BMC Regional Races External Results
Chester-le-Street
14 Jun 21
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:52.19Will Bellamy  U20MHoughton Harriers1:51.741:51.53-4.9 
21:53.19Matthew Linsley  SENMGateshead/Northumberland Schs1:50.541:50.54-4.6 
31:53.65Christopher Perkins PBU17MBirtley1:53.651:53.65-3.9 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:54.93Nathan Baker PBSENMMiddlesbrough (Mandale)/Milligan College1:54.931:54.93-3.9 
21:55.70Harris Pentecost PBU23MFalkirk1:55.701:55.70-2.1 
31:55.73Fabian Despinoy  U20MEdinburgh AC1:55.101:55.10-3.2 
41:56.26Zak Old PBU17MNorth Shields Poly1:55.081:55.08-3.4 
51:56.34Scott Armstrong  U23MDurham/Durham Uni1:54.431:54.05-3.5 
61:56.67Ben Sandilands  U20MFife1:55.821:55.70-3.3 
71:56.85Oscar Logan  U17MLaw1:56.741:56.74-3.1 
81:57.28Euan Hood  U23MLasswade/Stirling Uni1:56.691:56.60-2.8 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.39Jake Creasey PBU20MMiddlesbrough (Mandale)1:58.391:58.39-3.4 
21:58.88Corey Campbell PBU17MTeam East Lothian1:58.881:58.88-3.5 
31:59.42James Martin SBU23MHoughton Harriers/Durham Uni1:59.401:58.2-2.2 
41:59.87Alexandra Bell  SENWPudsey & Bramley/Leeds Beckett Uni1:58.341:58.34-2.5 
52:00.48William Palmer  U20MThames Valley1:59.571:59.57-2.0 
62:01.60Andrew Brown  V40MWoodford Green Essex Ladies/Dunbar RC/Scottish Vets H1:56.921:48.30-2.5 
800m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.82Keith Hutchinson SBV40MHartlepool2:02.821:59.81-2.0 
22:03.31Ethan Bond PBU17MGosforth2:03.312:03.31-1.6 
32:03.71Duncan Hughes PBU20MBlackhill2:03.712:03.71-1.0 
42:04.47Jack Douglas SBU23MCharnwood/Newcastle Uni2:04.472:03.78-1.3 
52:05.88Joseph West  U17MMiddlesbrough (Mandale)2:02.862:02.86-0.3 
62:06.31Oliver Aird  U23MWallsend2:04.952:04.95-0.4 
72:06.88Samuel Terry  U17MDurham2:04.52:04.5-0.8 
800m E (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:02.69Bailey Spence PBU20MMiddlesbrough (Mandale)2:02.692:02.69-0.6 
12:02.69Fraser Allan PBU17MBillingham2:02.692:02.69-0.3 
32:04.34Ryan Eden PBU20MNorth Shields Poly2:04.342:04.34-0.6 
42:05.09Alfie Lamb PBU15MBorder2:05.092:05.09-0.1 
52:32.53Jack Gladman T38/F38  SENMChester-le-Street2:31.462:07.526.0 
800m F (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.05Will Collinson PBU17MBlaydon2:07.052:07.05-0.3 
22:07.83Sam Mason PBU15MDurham2:07.832:07.830.5 
32:08.85Christy O'Hare PBU15MMiddlesbrough (Mandale)2:08.852:08.850.9 
42:09.22Philippa Stone PBSENWMiddlesbrough (Mandale)/Durham Uni2:09.222:09.220.3 
52:10.36Sarah Coutts SBU20WFife2:10.362:09.120.7 
62:10.98Jack Seeney  U20MHoughton Harriers2:10.972:10.973.6 
800m G (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:12.49Lucy Scothern  U17WChester-le-Street2:11.082:11.081.3 
22:14.27Lois Creasey PBU17WMiddlesbrough (Mandale)2:12.312:12.311.6 
32:15.24Harry Lyons PBU15MDarlington H2:15.242:15.241.2 
42:16.88Erin MacFarlane  U17WPitreavie2:13.652:13.652.1 
52:19.39Ava Taperell  U20WGateshead2:15.152:13.12.5 
62:20.82Thomas Pigford  U15MHoughton Harriers2:11.822:11.822.1 
800m H (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.44Isabel Castelow SBU23WHalifax2:16.442:15.644.4 
22:16.45Freya Clarkson PBU17WChester-le-Street2:16.452:16.453.1 
32:18.42Lily Simon SBU15WPitreavie2:18.422:18.13.7 
42:19.92Holly Waugh  U17WNorth Shields Poly2:17.822:17.823.0 
52:21.91Poppy Old  U15WElswick2:17.872:17.873.4 
62:22.62Carolyn Cameron SBU23WEdinburgh AC/Edinburgh Uni2:22.622:17.225.0 
800m I (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.26Joe Dixon  U17MMorpeth2:14.812:14.81-0.9 
22:18.68George Craggs PBU15MHartlepool2:18.682:18.682.1 
32:21.08Emily Strathdee SBSENWEdinburgh AC2:21.082:17.262.8 
42:22.08Eva Hardie SBU23WHoughton Harriers2:22.082:20.542.4 
52:25.05Holly Ovens  U15WFife/Falkirk2:22.12:22.14.9 
62:25.11Ebony Blackwell SBU17WBorder2:22.02:21.854.4 
800m J (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.54Eden Creasey PBU15WMiddlesbrough (Mandale)2:20.542:20.543.3 
22:23.19Katie Joslyn PBU17WNorth Shields Poly/Northumberland Schs2:23.192:23.194.5 
32:25.55Poppy Wilde PBU15WElswick2:25.552:25.555.5 
42:25.68Luke Boothby PBU15MMiddlesbrough (Mandale)2:25.682:25.685.4 
52:27.24Isabel Herbert SBU17WMiddlesbrough (Mandale)2:27.242:25.115.7 
62:28.10Alex Holmes PBU17WBorder2:26.72:26.75.8 
800m K (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:27.47Poppie Addison PBU17WMiddlesbrough (Mandale)2:27.472:27.476.6 
22:27.53Hannah Rayden  U23WSt. Albans AC2:25.32:25.35.1 
32:30.18Caitlin Flanagan SBU17WMorpeth2:27.462:27.466.1 
42:45.79Freya Gibson SBU17WHoughton Harriers2:45.792:27.9411.6