BMC Regional Races External Results
Eltham
26 May 10
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
BMC 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.33   Oliver Heeks SBU23MOrion/Portsmouth Uni1:49.351:49.3534.7 
21:52.09   Rory Chesser  SENMEnnis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/Ireland1:50.101:50.021.4 
31:53.34   Gavin Lewis SBU23MWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.341:52.353.5 
41:53.64   Ian Williamson  SENMCambridge & Coleridge/Edinburgh AC/Loughborough Students/Bir1:53.101:51.1516.1 
51:54.10   Sam Coombes  SENMDartford H/Kent1:54.01:50.7-2.1 
61:54.27   Chris James PBU20MBasildon1:53.871:53.8734.3 
71:54.71   Daniel Stepney  U23MBrighton Phoenix/Brighton Uni1:53.121:49.981.7 
81:59.97   Nakole Iddirisu  U20MNewham & Essex Beagles1:55.231:55.1436.0 
92:00.97   David Boyce  SENMBrighton & Hove1:57.71:56.716.9 
BMC 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.07   Adam Gilbert PBU17MMedway & Maidstone1:58.071:53.7329.0 
21:59.92   Tom Heslop  U23MCambridge Uni1:58.001:56.542.9 
32:00.88   James Hogg SBU23MMedway & Maidstone/Kent Uni2:00.391:59.0125.1 
42:01.04   Daniel Bradley  SENMTonbridge/Aldershot, Farnham & District1:58.61:56.7-0.2 
52:01.89   Mark Oldham SBV45MSouthend/Eastern Masters2:01.891:57.728.5 
62:02.90   Tommy Bower  U17MNewham & Essex Beagles2:02.461:58.149.2 
72:03.63   Yasir Sheikh PBU17MNewham & Essex Beagles2:03.631:58.9436.0 
82:04.84   Chris Sear PBU17MWoodford Green Essex Ladies2:03.62:03.636.0 
92:05.74   Stanley Harrison  U15MHighgate2:02.831:57.8929.7 
102:09.30   Ben Ivorson  SENMEast Grinstead/Southampton Uni2:06.52:00.0634.6 
BMC 800m C
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.35   James Peeney PBU20MBexley2:15.352:14.936.0 
22:16.61   Helen Hadjam  SENWHerne Hill/Guernsey2:12.752:09.9810.6 
32:17.55   Clare Elms SBV45WDulwich/Veterans2:16.12:15.502.8 
42:19.47   Caroline Ford PBU20WCambridge H2:17.742:06.485.3 
52:26.74   Emily Nolan  U17WBlackheath & Bromley2:21.232:15.9036.0 
62:30.45   Lucy Nicholson PBU17WMedway & Maidstone2:28.82:28.836.0 
72:36.26   Anne Doyle  SENWGuildford & Godalming/Gowran/Surrey Uni/Ireland2:28.02:25.4724.0 
82:46.87   Kassia Soards  U17WCambridge H/Blackheath & Bromley2:40.412:38.533.7 
92:49.19   Florence Savage SBU15WCambridge H2:42.12:42.136.0 
 
BMC 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.97   Matt Collins  SENMTSG Bergedorf/Oxford Uni3:57.623:57.6232.7 
24:04.76   Jonathan Henderson SBSENMHerne Hill/Edinburgh Uni3:57.023:54.9122.8 
34:07.5   Mike Cummings SBSENMHerne Hill/Hardley4:01.853:53.81-3.8 
44:11.05   Rich Airey  SENMBrighton & Hove4:04.53:58.8113.3 
54:13.12   Grant Webb  U20MBasildon/Oaklands Col4:11.034:03.8710.9 
64:31.59   Vic Maughn SBV45MHerne Hill/Veterans4:31.594:13.73.0 
74:35.98   Tony Tuohy  V45MDulwich4:29.734:26.880.9 
84:37.80   Tommy Taylor PBU20MBexley4:32.84:26.726.8 
94:44.45   Clare Elms  V45WDulwich/Veterans4:31.874:31.872.8 
104:47.27   Lucy Reid PBU20WTonbridge4:47.274:47.270.4 
114:59.02   Cerys Sanders PBU17WMedway & Maidstone4:59.024:59.0236.0 
125:58.24   Suzi Wiltshire  SENWDartford H5:47.375:42.224.3