National Junior Athletic League Midland Premier External Results
Mansfield
25 Jul 10
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.8   Joshua Moody  U20MNotts1:54.731:54.73-2.1 
22:01.0   Ryan Childs  U20MMansfield1:58.41:57.9436.0 
32:02.7   Joshua Lacey  U20MBirchfield H1:58.071:58.0736.0 
42:03.1   Ashley Wickett  U17MCannock & Stafford1:59.921:59.9224.4 
52:03.4   Matthew O'Leary  U17MNeath/West Wales2:01.341:56.7012.1 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.9   Josh Spering PBU20MCheltenham/Gloucestershire Uni2:00.961:59.017.4 
22:05.2   Tom Guy  U17MCity of Stoke1:53.071:52.14-0.5 
32:06.6   James Allan PBU17MBirchfield H2:06.62:06.636.0 
42:07.5   Carwyn Evans  U17MSwansea2:00.561:58.0534.8 
52:08.6   Tom Baldwin  U17MCannock & Stafford2:04.02:04.036.0 
800 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.4   Cally Read  U20WBirchfield H/Birmingham Uni2:12.752:05.9722.6 
22:18.7   Rachel Atherton  U20WCannock & Stafford2:15.862:14.085.9 
32:19.1   Angharad Davies  U20WCarmarthen/West Wales2:17.802:17.8013.1 
42:21.1   Beth Hawling PBU17WCheltenham2:21.12:21.11.0 
52:28.7   Lucy Arkinstall  U17WCharnwood2:24.312:22.1515.0 
800 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.3   Lucy Farnell  U20WBirchfield H2:16.332:14.3536.0 
22:23.3   Teresa Hulme  U17WCannock & Stafford2:21.92:21.936.0 
 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:12.6   Blayne Pick  U20MNotts3:56.783:56.7831.3 
24:17.4   Elliot Giles  U17MBirchfield H4:12.013:41.27-5.6 
34:18.6   George Buttery SBU20MCharnwood4:07.053:57.0917.6 
44:22.6   Chris Dale PBU20MMansfield4:22.64:22.611.4 
64:32.5   Carwyn Evans  U17MSwansea4:27.564:26.5334.8 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:14.8   Paul Thompson  U20MNotts4:10.44:10.416.4 
1500 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:56.7   Jemima Osborn PBU17WSwansea/West Wales4:56.74:45.637.8 
25:00.7   Lori Handbury  U20WNotts/Nottingham Uni/Team CDAV4:54.24:34.391.3 
35:04.4   Jourdanna Beresford-Smith PBU17WBirchfield H4:58.904:58.9036.0 
45:11.4   Beth Hawling  U17WCheltenham5:01.84:42.251.0 
55:11.4   Catherine Hulme  U17WCannock & Stafford5:11.05:01.9034.1 
1500 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:09.8   Hannah Robinson PBU17WNotts5:09.84:56.096.7 
 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:09.1   Robert Needham PBU17MNotts9:09.19:09.1-4.4 
29:14.6   Chris Dale  U20MMansfield8:55.28:55.211.4 
39:21.2   Michael Harding SBU20MCity of Stoke9:21.29:02.2926.3 
49:37.5   Jonathan Goringe  U20MKettering/Birmingham Uni/Birchfield H9:08.98:32.71-3.4 
59:51.9   Matthew O'Leary  U17MNeath/West Wales9:00.709:00.7012.1 
3000 B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:38.1   Nick Hardy  U20MBirchfield H9:19.88:54.131.0 
29:41.5   Ryan Saxton  U17MMansfield9:09.39:09.336.0 
3000 A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:32.7   Nicole Roberts  U20WBirchfield H10:27.29:46.804.8 
211:54.8   Rachel Brandham SBU17WMansfield11:54.810:58.0136.0