BMC Gold Standard Races & Sprints External Results
Lee Valley
5 Aug 20
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
Mens 800m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.06Tom Dodd  U23MBirchfield H/Birmingham Uni1:50.561:48.84-5.4 
21:51.19Henry Johnson PBU20MHoughton Harriers1:49.681:49.68-4.8 
31:53.62Ian Crowe-Wright SBSENMBrighton & Hove/New Mexico Uni1:53.621:51.41-5.6 
41:56.74Theo Blundell  SENMBirchfield H/St. Mary's Uni1:56.201:46.43-2.6 
Mens 800m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.20Thomas Niner SBSENMBrighton & Hove/Crawley1:51.471:51.47-4.7 
21:55.60Cameron Reid  U20MChiltern1:54.371:52.42-2.7 
Mens 800m C
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.83Oliver Hall PBU20MBracknell AC1:53.471:53.47-3.8 
21:56.24Tyler Bilyard  U20MGreat Yarmouth/City of Norwich1:53.051:53.05-4.1 
31:57.16Harry Cox SBU23MChiltern/Cambridge Uni1:53.501:53.22-2.9 
Mens 800m D
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.27Jack Dickson PBU20MKingston & Poly1:52.861:52.86-3.9 
21:55.58Adam Day  U23MChiltern/Birmingham Uni1:54.491:54.49-3.9 
31:59.21Isaac Brown SBU20MBasildon/Chichester Uni1:58.281:54.72-2.7 
Mens 800m E
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.36Dylan Spencer PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:53.881:53.88-3.9 
21:57.10Luca Minale PBU20MVictoria Park & Tower Hamlets1:56.421:56.42-3.6 
31:58.47OJ Parmenter PBU20MCambridge & Coleridge1:58.211:58.21-3.2 
42:03.52Jamie Rashbrook  U20MBasildon/Newham & Essex Beagles1:57.671:55.35-2.2 
Mens 800m F
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.13Luke Richardson SBU17MBromsgrove & Redditch1:54.211:54.21-3.2 
21:59.67Finlay Hutchinson  U17MNotts1:58.521:55.91-2.5 
31:59.96Leo Freeland  U20MMarshall Milton Keynes1:57.641:56.99-2.7 
42:05.53Cameron Enser SBU20MBracknell AC2:05.531:56.10-0.8 
Mens 800m G
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.09Sam Davey PBU20MWorcester1:57.091:57.09-2.0 
21:59.01Jamie Webster  U20MBedford & County/London Schs1:57.131:53.12-2.8 
32:00.31Aaron Enser SBU23MBracknell AC/Blackheath & Bromley2:00.311:58.70-1.9 
42:04.65Gilad Nachshen SBU17MShaftesbury Barnet2:04.651:57.9-1.1 
Mens 800m H
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:01.08Tom Gaunce  U17MDacorum & Tring1:57.301:57.30-2.6 
22:02.88Roman Hodgson  U17MDeeside AAC1:59.751:59.75-1.8 
32:04.73Ewan Maxwell SBU17MVale of Aylesbury2:04.732:02.28-0.1 
42:06.74Edward Enser SBU17MBracknell AC2:06.742:02.840.4 
Mens 800m I
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:59.04Alex Melloy PBU17MCambridge & Coleridge1:55.481:55.48-3.7 
21:59.51Thomas Bridger PBU20MCambridge & Coleridge1:57.41:57.4-2.7 
32:01.42Samuel Marney PBU17MBracknell AC2:01.422:01.42-0.3 
42:01.63George Keen PBU17MCambridge & Coleridge2:01.632:01.63-0.1 
Womens 800m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:04.35Georgie Hartigan PBSENWBirchfield H/St. Mary's Uni/Ireland2:02.992:02.99-1.1 
22:05.53Khahisa Mhlanga  U23WHerts Phoenix2:01.912:01.91-1.2 
32:11.88Isobel Ives  U23WBasildon/Bath Uni2:08.142:04.460.0 
Womens 800m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:08.23Sabrina Sinha  U23WCambridge H/Birmingham Uni2:05.312:05.31-0.7 
22:12.11Indienne King  U17WWreake & Soar Valley2:10.922:10.921.4 
32:12.17Maisie Grice  U23WAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni/Harrow2:11.532:10.600.8 
42:15.76Caroline Ford  SENWCambridge H/Loughborough Students/Blackheath & Bromley2:10.402:06.481.4 
Womens 800m C
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:11.41Amarisa Sibley PBU17WBlackheath & Bromley2:09.472:09.470.6 
22:13.80Lauren McNeil SBU20WMansfield2:11.472:11.471.5 
32:20.86Fiona de Mauny  V35WHerne Hill2:11.882:09.072.2 
Womens 800m D
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.02Ella Fryer  U17WSt. Mary's Richmond2:14.452:13.482.0 
22:16.48Ava White SBU20WBlackheath & Bromley2:16.482:11.424.4 
Womens 800m E
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:15.53Amelia Casey  U23WThames Valley2:14.852:14.852.2 
22:20.38Amelia McMurtrie  U20WKettering2:17.822:17.523.3 
32:21.65Charlotte Young  U20WMedway & Maidstone2:17.682:16.513.8 
42:22.76Jessica Norkett SBU20WThetford/Woodford Green Essex Ladies2:22.762:15.63.4 
Womens 800m F
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.15Hannah Knights  SENWGuildford & Godalming/Loughborough Students/Windsor Slough E2:17.122:17.124.0 
22:21.78Olivia East  U17WCity of Portsmouth2:17.142:17.143.7 
32:24.23Jessica Hatch SBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow2:24.232:19.85.5 
Womens 800m G
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:19.40Hannah Clark PBU17WBlackheath & Bromley2:19.402:19.403.8 
22:21.34Madeleine Casey PBU17WThames Valley2:20.902:20.904.2 
32:26.94Lily Meers  U17WBlackheath & Bromley2:18.522:18.524.6