.241:59.24-2.5 
31:59.45Rhys Crawford  U17MAberdeen1:58.881:58.88-2.3 
41:59.99Aleksander Jovcic  U17MAberdeen1:59.431:59.43-1.6 
52:01.17Kieran Fulton  U17MMoorfoot1:59.911:59.91-1.7 
62:02.49Laurence Heyes  SENMOxford City/UCL2:00.282:00.28-1.7 
72:03.61Ross Dewar  U20MEdinburgh AC1:59.31:59.3-2.1 
82:09.59Dylan Drummond  U23MCumbernauld2:03.631:57.97-0.1 
800m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.60Fraser Morris SBU20MLivingston1:59.661:58.26-1.7 
22:02.74Mark MacDermot SBSENMEdinburgh AC2:02.742:02.73-1.9 
32:02.90Fraser Lupton  U15MTeam East Lothian2:02.672:02.67-1.2 
42:04.24Calum Dick PBU15MGiffnock North2:04.242:04.24-0.5 
52:04.31Ewan Calder  SENMPeterhead/Central2:02.712:02.71-1.2 
62:04.74Steven Bryce T20/F20  SENMVictoria Park City of Glasgow2:03.12:00.55-2.6 
72:05.14Matthew Holden PBU15MHarmeny2:05.142:05.14-0.6 
82:13.17Allan Cameron  V50MCumbernauld2:06.412:05.070.4 
800m E (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.65Hannah Cameron SBSENWAberdeen2:06.962:06.41-0.1 
22:08.87Beth Ansell  SENWEdinburgh AC/Manchester Uni2:06.202:06.200.3 
32:09.23Philippa Millage  V40WVictoria Park City of Glasgow2:06.902:05.130.5 
42:10.55Katie Johnson  U20WEdinburgh AC2:09.152:06.040.9 
52:10.72Niamh Carr  U23WBallymena & Antrim/Edinburgh Uni/Ireland2:06.262:06.260.0 
62:11.95Mhairi Hendry SBSENWVictoria Park City of Glasgow/Strathclyde Uni2:11.952:01.303.5 
72:14.75Zoe Carruthers  SENWCity of Lisburn2:11.022:10.801.5 
800m F (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.51Hannah Taylor PBU17WAberdeen2:08.832:08.831.0 
22:13.26Abbi Macleod PBU17WFalkirk2:13.242:13.242.7 
32:13.80Sofia Vidak PBU20WFalkirk/Glasgow Sch of Sport2:13.802:13.803.7 
42:14.33Holly Ovens PBU17WFife/Falkirk2:14.332:14.332.6 
52:14.48Sarah Coutts SBU20WFife2:14.482:09.121.1 
62:15.62Grace MacDonald PBU17WAberdeen2:15.622:15.622.8 
800m G (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.77Daniel Lowe PBSENMShettleston2:07.772:07.770.3 
22:09.41Dair Alexander  U15MHarmeny2:08.72:08.70.8 
32:10.30Colin Whitby PBV40MGarscube2:10.302:10.30-2.2 
42:12.04Matthew Fox PBU15MShettleston2:12.042:12.040.9 
800m H (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:15.46Zara Redmond PBU15WKilbarchan2:14.952:14.952.6 
22:16.83Lily Simon PBU17WPitreavie2:16.832:16.833.5 
32:17.59Millie McClelland-Brooks PBU17WInverclyde2:17.592:17.593.0 
42:32.75Anna Cairns  U17WInverness2:27.992:19.256.8 
800m I (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.57Andrew Grant PBU15MStrathearn2:10.042:10.040.2 
22:13.82James Wotherspoon PBU15MHarmeny2:13.822:13.820.6 
32:14.68Mark Gallacher SBV50MCambuslang2:14.412:14.410.9 
42:16.63Paul Forbes SBV65MEdinburgh AC2:14.671:45.663.6 
52:17.16Ryan McNamara PBU15MEast Kilbride2:17.162:17.163.5 
62:20.95Paul McMonagle  V50MCumbernauld/Scottish Vets H2:17.402:13.742.7 
72:22.30Daniel McIntyre  U15MHarmeny2:19.072:19.072.9 
