BMC Regional Races / GAA Miler Meeting Open External Results
Linwood
4 Jun 21
800 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.65Sam Brown  U23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:49.221:49.22-4.9 
21:53.04Lewis Hainey  U20MInverclyde1:50.061:50.06-4.6 
31:53.17Ewan Dyer  SENMWoodford Green Essex Ladies/Heriot-Watt Uni/Pitreavie1:51.491:51.34-4.8 
41:53.95Seumas MacKay SBU23MShetland1:51.871:50.52-3.5 
51:54.47Luke Davidson PBU20MInverness1:54.471:54.47-3.8 
61:56.98Ben MacMillan PBU23MCentral1:56.981:56.98-4.8 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.93Kai Crawford PBU17MAberdeen1:53.441:53.44-4.2 
21:53.99Christopher McLew PBU23MCambuslang1:53.651:53.65-4.3 
31:54.81Andrew McGill PBU20MLivingston1:54.661:54.66-3.8 
41:56.81Oscar Logan SBU17MLaw1:55.871:55.87-3.2 
51:57.67Lewis Watt  U20MAberdeen1:55.121:55.11-3.8 
61:58.05Ben Nelson PBSENMAberdeen/Stirling Uni1:55.951:55.95-3.0 
71:58.42Ben Sandilands  U20MFife1:53.041:53.04-4.2 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.14Adam Brown PBU20MAberdeen1:55.391:55.39-3.0 
21:56.99Alasdair McMonagle PBU20MCumbernauld/Red Star1:56.991:56.99-4.1 
31:57.56James Gillon PBU23MLaw/St. Mary's Uni1:57.561:57.56-3.1 
41:58.40Logan Beagley PBU17MLivingston1:58.191:58.19-2.6 
51:58.64Ross O'Brien PBU20MGiffnock North1:57.931:57.93-2.5 
61:59.05Lachlan Buchanan  U17MInverness1:58.371:58.37-2.0 
72:00.36Euan Hood  U23MLasswade/Stirling Uni1:56.691:56.60-2.9 
82:01.44Andrew Brown SBV40MWoodford Green Essex Ladies/Dunbar RC/Scottish Vets H1:56.921:48.30-3.1 
92:04.11Stephen Addison  U23MCorstorphine/Glasgow Uni1:59.171:59.17-3.0 
800m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.89Sandy Holl PBU23MCentral1:58.591:58.59-1.5 
21:59.37Robert Sparks PBU23MFife/Edinburgh Uni1:58.161:58.16-2.6 
31:59.89Eoghan MacNamara  SENMAberdeen/Aberdeen Uni1:59.141:59.14-2.2 
42:00.05Caleb Mcleod PBU17MPitreavie/Falkirk1:58.001:58.00-2.5 
52:02.23Ritchie Gardiner SBU20MCorstorphine2:02.232:02.14-1.1 
62:02.92Theo Phillips Smith PBU20MCorstorphine2:02.922:02.92-0.4 
72:02.95Laurence Heyes  SENMOxford City/UCL2:00.362:00.36-1.8 
800m E (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.45Alex Bates PBU23MAberdeen1:58.451:58.45-0.7 
21:58.84Blayne Wright PBU20MGiffnock North1:58.841:58.84-1.2 
31:59.20Kieran Pugh PBSENMKirkintilloch/Strathclyde Uni1:59.201:59.20-1.9 
42:01.00James McClafferty PBU23MLaw/Strathclyde Uni2:01.002:01.001.7 
52:01.32Rhys Crawford PBU15MAberdeen2:01.322:01.32-1.7 
62:02.44Ruairidh Williams PBU17MCorstorphine2:02.442:02.44-0.7 
800m F (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.50Jill Cherry  SENWVictoria Park City of Glasgow/Glasgow Uni2:04.942:04.940.3 
22:07.87Hannah Cameron  SENWEdinburgh AC/Aberdeen2:06.412:06.41-0.1 
32:09.88Philippa Millage  V40WVictoria Park City of Glasgow2:06.482:05.13-0.2 
42:10.29Katie Johnson  U17WEdinburgh AC2:06.042:06.040.0 
