BMC Regional Races External Results
Eltham
17 Jul 19
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:54.1Victor Nutakor  SENMNewham & Essex Beagles1:52.861:50.91-1.5 
21:54.2Joseph O'Hara SBSENMBexley/St. Mary's Uni1:54.21:48.88-0.8 
31:54.4Charlie Baldwin  SENMWorthing/St. Mary's Uni/Crawley1:53.381:51.70-2.4 
41:54.9Paul Grange SBV40MIlford/Barking1:54.471:53.46-3.8Click your Clock logo
51:55.2Mohamed Ismail Mohamed  SENMShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.421:54.42-0.9 
61:55.6Daniel Stepney SBSENMBrighton Phoenix/Brighton Uni1:55.61:49.982.6 
71:59.7Daniel Richards  U23MOrion/Leeds Uni1:55.601:54.54-0.5 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:53.1Blake Moore PBU23MWindsor Slough Eton & Hounslow/St. Mary's Uni1:53.11:53.1-4.3 
21:56.7Jamie Rashbrook PBU17MBasildon1:55.351:55.35-2.2 
31:56.8Jack Exley  U20MThurrock1:54.621:54.26-2.5 
41:57.8Alex Richards  SENMIlford1:57.491:57.34-0.6 
51:57.8Farris Patel  U17MIlford1:57.591:57.59-0.3 
61:57.9Gilad Nachshen PBU17MShaftesbury Barnet1:57.91:57.9-1.1 
71:58.0Mike Cummings  SENMHerne Hill/Hardley1:55.921:55.25-2.9 
81:58.7Adam Hughes  U20MHerts Phoenix/Loughborough Students1:58.291:58.29-0.4 
800m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.5Michael Ellis PBSENMTonbridge/Sheffield Hallam Uni1:56.921:56.92-3.7 
21:58.6Lloyd Kempson SBSENMCambridge & Coleridge/St. Mary's Uni/Nene Valley/Nene Valley1:58.61:56.55-3.1 
31:59.3William Page  U23MColchester & Tendring/Keele Uni1:57.951:57.95-0.6 
42:00.5Regan Thomas PBU20MBexley2:00.52:00.50.7 
52:00.6Marley Godden PBU23MMedway & Maidstone1:58.701:58.70-2.4 
62:00.6Sam Coombes SBV35MDartford H/Southern Counties Vets2:00.61:50.7-1.4 
72:01.4Kartik Iyer  SENMCroydon/Cambridge Uni2:01.042:00.881.7 
82:01.5Taylor Newell  U20MThurrock2:00.231:59.98-1.5 
92:02.1Ryan Maunders  U23MMedway & Maidstone1:59.421:59.421.5 
102:03.3Fergus Allison  U23MStratford-upon-Avon/Brunel Uni London1:59.591:59.37-2.2 
800m D (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:59.3Seweryn Czapka PBU17MEaling Southall & Middx1:59.31:57.80-1.7 
22:00.2Will Beeston PBU20MTonbridge/Loughborough Students1:59.591:59.59-2.3 
32:01.1Oscar Hussey SBU23MBlackheath & Bromley/Dulwich1:57.931:57.930.1 
42:02.3Alec Finch SBSENMThurrock/Loughborough Students2:02.31:57.1-0.9 
52:02.5Cassius Hebden PBU17MBrighton Phoenix2:02.52:02.51.6Click your Clock logo
62:02.7Craig Sharp SBV45MCentral Park/Southern Counties Vets2:02.72:00.120.9 
72:04.9Ryan Morrissy PBU20MHastings AC2:04.92:04.92.5 
82:05.6Toby Linsell  U17MBasildon2:01.82:01.81.1 
92:06.2Daniel Morris  U17MBasildon2:05.52:05.51.5 
102:09.4Dylan Bolton  U20MHastings AC2:08.132:08.132.8 
800m E (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:09.6Luke Hill PBU20MCroydon2:09.62:09.62.9 
22:10.0Max Bishop  U15MThames Valley2:09.542:03.211.9 
32:10.2Jad El-houssami  SENMNewham & Essex Beagles2:07.812:07.810.2 
42:11.4Mohamed Elmi PBU20MS Factor2:10.802:10.802.5 
52:12.7Matthew Preston  V45MCambridge H/Veterans2:12.172:11.471.0 
62:15.6Wole Odele  V50MCambridge H/Southern Counties Vets2:15.312:14.092.9Click your Clock logo
72:16.0Thomas Keenan  SENMSutton & District2:15.782:14.705.6 
82:22.7Kevin Chadwick  V35MDulwich2:20.322:16.472.2 
92:23.3Thomas Hunt PBU17MBasildon2:23.32:23.37.7 