800m J (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:17.95Patrick Fraser PBU15MGiffnock North2:17.952:17.953.7 
22:19.44Scarlett Wilson PBU15WGiffnock North2:19.442:19.443.2 
32:21.30Sarah McNulty PBU15WGiffnock North2:21.302:21.304.5 
42:22.94Ava Beaton PBU17WInverclyde2:22.942:22.945.6 
52:24.11Caitlin McGeachy  U15WGiffnock North/Glasgow Sch of Sport2:23.112:23.114.9 
62:24.43Aimee Anderson  U17WEast Kilbride2:23.552:23.554.6 
72:24.49Connor Brown T37/F37 PBU23MFife2:24.492:24.495.5 
800m K (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:25.12Matilda Frew PBU15WEast Kilbride2:25.122:25.125.9 
22:25.36Lauren McPherson PBU15WGiffnock North2:25.362:25.366.1 
32:26.52Millie Gairn PBU15WAirdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport2:26.522:26.525.7 
42:26.81Jemma Macleod  U15WCumbernauld2:26.652:26.655.7 
52:27.06Amy Gallagher PBU15WGiffnock North2:27.062:27.065.8 
62:31.31Eihlinn Gillespie  U15WGlasgow Sch of Sport/Airdrie Harriers2:28.622:28.626.1 
72:32.99Aneesa Phillips PBU15WGiffnock North2:32.992:32.996.7 
82:33.24Erin Reilly PBU15WGiffnock North2:33.242:33.247.2 
92:33.30Ella McWilliams  U15WGiffnock North2:32.162:32.167.6 
102:33.55Isla Munro PBU15WGiffnock North2:33.552:33.558.4 
112:39.62Hannah Sluman SBU15WGiffnock North2:39.622:37.5110.8 
800m L (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:04.12Julie McElroy PBV35WVictoria Park City of Glasgow4:04.124:04.1227.7 
24:07.32Layla McCloskey PBU15WVictoria Park City of Glasgow4:07.324:07.3229.1 
 
3000m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:10.96James Donald PBSENMDundee Hawkhill8:10.968:10.96-5.3 
28:16.28Kane Elliott SBU23MFalkirk8:16.288:14.73-5.3 
38:17.33Aidan Thompson  SENMCentral/Belmont8:07.858:07.85-2.8 
48:19.04Owen Miller T20/F20 PBSENMFife8:19.048:19.04-4.3 
58:23.15Callum Tharme PBU23MGala/Edinburgh Uni8:23.158:23.15-3.9 
68:24.29Alastair Hay SBV35MCentral8:24.298:07.84-4.4 
78:24.91Gavin Smith PBSENMCambuslang/American International College8:24.918:24.91-4.7 
88:32.11Cameron Wright SBU23MKilbarchan8:32.118:29.02-3.1 
98:35.41Robbie Ferguson  SENMKilbarchan/Glasgow Caledonian Uni8:32.088:32.08-3.2 
108:43.29Daryl Reid PBSENMEast Kilbride8:43.298:43.29-4.1 
118:45.67Anthony Addison SBSENMCorstorphine/Glasgow Uni8:45.678:36.99-1.6 
3000m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:21.99Tendai Nyabadza PBU20MHarmeny8:21.998:21.99-4.4 
28:31.34Fraser Gilmour PBU20MVictoria Park City of Glasgow8:31.348:31.34-3.1 
38:34.31Conan Harper  U20MGiffnock North8:33.908:33.90-3.5 
48:34.61Reiss Marshall PBU17MFife8:34.618:34.61-3.0 
58:45.70Finlay Ross-Davie PBU20MGarscube8:45.708:45.70-2.6 
68:48.24Andrew Thomson  U20MFife8:42.388:42.38-3.6 
78:51.90Angus Smith PBU20MInverness/Strathclyde Uni8:51.908:51.90-2.4 
88:55.46Reuben Macdonald  U20MGiffnock North8:41.868:32.90-2.9 
98:55.90Harris Pagett PBU20MStrathearn8:55.908:55.90-0.7 
108:56.21Jamie Phillips PBU17MKilmarnock8:56.218:56.21-3.2 