52:10.80Mhairi Hendry  SENWVictoria Park City of Glasgow/Strathclyde Uni2:09.852:01.300.0 
62:14.86Zoe Bates  SENWAberdeen/Aberdeen Uni2:13.652:13.651.2 
800m G (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:04.80Dylan Dickie  U17MAberdeen2:04.192:04.19-0.6 
22:05.22Matthew Gillon PBU20MLaw2:05.222:05.220.6 
32:06.44Josh Scott PBU17MAirdrie Harriers/Glasgow Sch of Sport2:05.032:05.030.3 
42:08.07Allan Cameron PBV45MCumbernauld2:05.072:05.07-0.6 
52:09.94Lewis Roddis  U17MCambuslang2:09.852:09.382.3 
62:14.91Craig Cherrie  U17MLaw2:13.382:13.381.9 
72:14.94Euan McCallum SBSENMFalkirk2:14.942:07.352.3 
800m H (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.23Daniel Scroop PBV45MGarscube2:11.232:11.231.6 
22:12.81Niamh Carr  U23WBallymena & Antrim/Edinburgh Uni2:09.942:09.941.2 
32:14.40Caitlin Arnott SBU23WCorstorphine/Aberdeen Uni2:14.402:13.523.1 
42:17.91Erin MacFarlane  U17WPitreavie2:13.492:13.491.9 
52:17.95Paul McMonagle  V50MCumbernauld2:16.242:13.741.8 
62:19.47Jamie Davidson  U17MGiffnock North2:15.162:15.163.5 
800m I (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:13.39Matthew Holden PBU15MHarmeny2:12.922:12.921.8 
22:15.30Paul Forbes SBV60MEdinburgh AC2:15.301:45.662.3 
32:15.70Emily McNicol PBU23WLaw/Strathclyde Uni2:15.702:15.702.8 
42:18.15Zoe Flower  U20WGiffnock North2:16.812:16.813.4 
52:19.25Anna Cairns PBU17WInverness2:19.252:19.253.3 
62:20.06Lily Simon  U15WPitreavie2:18.022:18.023.3 
72:20.23Innes Wright  U15MTeam East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington RC2:13.262:13.261.8 
800m J (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:19.03Matthew Fox PBU15MShettleston2:13.652:13.653.0 
22:20.48Ryan Kellock PBU15MLaw2:14.852:14.852.1 
32:20.58Brogan Wallace PBSENWLondon Heathside2:15.572:15.571.9 
42:21.24Finn Milligan PBU20MLaw2:19.372:19.374.3 
52:21.71Caitlyn Christie  U17WFalkirk2:19.532:19.533.7 
62:22.46Millie McClelland-Brooks PBU15WBanchory Stonehaven2:19.382:19.384.0 
72:23.02Grace MacDonald SBU17WInverness2:15.632:15.633.1 
82:26.78Holly Ovens  U15WFife/Falkirk2:18.812:18.813.9 
92:28.78Isla Scott  U17WGiffnock North2:26.362:22.924.9 
102:33.34Amber Wade  U15WGiffnock North2:21.972:21.975.7 
800m K (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:24.68Ruth Walsh PBU15WGiffnock North2:24.682:24.686.3 
22:25.17Charlotte MacPhie PBU15WCorstorphine2:25.172:25.175.0 
32:25.65Jessica Taylor PBU15WEdinburgh AC2:23.472:23.474.8 
42:27.54Megan McKay PBU15WEdinburgh AC2:22.002:22.004.7 
52:27.62Fiona Currie  U17WLaw2:26.422:26.426.0 
62:28.27Laura Haggarty PBV35WKilmarnock2:28.272:28.275.2 
72:32.24Jessica Inglis  U15WLaw2:26.272:26.275.7 
82:33.53Katie Woods PBU15WShettleston2:27.032:27.036.1 
92:34.23Tuscany Wright  U17WGiffnock North2:28.122:28.126.3 
102:41.38Nicole Ritchie SBU17WAnnan2:41.382:38.779.9 
 
3000m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:14.73Kane Elliott PBU20MFalkirk8:14.738:14.73-5.5 
28:15.90Duncan Robinson PBU20MGiffnock North8:15.908:15.90-4.4 