800m F (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:03.1Adelle Tracey  SENWGuildford & Godalming/St. Mary's Uni2:01.581:59.86-2.2 
22:03.5Revee Walcott-Nolan SBSENWLuton/St. Mary's Uni/Woodford Green Essex Ladies2:01.742:01.74-1.1 
32:11.3Kelly Hetherington  SENWFulham/Australia2:08.492:01.2212.4 
42:12.3Laura O'Connor  SENWHarrow2:11.712:09.453.8 
52:17.2Ella Newton  U20WHerne Hill/Cambridge H/Nottingham Trent Uni2:15.692:15.195.2 
62:17.7Georgia Bell PBU23WSutton & District2:17.72:17.75.9 
72:19.4Bluebell Cooke  U17WLuton2:18.572:15.246.3 
82:23.6Abigail Nolan SBU23WCoventry/St. Mary's Uni2:23.62:12.995.5 
92:26.1Scarlett Kent  U20WShaftesbury Barnet2:18.122:17.923.4 
800m G (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.8Lily Meers PBU15WBlackheath & Bromley2:20.862:20.865.3 
22:22.4Billie Rouse PBU17WMedway & Maidstone2:21.022:21.024.0 
32:26.0Flora Davis PBU17WBrighton Phoenix2:26.02:26.06.7 
42:27.3Francesca Clayton PBU17WCrawley2:26.852:26.858.2 
52:28.5Rebecca Wilby  SENWWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:26.192:24.887.5 
62:29.5Amelia Middleton PBU15WBlackheath & Bromley2:28.502:28.509.4 
72:31.3Danielle Bonnici PBU15WMalta2:31.32:31.39.8 
82:31.7Rio Catney  U23WNorth Down/St. Mary's Uni2:31.032:31.039.2 
92:37.9Robin Hallett SBU15WS Factor2:37.92:36.4217.7 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:58.6Charlie Wyllie SBU23MDorking & Mole Valley/Kent Uni3:58.63:57.77-2.6 
24:00.7Charlie Brisley PBU20MInvicta East Kent4:00.74:00.7-3.8 
34:01.3Finn Harvey PBU20MShaftesbury Barnet/Tonbridge4:00.514:00.51-3.0 
44:01.3Hugo Cayssials  SENMThames Valley/France3:59.673:59.67-1.7 
54:02.0Joshua Olawunmi PBU20MCambridge H4:02.04:02.0-1.0 
64:02.3Lewis Laylee  U23MHerne Hill/Birmingham Uni4:00.934:00.93-2.9 
74:02.8Leon Wheeler PBU20MThurrock4:02.84:02.8-1.9 
84:03.0Louis Small  U17MAshford AC4:02.454:02.45-2.9 
104:03.3Max Perry PBU20MVale of Aylesbury4:02.424:02.42-0.5 
94:03.3Marshall Smith PBU20MAshford AC4:03.34:03.3-2.6 
114:04.6Isaac Elam PBU17MHastings AC4:04.434:04.43-2.1Click your Clock logo
1500m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:04.3Eliot Buckner  SENMNewham & Essex Beagles/Loughborough Students3:59.253:51.03-0.6 
24:05.7Jacques Cunningham Marsh PBU20MMedway & Maidstone/Sussex Uni4:03.094:03.09-1.7 
34:06.4Mungo Prior PBU20MIlford4:06.44:06.4-0.9 
44:09.5Christopher McGurk SBSENMNotts/Achilles/Kent4:09.33:54.02-1.4 
54:10.3Adam Hudson PBU17MSutton & District/Chiltern Church Runners4:08.584:07.09-1.7 
64:11.5Jordan Weaver SBSENMKent4:11.54:03.40-3.0 
74:12.0Matt Welsh PBSENMBelgrave4:08.664:07.95-2.4 
84:12.3Jack Small  U17MAshford AC4:12.234:12.23-1.7 
94:12.8Raul Simmons-Perez PBU23MTrent Park/Warwick Uni4:12.84:12.81.3Click your Clock logo
104:13.1Sarab Dhillon  U20MThurrock4:12.734:10.430.7 
114:14.5Henry Fisher SBU20MBlackheath & Bromley4:14.53:59.00-3.4 
124:29.4Andrew Grieve PBU23MSkye & Lochalsh/Glasgow University Hares & Hounds4:29.44:29.4-0.3 
1500m C (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:15.2Jalen Pople PBU17MBexley4:15.24:15.21.0 
24:18.0Jack Gemmell PBU17MWalton4:18.04:18.01.1 
34:18.5Cameron Sharp PBU20MCentral Park4:18.54:18.52.5 
44:19.4Jamie Bailey  U17MDacorum & Tring4:18.384:18.380.2 
54:27.5Olukorede Fasina PBU17MTonbridge4:27.54:26.283.2 
64:27.6Lukas Harber  U15MWorthing4:26.24:26.22.5 
74:28.3Louis Woods PBU17MCambridge H4:28.34:28.33.6 
