National Junior Athletic League National Final
Derby
12 Sep 10
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:54.03Ross Matheson  U20MLasswade/Hercules Wimbledon/Team Edinburgh1:51.691:51.694.9 
21:54.94Charles Gunning  U20MShaftesbury Barnet1:54.231:53.7646.3 
31:55.26Grant Muir  U17MGiffnock North1:53.41:49.8-4.9 
41:58.59Josh Moss  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Hertfordshire Uni1:54.61:54.4435.7 
51:59.23Alex Jones  U20MEnfield & Haringey/Loughborough Students1:58.31:53.7420.6 
62:02.68Joshua Lacey  U20MBirchfield H1:58.071:58.0749.5 
72:03.68Stephen Cavey  U20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:56.141:54.6443.0 
82:09.32Sean White  U17MSwansea2:03.812:00.5249.3 
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.15Peter Loudon  U20MEdinburgh AC/Team Edinburgh1:54.731:52.5535.8 
21:56.75Max Lott PBU17MGiffnock North1:56.751:56.7538.2 
31:57.28Mohamed Charkaoui-Essouni PBU20MShaftesbury Barnet/Spain1:57.281:57.2839.8 
41:59.25Oliver Robinson PBU20MBlackheath & Bromley1:59.251:58.0816.2 
52:00.34Joe Sherry  U17MEnfield & Haringey1:58.971:58.9740.2 
62:00.56Carwyn Evans PBU17MSwansea2:00.561:58.0546.1 
72:02.58Jordan Drummond  U17MBirchfield H2:00.72:00.740.8 
82:05.86Connor Vine  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.91:55.9931.5 
800 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:14.90Sophie Connor  U20WShaftesbury Barnet2:12.622:05.958.3 
22:15.27Olivia O'Hare  U17WEdinburgh AC2:14.982:10.6626.6 
32:16.55Stella Winters  U17WShettleston2:16.472:14.840.1 
42:18.60Hannah Edwards  U20WHerne Hill/Blackheath & Bromley2:11.942:09.9915.5 
52:20.75Dani Seddon  U20WBracknell AC/Enfield & Haringey2:17.892:13.416.4 
62:21.92Bex Myers  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:17.92:14.830.0 
72:24.39Monique Powell  U20WBirchfield H2:18.192:12.554.0 
82:39.71Catrin Rees  U17WCarmarthen2:35.52:35.2554.0 
800 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.27Melissa Courtney-Bryant  U20WPoole AC/Team Dorset/Shaftesbury Barnet2:12.342:04.03-0.8 
22:21.52Krystal Galley  U20WBlackheath & Bromley2:16.112:16.1151.1 
32:23.66Louisa Stewart  U17WEdinburgh AC/Tayside2:16.622:16.6238.2 
42:25.92Sarah Hopcroft  U20WBirchfield H2:14.002:14.0020.3 
52:30.14Rhian Dawes  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow2:27.612:16.715.4 
62:35.38Lois Bond  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:16.512:10.404.9 
72:50.69Nichola Mattheous PBU20WEnfield & Haringey2:50.692:50.6954.0 
83:00.09Atlanta Williams  U17WSwansea/West Wales2:36.82:36.854.0 
 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:03.03Richard Goodman  U20MShaftesbury Barnet3:45.773:45.66-1.5 
24:08.24Andrew Crichton  U20MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh3:56.183:54.4336.2 
34:09.32Max Aitchison  U17MVictoria Park City of Glasgow4:03.63:57.9612.9 
44:10.76Nicholas Lingley  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Memphis3:57.423:53.6232.7 
54:12.01Elliot Giles PBU17MBirchfield H4:12.013:39.53-5.6 
64:16.09Joe Sherry  U17MEnfield & Haringey4:09.044:03.7940.2 
74:16.32Matthew O'Leary  U17MNeath/West Wales4:07.44:03.8522.0 
84:19.37Stephen Cavey  U20MBlackheath & Bromley/Loughborough Students4:06.493:55.3343.0 
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:04.20Richard Charles  U17MShaftesbury Barnet3:55.853:49.0913.5 
24:11.10Ricky Harvie  U17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:10.23:42.32-4.7 
34:14.14Martin Fishwick  U20MGiffnock North4:07.234:05.2747.7 
44:15.58Edward Dudgeon  U20MEdinburgh AC4:09.943:50.6315.7 
54:17.99Tom Graves  U20MBirchfield H4:01.03:58.541.3 
