BMC Regional Races External Results
Chester-le-Street
22 Jul 19
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:57.80   Adrian Bailes  SENMBirtley/Durham Uni3:50.843:50.84-3.7 
23:59.31   Matthew Linsley PBSENMGateshead/Northumberland Schs3:59.313:59.31-3.9 
33:59.41   Gregory Jayasuriya SBSENMMiddlesbrough & Cleveland3:59.413:55.02-3.2 
44:00.25   Carl Avery  SENMMorpeth3:59.613:59.61-5.0 
54:01.87   Finn Brodie  SENMTyne Bridge3:58.603:58.60-3.2 
64:02.39   Sparrow Morley SBSENMTyne Bridge/Newcastle Uni4:02.393:59.82-2.6 
74:02.50   Nikolai Gajic SBU20MGiffnock North3:58.223:58.22-3.1 
84:04.52   Jordan Middlemist  SENMWallsend3:59.143:59.14-2.5 
94:06.52   Kieran Reay  SENMTyne Bridge/Leeds Beckett Uni3:58.783:58.78-2.1 
104:13.12   Henry Johnson  U17MHoughton Harriers3:57.733:57.73-3.7 
114:26.81   Dean Newton  SENMNew Marske4:04.234:02.53-2.4 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.47   George Lowry PBSENMMorpeth/Loughborough Students3:59.793:59.79-3.3 
24:03.85   Alex Brown  U23MMorpeth3:59.393:59.39-3.1 
34:04.04   Aidan Rigby PBU23MNew Marske/Cambridge Uni4:04.044:04.04-2.3 
44:04.33   Adam Pratt PBSENMMorpeth/Trafford4:02.234:02.23-2.1 
54:06.40   Sam Richardson SBU20MNotts4:06.404:05.63-2.4 
64:08.26   Scott Armstrong PBU23MDurham/Durham Uni4:08.264:08.26-3.3 
74:10.76   Robert Sparks  U20MFife4:05.134:04.63-1.7 
84:13.05   Luke Pickering  U20MHoughton Harriers4:04.854:04.85-1.4 
94:13.96   Harry Allen PBU23MNew Marske4:13.964:13.9612.2 
104:24.98   Ben Palmer  U20MMiddlesbrough (Mandale)4:03.734:03.73-1.5 
1500m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.86   Zack Wylie  SENMGosforth/Northumbria Uni4:13.744:07.47-0.9 
24:19.36   Charlie Daley  U17MTynedale4:11.834:11.83-1.0 
34:25.26   Archie Lawson  U20MCity of York4:13.454:13.45-1.3 
1500m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.35   Adam Mitchell  SENMDarlington H4:06.34:06.3-2.0 
24:13.95   Paul Allan  SENMDarlington H4:13.34:13.3-1.5 
34:17.06   Zak Old PBU15MNorth Shields Poly4:17.064:17.06-0.8Click your Clock logo
44:17.07   Dylan Gooding PBU17MMorpeth4:17.074:17.07-0.2 
54:17.37   Kieron Mutch PBU17MGosforth4:17.374:17.37-0.1 
64:18.71   Danielle Hodgkinson PBSENWWallsend/Army4:18.714:18.71-0.4 
74:19.35   Guy Bracken SBV55MNorth Shields Poly/VAA North East4:19.354:11.87-0.7 
1500m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:28.75   Ethan Bond  U15MGosforth4:28.204:28.201.3 
24:33.63   Ines Curran  U17WGateshead4:30.454:30.451.9 
34:34.10   Will Collinson  U15MBlaydon4:32.24:32.22.0 
44:37.24   Samuel Terry PBU15MDurham4:37.244:37.242.2 
54:38.03   Ryan Davies  U15MMorpeth4:32.174:32.172.3 
64:38.93   Izaak Taylor SBU17MHoughton Harriers4:38.934:38.623.5 
74:39.53   Olivia Haveron  U20WHarrogate4:34.924:34.922.3 
84:43.34   Dillon Thomas Revell  U15MSunderland4:33.214:33.212.1 
1500m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.81   Ben Lambert SBU23MDarlington H4:25.814:10.535.9 
24:32.28   Ryan Robert Eden PBU17MNorth Shields Poly4:32.284:32.281.8 
34:35.32   Leon Reeve PBV40MRichmond & Zetland4:35.324:35.321.5 
44:35.41   Lucy-Erin Hunter SBU20WDarlington H4:34.954:30.772.4 
54:35.87   Lucy Scothern PBU15WChester-le-Street4:35.874:35.872.6 
64:36.69   Rory Graham PBSENMHoughton Harriers4:35.694:35.691.2 
74:38.43   Dylan Davies  U17MMorpeth4:36.934:36.931.5 
84:43.13   Joe Dixon PBU15MMorpeth4:43.134:43.130.7 
94:46.98   Chloe Wellings  U20WGateshead4:44.944:44.943.4 
104:54.86   Emily Chong  U17WChester-le-Street4:43.054:43.054.1 
1500m G (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:42.54   Joseph Reeve PBU15MRichmond & Zetland4:42.544:42.543.0 
24:50.38   Derek McGirl PBV50MDurham4:50.384:50.383.5 
34:53.06   Rachelle Falloon PBSENWMorpeth/Cambridge Uni4:44.614:44.612.9 
44:53.37   Rhiannon Hedley PBU17WMorpeth4:53.374:53.375.0 
54:53.39   Steven Johnson SBV45MHoughton Harriers4:51.974:46.114.2 
64:54.45   Daniel Richardson SBU15MDarlington H4:54.454:51.16.3 
74:54.80   Eva Hardie  U20WHoughton Harriers4:48.764:48.764.6 
84:55.15   Katie Francis  U15WBirtley4:51.954:51.954.3 
94:55.73   Nicole Phillips  U17WHoughton Harriers4:54.254:49.744.9 
105:04.30   Kate Salthouse  U17WTynedale4:52.04:52.03.4 
1500m H (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:59.90   Freya Clarkson  U15WChester-le-Street4:57.014:57.014.6 
25:02.92   Alastair McCall SBV55MDurham5:02.924:55.55.7 
35:03.82   Alice Lewis  U15WGosforth5:00.05:00.05.9 
45:09.33   Joseph McGinley PBU13MHoughton Harriers5:09.335:09.336.6 
55:12.41   Katie Lowe  U15WMiddlesbrough (Mandale)5:01.665:01.666.2 
65:12.62   Poppy Old PBU13WElswick5:12.625:12.626.5 
75:15.04   Katie Joslyn  U15WNorth Shields Poly/Northumberland Schs5:07.355:07.356.6 
85:17.06   Caitlin Flanagan PBU15WNorth Shields Poly5:17.065:17.067.1 
95:19.65   Mia Wetherill  U15WDarlington H5:03.85:03.86.5