BMC Gold Standard Races External Results
Stretford
4 Jun 19
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:49.72   Markhim Lonsdale SBU23MCrook1:49.381:46.97-4.2 
21:50.31   Ossama Meslek  U23MLeeds City/Huddersfield Uni/Italy1:49.021:49.02-5.2 
31:51.06   Andrew Smith SBSENMPudsey & Bramley/Leeds Beckett Uni1:49.901:49.28-4.9 
41:51.27   Matthew Wigelsworth SBSENMPreston/Liverpool Uni1:50.021:50.02-4.8 
51:52.40   Michael Parry  U23MColwyn Bay/Nova Southeastern1:51.411:51.12-3.5 
61:52.89   Harry Russell  SENMNewbury/Sheffield Uni1:49.181:49.18-5.0 
800m B (Women)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.60   Keely Hodgkinson SBU20WLeigh2:03.402:03.40-0.7 
22:09.42   Stephanie Moss PBU20WSale Harriers Manchester2:08.402:08.400.6 
32:09.80   Emily Simpson  U20WSheffield & Dearne/Sheffield Hallam Uni2:09.012:09.010.7 
42:10.35   Darcey Lonsdale  U17WPreston2:09.872:09.871.5 
52:11.51   Tamsin McGraw  U23WAmber Valley & Erewash/Sheffield Hallam Uni/Sheffield & Dear2:10.302:08.602.2 
62:12.01   Olivia Vareille  U20WFalkirk2:10.432:09.491.3 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.95   William Onek  SENMSale Harriers Manchester1:50.061:50.06-5.2 
21:53.21   Rocco Zaman-Browne  U20MManchester H1:51.151:51.15-4.0 
31:53.21   Andrew McAslan  SENMSale Harriers Manchester/Bath Uni1:51.561:51.56-4.0 
41:53.54   Matthew Harris  U23MRossendale/Leeds Beckett Uni1:53.351:52.12-3.6 
51:54.70   Ben Potrykus  SENMPitreavie/Bradley Uni1:53.721:51.06-3.2 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.83   Greg Louden  SENMLasswade/Napier Uni/Glasgow City1:53.221:53.22-3.8 
21:55.08   Shaun Gee  U20MSale Harriers Manchester1:50.291:50.29-4.3 
31:55.53   Joseph Morrison  U23MWest Cheshire/Chester Uni1:52.231:52.23-4.3 
41:55.65   Daniel Franks  SENMWakefield1:54.451:54.45-3.1 
51:55.68   Mark Bostock  U23MWakefield/Leeds Beckett Uni1:53.751:53.75-3.5 
61:56.61   Daniel Neal  SENMPreston/Nottingham Trent Uni1:54.801:53.65-3.0 
72:00.19   Unknown Runner SENMClub    
800m E (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.70   Harry Roffey PBU20MSheffield & Dearne/Millfield Sch1:55.691:55.69-2.4 
21:55.90   Joshua Ward SBU20MCannock & Stafford1:55.901:54.71-1.6 
31:56.23   Jack Allison  U23MLeeds City/Nottingham Uni1:55.181:54.74-2.3 
41:56.32   Charlie Hobson  U17MSale Harriers Manchester1:54.841:54.84-3.2 
51:56.73   Mark Roberts PBU17MLiverpool Pembroke Sefton1:56.731:56.73-1.1 
61:58.97   Michael Macmillan SBU23MStornoway/Glasgow Caledonian Uni1:58.461:54.02-2.2 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:48.94   Patrick Taylor PBSENMBirchfield H/Birmingham Uni3:47.843:47.84-5.0 
23:48.99   Renya Maeda  SENMJapan3:44.833:43.37-1.8 
33:49.10   Kane Elliott  U20MFalkirk3:46.833:46.83-4.5Click your Clock logo
43:49.78   Jonothan Kay SBSENMBolton/Sheffield & Dearne3:48.343:48.34-4.1 
53:54.02   Patrick Magner PBU23MSale Harriers Manchester/Birmingham Uni3:52.573:52.57-3.8Click your Clock logo
63:54.10   Kazuma Taira  SENMJapan3:50.273:50.27-1.2 
73:57.17   Andy Benson SBSENMPreston/Trafford3:53.723:51.46-3.6 
83:57.33   Jamie MacKinnon PBU23MCambuslang3:57.163:57.16-3.5 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.12   Adam Hay PBU20MInverclyde/West of Scotland Uni3:55.923:55.92-3.1 
24:01.53   Jack Dee-Ingham PBU20MPreston3:55.753:55.75-4.0 
34:02.48   Liam Blackwell PBU17MPreston4:02.484:02.48-3.1 
44:02.93   Christopher McLew PBU20MCambuslang4:02.934:02.93-1.0 
54:03.23   Byron Sowerby  U20MPreston4:01.434:01.43-2.5 
64:04.14   Matthew Fazakerley PBU20MPreston4:02.264:02.26-2.2 
74:06.02   Matias Grixti  U20MPreston4:03.234:03.23-1.4