84:29.9Tom Phillips PBU15MTonbridge4:29.94:29.92.7 
94:36.5Reece Asik PBSENMEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni4:36.54:36.53.4 
104:37.9Chauncey Edwards  U20MEaling Southall & Middx4:32.54:31.92.9 
114:44.2Tony Tuohy  V55MDulwich/Veterans4:36.64:26.882.1 
124:50.2Gervace Card PBU15MCambridge H4:50.24:44.724.5 
134:52.6Colin Bates SBV55MDartford H/Southern Counties Vets4:52.64:51.574.2 
1500m D (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:37.7Stevie Lawrence  U23WCroydon4:33.774:33.383.1 
24:41.5Caitlin Millar SBSENWHastings AC4:40.684:40.624.1 
34:51.3Rose Garrett SBU17WLondon Heathside4:51.34:48.145.8 
44:52.6Anna Palmer  U15WMedway & Maidstone4:52.274:52.274.9 
54:52.7Briony Walsh  SENWAshford AC/Canterbury Christ Church4:50.974:50.975.5 
64:53.1Nicole Edmunds  U23WHastings AC/UCL4:52.094:48.683.9 
75:01.2Darja Knotkova-Hanley  U20WHaywards Heath4:59.614:55.984.4 
85:03.8Sophie Morris  U15WHorsham Blue Star5:02.145:02.147.7 
95:08.3Ellen Donald SBU17WHighgate5:08.34:57.915.1 
105:12.6Amalie Primdal SBU17WCrawley5:12.64:58.558.6 
115:16.6Louise Maignan  U15WSouth London5:13.665:13.669.3 
 
5000m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:47.8Ben Johnson PBSENMSouthport Waterloo/Loughborough Students/Shettleston/Run Fas14:47.814:47.8-5.0 
214:58.1William Cork PBU23MBrighton & Hove/Crawley/City of Norwich14:44.5314:44.53-4.3 
315:11.7Ewan Cameron PBV35MVictoria Park & Tower Hamlets14:56.2914:56.29-3.6Click your Clock logo
415:17.6Fergal Smithwick SBSENMHighgate/LSE/Newcastle & District/Ireland15:16.6115:03.100.6 
515:26.7Jamie Goodge PBU23MTonbridge/Loughborough Students15:26.715:18.83-3.7 
615:34.9Dominic Smith PBSENMHighgate15:32.0015:32.00-1.9 
715:43.7Bayley Massey  U23MCambridge H15:32.4015:32.40-2.6 
815:45.8Tom Collins SBSENMMedway & Maidstone15:45.815:14.60-2.1 
915:46.4Jonathan Laybourn SBSENMHighgate15:45.7215:14.1-1.5 
1015:47.6Neil Phillips SBV40MKent15:47.614:45.75-2.2 
1115:58.2Simon Baines SBV45MThames Hare & Hounds/Veterans15:58.215:57.83-1.7 
1215:59.6William Stanley  SENMVictoria Park & Tower Hamlets15:22.3315:22.33-2.2 
1316:14.1Fahad Abdi SBSENMHillingdon16:14.116:06.001.8 
1416:28.2Darryl Davison  V35MHighgate15:55.4115:30.78-0.5 
1517:02.1Mukhtar Farah SBU23MEaling Southall & Middx/St. Mary's Uni17:02.115:48.582.4 
5000m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
115:59.6Liam Mclaughlin PBSENMCambridge H15:59.615:59.6-0.9 
216:02.1James Bartram  SENMThames Hare & Hounds/Cambridge Uni15:57.7515:57.75-1.5 
316:09.3Ethan Hodges PBU20MHastings Runners/Hastings AC16:09.316:09.31.0 
416:10.4Richard Jones  SENMEastbourne/Hercules Wimbledon16:03.416:03.40.0 
516:39.1Tom South PBV40MDulwich16:39.116:39.1-0.4 
616:45.6Paul Cheetham PBV45MThames Hare & Hounds/Veterans16:45.616:45.60.0 
716:52.9Ben Mccallion PBU23MHastings AC16:52.916:52.90.6 
817:01.4Neill Wright SBV40MMedway & Maidstone16:54.9116:54.910.4 
917:14.9Ben Gillham PBU20MSutton & District17:14.917:14.91.0 
1017:40.7Daniel St Martin  SENMMedway & Maidstone17:39.3317:24.131.4 
1117:44.4Daniel Longhurst PBV35MMedway & Maidstone/Maidstone17:44.417:34.92.4 
1217:49.2Amy Clements  V35WKent17:21.1416:31.04.3 
1317:50.0Clare Elms  V55WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans/Kent17:36.417:06.32.1 
1417:54.5Des Crinion  V35MDulwich17:23.9017:23.903.1