38:16.77Michael Ferguson SBSENMAberdeen/Aberdeen Uni/Banchory Stonehaven8:16.778:15.60-4.7 
48:25.23Gavin Smith PBU23MCambuslang8:25.238:25.23-4.2 
58:26.50Alastair Hay SBV35MCentral8:26.508:07.84-5.1 
68:29.16Finlay Todd PBU23MRoss County/Glasgow Uni8:29.168:29.16-4.2 
78:29.69Callum Tharme PBU23MGala/Edinburgh Uni8:29.698:29.69-3.9 
88:33.15Peter Bradshaw PBU20MInverclyde8:33.158:33.15-3.8 
98:39.61Tom Graham-Marr PBU23MCentral/Aberdeen Uni8:22.598:22.59-4.3 
108:59.09Hamish Hickey SBU23MCentral/Stirling Uni8:59.098:32.58-4.4 
119:34.0Ethan Carolan SBU20MGiffnock North9:34.09:15.28-2.4 
3000m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:36.09Corey Campbell PBU17MTeam East Lothian8:36.098:36.09-3.4 
28:38.40Robbie Ferguson PBSENMKilbarchan/Glasgow Caledonian Uni8:38.408:38.40-2.5 
38:40.60Lewis Barclay PBU20MKilbarchan8:40.608:40.60-2.5 
48:40.87Harry Henriksen PBU20MLasswade8:40.878:40.87-2.9 
58:41.17Cameron Deverill PBU17MGiffnock North8:41.178:41.17-3.3 
68:41.22Reuben Macdonald PBU17MGiffnock North8:32.908:32.90-3.2 
78:45.15Mark Doherty PBV35MInverclyde8:45.158:45.15-2.8 
88:51.15Ryan Donald PBU20MDundee Hawkhill8:51.158:51.15-2.3 
98:54.62Angus Smith PBU20MInverness8:54.628:54.62-1.5 
108:56.90Craig Campbell SBSENMInverness8:56.908:41.41-2.3 
118:59.16Aaron Odentz PBU23MAberdeen/Aberdeen Uni8:59.168:59.16-2.1 
129:03.61Andrew Carey PBU23MCambuslang/Glasgow Uni9:03.619:03.61-1.8 
139:25.38Jack Heathwood SBU23MBellahouston Harriers9:25.389:15.94-2.4 
3000m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:48.35Andrew Thomson PBU20MPH Racing8:48.358:48.35-3.3 
28:51.41Lewis Rodgers PBSENMFife8:51.418:51.41-4.3 
38:51.53Ben Ward PBSENMMetro Aberdeen8:51.538:51.53-2.6 
48:51.96Alex Muir SBSENMNewbury/Edinburgh Uni8:51.968:42.32-3.5 
58:56.71Sam Fernando T20/F20 PBSENMFife8:56.718:56.71-0.9 
68:57.30Tendai Nyabadza PBU17MHarmeny8:57.308:57.30-2.3 
78:58.28Cameron Green PBU17MGiffnock North8:58.288:58.28-1.4 
89:07.52Aaron Grew PBU20MCambuslang8:55.298:55.29-1.3 
99:07.96Matthew Sutherland SBSENMCentral/Edinburgh Uni9:07.969:01.17-3.4 
109:11.73David Wright PBSENMLothian9:11.739:11.73-0.9 
119:12.77Craig Morris PBU23MFife/Napier Uni9:12.779:12.77-1.7 
129:13.50Gordon Robertson SBV40MCambuslang9:13.508:53.40-1.9 
139:15.62Joshua Dack SBSENMBillingham/Lothian9:15.629:14.21-0.6 
149:18.59Luke Lindsay PBU17MKilbarchan9:18.599:18.59-0.2 
159:20.31Sam Mcintosh PBSENMLothian9:20.319:20.31-0.3 
169:20.91Colin Doherty SBV35MInverclyde9:20.919:14.93-1.1 
179:28.69Colin Whitby PBV35MGarscube9:28.699:28.69-0.8 
189:29.97Richard Carr SBV35MCambuslang9:29.978:48.25-1.9 
3000m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:07.71Finlay Ross-Davie PBU20MGarscube8:53.798:53.79-2.0 
29:12.19Andrew Casey PBSENMAberdeen9:12.199:12.190.9 
39:13.39Hamish Mckay PBU17MAberdeen8:54.248:54.24-1.9 
49:15.64Michael Rimicans PBSENMIrvine/St. Andrews Uni9:15.649:15.64-0.3 
59:16.52Zak Povey PBU20MCambuslang9:16.529:16.521.3 