64:25.20Lloyd Heckler  U17MCarmarthen4:11.03:57.1315.9 
74:26.94Oliver Taylor SBU17MBlackheath & Bromley4:26.944:14.7743.2 
84:49.82Robert Christou  U20MEnfield & Haringey4:17.974:15.7151.3 
1500 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:41.06Sophie Connor  U20WShaftesbury Barnet4:25.964:13.748.3 
24:43.92Hollie Young  U20WVictoria Park City of Glasgow/Team Glasgow4:34.74:33.5424.9 
34:49.27Olivia O'Hare  U17WEdinburgh AC4:44.44:23.4526.6 
44:54.28Angharad Davies SBU20WCarmarthen/Bath Uni/West Wales4:54.284:37.4724.2 
54:58.90Jourdanna Beresford-Smith PBU17WBirchfield H4:58.904:58.9054.0 
64:59.66Hannah Edwards  U20WHerne Hill/Blackheath & Bromley4:45.14:34.0215.5 
75:03.65Katie Brown  U17WEnfield & Haringey4:59.594:59.592.7 
85:09.96Rosie Adams PBU17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:09.965:09.9654.0 
1500 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:48.18Catriona Lockie  U20WGiffnock North/Team Glasgow4:42.84:42.830.0 
24:54.77Georgia Bell  U17WShaftesbury Barnet4:48.924:16.969.1 
34:55.03Louisa Stewart  U17WEdinburgh AC/Tayside4:39.304:33.6638.2 
45:14.59Cally Read  U20WBirchfield H/Birmingham Uni4:42.924:32.4133.8 
55:15.39Jemima Osborn  U17WSwansea/West Wales4:56.74:45.6312.3 
65:15.51Dani Seddon  U20WBracknell AC/Enfield & Haringey4:55.24:49.9416.4 
75:24.77Alyssa Spitzer  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:23.065:23.0654.0 
85:30.14Amber Reed  U17WBlackheath & Bromley5:10.594:54.5215.0 
 
3000 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:42.63Niall Fleming  U20MShaftesbury Barnet/Birmingham Uni8:20.478:08.451.6 
28:46.10Fraser Scott SBU20MCorstorphine/Oxford Uni/Team Edinburgh8:46.108:43.3649.5 
38:53.05Philip Sesemann PBU20MBlackheath & Bromley8:53.057:55.71-5.8 
48:58.53Elliott Woolmer  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow8:51.408:51.4051.6 
59:10.50Jack Walker  U17MGiffnock North9:06.818:33.1715.0 
69:18.91Michael Christoforou PBU20MEnfield & Haringey9:18.918:17.37-4.3 
79:41.04Ronan Llyr PBU17MCarmarthen9:41.049:36.0344.9 
810:14.6Ben Griffiths  U17MBirchfield H9:43.49:09.13-0.5 
3000 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:48.91Andrew Crichton  U20MDunbar RC/Edinburgh AC/Team Edinburgh8:45.28:27.8336.2 
29:03.24Khalid Al-Abaidy PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Oaklands Col/NWC Herts9:03.248:55.9133.7 
39:07.18Tadhg Grant SBU20MShaftesbury Barnet9:07.188:39.1447.1 
49:28.26Stephen Fleming  U20MKilbarchan/Team Glasgow8:43.688:43.6848.5 
59:36.97Greg Proctor  U17MBlackheath & Bromley9:26.759:26.7542.2 
616:35.23Simon Duncan PBU20MEnfield & Haringey/Southampton Uni16:35.2316:35.2354.0 
3000 A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:18.49Melissa Courtney-Bryant  U20WPoole AC/Team Dorset/Shaftesbury Barnet9:51.188:38.22-0.8 
210:37.84April Hogg  U17WEnfield & Haringey10:36.610:35.98.9 
310:47.38Dannii Johnson  U20WBirchfield H10:08.3110:08.3141.4 
410:57.34Alice Wills  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow10:46.710:46.752.8 
511:00.27Shannon McLellan  U17WShettleston10:35.710:04.4611.0 
611:24.70Clare Parkin PBU20WBlackheath & Bromley11:24.7010:40.0228.8 
711:30.26Caitlin Gray PBU17WEdinburgh AC11:30.2611:30.2654.0 
3000 B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:57.70Laura Muth PBU17WBirchfield H10:57.7010:57.7054.0 
211:06.63Isobel Thompson  U17WShaftesbury Barnet10:52.1610:52.1628.8 
311:26.74Deborah Hannah  U17WVictoria Park City of Glasgow/Kirkintilloch/Team Glasgow10:28.2510:28.2539.8 
411:36.67Danielle Critchley  U20WBlackheath & Bromley11:13.810:46.499.7 
513:54.25Nichola Mattheous  U20WEnfield & Haringey13:24.9012:59.254.0