118:56.61Ross O'Brien PBU20MGiffnock North8:56.618:56.61-2.7 
128:57.40Kyle Thompson  U20MLoughview AC8:38.858:38.85-2.2 
138:59.12Hamish Mckay SBU17MAberdeen8:59.128:54.24-2.4 
149:01.24Cameron Green  U20MGiffnock North8:58.418:58.28-2.2 
159:03.98Henry Sutton PBU20MGlasgow Uni9:03.989:03.980.6 
169:04.18Connor Bell  U17MCentral9:02.978:51.70-2.2 
179:12.44Lucas Cairns SBU20MInverness9:12.449:10.99-2.3 
189:15.46Aaron Grew SBU20MCambuslang9:15.468:55.290.0 
199:22.03Jordan Phillips PBU17MKilmarnock9:22.039:22.03-2.7 
3000m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:38.45Aidan Gilbride PBSENMEast Kilbride/University of Mount Olive8:38.458:38.45-3.0 
28:42.17Lewis Rodgers PBSENMFife8:42.178:42.17-4.3 
38:45.76Ewan Davidson SBSENMPeterborough & Nene Valley/Edinburgh Uni Hare & Hounds/Moray8:45.768:42.51-3.0 
48:46.77Grant Baillie PBV40MEast Kilbride/Fire Service8:46.778:46.77-3.3 
58:50.55Derek Rae T46 PBV35MFife8:50.558:50.55-3.1 
68:53.74Jack Eykelbosch  SENMDacorum/Corstorphine8:39.978:39.97-3.0 
78:54.18Steven Murray PBSENMAberdeen/Aberdeen Uni8:54.188:54.18-1.8 
88:55.12David Wright PBSENMLothian8:55.128:55.12-2.1 
98:56.18Fearghas Thomson PBSENMAberdeen/Aberdeen Uni8:56.188:56.18-2.7 
108:58.20Cameron Sale PBU23MDundee Hawkhill8:58.208:58.203.7 
118:58.95Andrew Johnstone PBSENMRugby & Northampton/King's College London/Inverness8:58.958:58.95-1.9 
128:59.20Finlay Murray PBSENMEast Sutherland/Inverness8:59.208:59.20-2.9 
139:01.98Sam Fernando T20/F20 SBSENMFife9:01.988:56.71-1.8 
149:03.88Yacoub Bahar PBSENMSpringburn9:03.889:03.88-1.4 
159:04.12Jamie Stevenson SBSENMOchil/Edinburgh Uni Hare & Hounds/Falkirk9:04.128:56.830.1 
169:15.59Ryan Donald SBU23MDundee Hawkhill9:15.598:51.15-1.4 
3000m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:57.85Michael Sanderson PBU23MFife/Dundee Uni8:57.858:57.85-2.0 
29:01.84Angus Wright PBU20MTeam East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington RC9:01.849:01.84-2.6 
39:01.93Alistair Gudgin  SENMFife8:57.848:57.84-2.1 
49:02.49Andrew McWilliam PBU17MLasswade9:02.499:02.49-1.2 
59:05.41Annabel Simpson PBSENWFife/Glasgow Uni9:05.419:05.41-1.5 
69:06.85Megan Keith PBU23WInverness/Edinburgh Uni9:06.859:06.85-0.9 
79:11.43Ewan Anderson PBU20MGlasgow University Hares & Hounds9:11.439:11.430.4 
89:11.79Matthew Dailey PBU23MJSK Running Club/Edinburgh Uni Hare & Hounds9:11.799:11.79-1.4 
99:16.04James Bowness SBSENMTrafford/Ipswich Jaffa/Glasgow Caledonian Uni9:16.048:11.650.1 
109:22.47Jamie Clements SBSENMEast Kilbride9:22.479:02.95-1.4 
119:39.09Jack Kirwan PBSENMEast Kilbride9:39.099:39.09-0.3 
3000m E (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:28.09Hannah Ryding PBU20WGiffnock North9:28.099:28.090.7 
29:38.84Hannah Anderson PBU23WEast Kilbride/Edinburgh Uni Hare & Hounds9:38.849:38.840.7 
39:41.01Lynn Mckenna PBU23WGiffnock North/Glasgow Uni9:41.019:41.011.7 
49:45.14Brogan Wallace PBSENWLondon Heathside9:45.149:45.140.9 