69:17.98Angus Wright PBU17MTeam East Lothian/Hunters Bog Trotters/Haddington RC9:17.989:17.98-0.7 
79:18.75Calum Oates PBSENMShettleston9:18.759:18.75-0.9 
89:19.05Megan Keith PBU20WInverness9:16.509:16.50-0.4 
99:21.78Sarah Tait PBU23WLasswade/Stirling Uni9:21.789:21.780.8 
109:23.78Michael Sanderson  U20MFife9:23.49:23.40.8 
119:25.24Morag Millar PBV35WCentral9:23.999:23.99-0.6 
129:33.44Matthew Dailey SBU23MJSK Running Club/Edinburgh Uni Hare & Hounds9:30.139:26.52-0.5 
139:48.10Andrew Ferguson SBSENMAberdeen/Banchory Stonehaven9:48.109:24.363.0 
149:55.30Matthew Stewart PBU20MGlasgow Sch of Sport9:55.309:55.302.2 
3000m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:45.04Louisa Brown  U17WGarscube9:30.899:30.890.3 
29:52.68Hannah Addison PBSENWCorstorphine/Aberdeen Uni9:52.689:52.682.5 
39:54.17Mark Gallacher  V50MCambuslang9:53.39:48.940.6 
49:57.69David Woods PBU17MShettleston9:57.699:57.691.3 
510:04.10Nynke Mulholland PBSENWInverclyde10:03.7910:03.790.4 
610:08.92Adam Wetton PBU17MCorstorphine10:08.9210:08.922.6 
710:18.81Paul Friend SBV40MInverclyde10:18.819:59.121.9 
810:23.53Anna Hedley SBU20WFife10:23.539:45.501.8 
910:40.11Georgia Ledingham SBU20WCorstorphine10:40.1110:02.852.2 
3000m F (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:51.65Beth Garland PBSENWChichester/Leeds Uni9:51.659:51.652.6 
29:58.37Katie Lowery PBU23WWarrington AC/Edinburgh Uni9:58.379:58.371.6 
310:04.79Valencia Wright  U17WGiffnock North9:54.149:54.142.1 
410:04.87Jack Anderson Donald PBU17MDundee Hawkhill10:04.8710:04.873.0 
510:08.66Nicola Hood PBSENWDumfries RC10:08.6610:08.664.1 
610:09.75Emily Strathdee SBSENWEdinburgh AC10:09.7510:03.992.7 
710:11.64Kirsty Purcell PBU20WAberdeen10:11.6410:11.642.1 
810:13.17Jonathan Dow PBU17MCambuslang10:13.1710:13.172.9 
910:13.50Jamie Smith PBU17MTeam East Lothian10:13.5010:13.501.2 
1010:14.84Caitlin Purcell PBU20WAberdeen10:14.8410:14.842.4 
1110:23.96Craig Reid SBV35MBellahouston RR10:23.969:24.434.6 
1210:30.87Olivia Clarke PBU17WCorstorphine10:30.8710:30.873.4 
1310:44.61John Brogan SBV45MAirdrie Harriers10:44.6110:23.382.5 
3000m G (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:39.70Martin Strachan PBV40MWest End RR10:39.7010:39.703.1 
210:52.53Dave Thom SBV60MCambuslang10:52.5310:03.142.7 
310:52.79Esme Dougall  U17WGiffnock North10:36.9710:36.974.9 
410:56.19Ryan Snitjer PBU17MCorstorphine10:56.1910:56.195.6 
510:58.85Fiona Matheson SBV60WFalkirk/Scottish Vets H10:58.859:56.393.8 
610:59.33Skye Rae PBU17WNithsdale10:59.3310:59.337.5 
710:59.78Grant Matheson SBV55MFalkirk/Scottish Vets H10:59.7810:40.233.9 
811:02.09Jessica Robson SBU20WLaw11:02.0910:53.038.6 
911:17.96Abi Hammerman PBU20WInverclyde11:17.9611:17.965.3 
1011:27.84Katie Slimon PBU17WHighland HR11:27.8411:27.847.2 
1111:32.81Olivia Boyle PBU17WWhitemoss11:32.8111:32.8110.6 
1211:43.29Alexandra Cathie PBU17WWhitemoss11:43.2911:43.298.2 
1311:51.29John Gildea PBV50MUnknown11:51.2911:51.2910.4