BMC Regional Races External Results
Lee Valley
17 Jul 10
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
Mens 800m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:51.54Liam Reale  SENMLimerick/Ireland1:50.721:49.5451.3 
21:51.59James Thie  SENMCardiff1:50.111:49.82-2.1 
31:51.63Nick Duggan PBSENMCrawley1:50.461:50.4614.3 
41:51.97Frank Baddick SBSENMNewham & Essex Beagles/Loughborough Students1:50.771:49.71-5.5 
51:52.73Ieuan Thomas PBU23MCardiff/Cardiff Met Uni1:51.701:51.46-5.5 
61:53.25Omar Mansour PBU20MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.251:53.257.3 
71:54.75Gavin Lewis  U23MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.341:52.356.5 
Mens 800m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.71Chris Discombe PBSENMLes Croupiers/Cardiff/Australia1:53.711:53.7146.9 
21:54.05Adam Bitchell PBU20MCardiff/Cardiff Met Uni/West Wales1:54.051:54.0518.8 
31:54.40Matthew Addison  SENMHarrow/Met Police1:53.901:53.5732.0 
41:56.76Chris Lamb  SENMRugby & Northampton1:55.51:52.86-2.1 
51:57.39Alex Cornwell  U20MWoodford Green Essex Ladies1:57.351:53.1411.5 
61:57.82Shaun Collins SBU23MEnfield & Haringey1:57.821:53.781.6 
Mens 800m C
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:55.44Michael Kershaw PBU23MCardiff/Cardiff Met Uni1:54.71:52.671.6 
21:57.47Mark Woodley SBU23MChelmsford/St. Mary's Uni1:57.471:49.814.9 
31:57.94Stewart Davis PBSENMEaling Southall & Middx/Antigua & Barbuda1:57.941:57.9438.1 
41:59.18Chris Charles PBU17MEaling Southall & Middx1:58.531:58.5353.9 
52:00.39James Hogg SBU23MMedway & Maidstone/Kent Uni2:00.391:59.0128.4 
62:01.46Christopher Ladhams  U17MBasingstoke & Mid Hants2:01.01:56.3439.6 
72:02.24Chris Hepworth  U20MEaling Southall & Middx/Brunel Uni London1:58.361:54.99-2.6 
82:03.60Ben Sutherland PBU15MWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton2:03.601:57.008.6 
Mixed 800m D
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.85Nick Armstrong PBU15MBexley2:03.851:51.47-4.5 
22:04.18Stephen Blunt  U20MBasingstoke & Mid Hants2:03.52:03.554.0 
32:05.80Stefan Ashman  U17MLeicester2:02.352:02.3550.1 
42:13.51Richard Fernando  U15MBasingstoke & Mid Hants/Handy Cross2:11.01:57.8735.2 
52:14.62Stacey Wheat PBU23WColchester H/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & District2:14.622:14.6230.1 
Mixed 800m E
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:18.55Amy Griffiths PBU15WLeicester2:18.552:04.10-1.2 
22:19.41Sam Elliott PBU13MLeicester2:19.412:10.440.9 
32:24.14Zak Anderson  U15MLeicester2:21.392:08.7339.3 
42:24.98April Beeby SBU17WLeicester2:24.982:22.1247.0 
52:26.21Luke Beeby  U13MLeicester2:24.952:12.137.6 
62:30.00Jack Ladhams PBU13MBasingstoke & Mid Hants2:24.11:59.5620.0 
72:34.80Nikki Shelley  U20WEaling Southall & Middx2:25.942:20.0527.1 
 
Mens 1500m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:50.16Samatar Farah PBSENMNewham & Essex Beagles3:47.733:47.731.2 
23:58.00Paolo Natali  SENMCambridge Uni/Italy3:50.83:47.3313.8 
33:58.16Kojo Kyereme SBV35MShaftesbury Barnet/Herne Hill3:56.403:49.90-3.6 
43:58.81Christopher Dodd PBU23MBristol & West/Bristol Uni/Eastbourne3:58.813:54.870.8 
54:01.00Tom Bowerman  U23MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni3:55.673:50.64-1.6 
64:01.94Nathaniel Lane PBSENMCardiff4:01.34:01.39.8 
74:04.37Adam Stainsby  U23MWorthing/Brighton & Hove/Brunel Uni London/Harrow4:01.973:58.6736.3 
84:05.54Andrew Friend  SENMCardiff3:56.603:56.6051.3 
94:08.10Darrell Bellinger  SENMOxford City4:02.323:54.5124.6 
Mens 1500m B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:02.89Chris Prothero PBU23MCardiff/Glamorgan Uni4:02.893:58.351.0 
24:03.40Paddy Radley PBU20MOwls Leicester4:02.313:50.6723.5 
34:03.68Daniel Hallam  U20MOwls Leicester4:02.973:51.61-4.1 
44:05.36Shaun Dixon  SENMHighgate3:58.613:56.651.7 
54:08.02Matthew Bennett  U23MChiltern/Southampton Uni/Southampton4:02.843:54.54-1.4 
64:08.18Bryan Brett  SENMBrighton & Hove4:07.554:03.83-2.4 
74:10.66Jack Swallow  U23MCrawley/Reigate Priory/Birmingham Uni4:04.864:00.9748.0 
84:13.34Jonathan Bradford SBU20MBasingstoke & Mid Hants/Serpentine4:13.344:03.90-2.7 
94:13.53Sam Ashcroft  U23MEaling Southall & Middx/Cambridge Uni4:11.603:59.533.8 
104:19.16Pau Herrero SBSENMSpain4:19.164:17.121.2 
114:31.16Archie Allen-Jones  U17MEaling Southall & Middx4:20.724:20.726.9 
124:32.91Toby Smith  U17MBasingstoke & Mid Hants4:32.63:58.71-1.6 
134:40.90Tom Watson  U17MBasingstoke & Mid Hants4:30.44:30.42.8 
Womens 1500m A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:19.80Amber McGown  SENWCanada4:14.044:14.0454.0 
24:22.23Rachel Cliff  U23WCanada4:18.454:18.4545.5 
34:23.50Dana Buchanan  SENWCanada4:17.114:17.1154.0 
44:33.57Courtney Laurie  U23WCanada4:31.364:31.3654.0 
54:37.33Lydia Willemse  SENWCanada4:33.374:33.3754.0 
65:01.06Mari Smith  U15WLeicester4:47.454:19.63-1.0 
75:03.02Charlotte Chalwin  U15WBasingstoke & Mid Hants4:58.44:54.302.8 
85:17.12Anna Madry  U17WVale of Aylesbury5:00.175:00.1752.5