59:49.79Eve Mackinnon PBSENWCambuslang9:49.799:49.791.7 
69:50.09Meredith Reid PBU20WInverclyde9:50.099:50.091.4 
79:54.74Nynke Mulholland PBSENWInverclyde9:54.749:54.741.6 
810:02.79Natasha Phillips PBU20WDundee Hawkhill10:02.7910:02.792.4 
910:08.97Caitlin Purcell PBU20WAberdeen/Edinburgh Uni Hare & Hounds9:59.719:59.712.1 
1010:16.10Valencia Wright SBU20WGiffnock North10:16.109:54.142.6 
3000m F (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:37.24Paul McMahon PBV40MGarscube9:37.249:37.240.6 
29:39.78Innes Wright PBU17MTeam East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington RC9:39.789:39.780.0 
39:45.62Adam Wetton PBU20MCorstorphine9:45.629:45.620.9 
49:48.11Amy Teasdale PBU17WKilbarchan9:48.119:48.112.0 
59:50.39Jonathan Dow PBU17MCambuslang9:43.09:43.01.0 
69:50.70Fraser Armstrong PBSENMRed Star/Bellahouston Harriers9:50.709:50.700.1 
79:50.90Jack Anderson Donald PBU17MDundee Hawkhill9:50.909:50.901.2 
89:56.21Aoife Carr PBSENWGlasgow Uni9:56.219:56.211.2 
910:16.20Chris Upson  V55MCambuslang/Scottish Vets H10:01.569:51.921.3 
1010:17.02Caitlyn Heggie PBU17WRoss County10:17.0210:17.022.8 
1110:19.81Avril Mason PBV45WShettleston10:19.8110:19.812.9 
1210:25.44Mark King  V50MCambuslang10:18.8310:09.782.2 
1310:36.13Flora Henry  U20WTeam East Lothian10:32.510:19.564.2 
1410:39.68Caitlyn Christie PBU17WFalkirk10:39.6810:39.683.6 
1510:47.81Alicia Paton  SENWCumbernauld/Glasgow Uni10:32.410:32.44.5 
1610:49.20Jonathan Hunter  U17MEast Kilbride10:47.4710:47.474.8 
3000m G (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:36.10Ryan Snitjer PBU20MCorstorphine10:27.710:27.73.6 
210:57.95Fiona Matheson  V60WFalkirk/Scottish Vets H10:48.139:56.394.5 
311:02.39Dave Thom SBV60MCambuslang11:02.3910:03.145.3 
411:04.09Lauren Doney PBU17WCorstorphine11:04.0911:04.097.3 
511:11.51Becky Dunphy SBSENWVictoria Park City of Glasgow/Queen Margaret Uni11:11.5110:40.966.8 
611:16.68Ruby McGill PBU20WGreenock Glenpark11:16.6811:16.686.8 
711:19.03Grant Matheson  V60MFalkirk/Scottish Vets H11:07.4110:40.235.5 
811:20.45Anne Howie SBV60WAberdeen/Scottish Vets H11:20.4511:16.686.9 
911:24.46Tuscany Wright  U17WGiffnock North11:19.411:19.46.9 
1011:39.27Rachel Stevens  U17WHaddington RC11:37.5011:37.508.1 
3000m H (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:58.68Angus Wilkinson PBU15MEast Kilbride8:58.688:58.68-1.5 
29:29.87Andrew Baird PBU15MRoss County9:29.879:29.87-0.1 
39:44.68James Alexander PBU15MGarscube9:44.689:44.681.2 
410:26.30Aaron Reid PBU15MGiffnock North10:26.3010:26.303.0 
510:26.77Callum Duffy PBU15MRoss County10:26.7710:26.774.3 
610:42.84Freya Scobie PBU15WGiffnock North10:42.8410:42.844.6 
710:57.53Ben Baillie PBU15MEast Kilbride10:57.5310:57.535.1 
811:06.33Dylan Edwards PBU15MEast Kilbride11:06.3311:06.336.7 
911:12.49Euan Thorpe PBU15MEast Kilbride11:12.4911:12.496.8 
1011:40.03Skye Smith PBU15WSpringburn11:40.0311:40.036.4 
1111:49.79Eva Saez PBU15WGiffnock North11:49.7911:49.798.7