BMC Gold Standard Races External Results
Watford
15 May 19
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
Mens 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:48.74   Ben Pattison PBU20MBasingstoke & Mid Hants1:46.711:46.71-4.9 
21:49.53   George Mills  U23MBrighton Phoenix/Brighton Uni1:48.421:48.36-5.4 
31:50.28   Archie Davis  U23MBrighton Phoenix1:49.811:48.78-5.4 
41:50.67   Ben Murphy PBU23MTonbridge/Kent Uni1:49.791:49.79-4.8Click your Clock logo
51:51.00   Edward Dodd  SENMCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:49.911:49.91-4.7 
61:51.09   Daniel Howells PBU20MAldershot, Farnham & District1:49.341:49.34-4.6 
71:51.47   Rasmus Kisel SBSENMHarrow/Cambridge Uni/Estonia1:51.471:49.40-2.5 
81:51.87   Nick Armstrong PBSENMNewham & Essex Beagles/Loughborough Students1:51.471:51.47-3.8 
Mens 800m B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:52.36   Jonny White PBSENMCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:49.931:49.93-4.4 
21:53.21   Harry Richardson SBU20MBasingstoke & Mid Hants1:52.431:52.43-3.7 
31:53.25   Oliver Lill PBU20MBasildon1:51.91:51.9-3.9 
41:54.49   Patrick Lucas SBSENMCroydon/Loughborough Students1:54.491:54.16-1.7 
51:54.50   Laurance Edwards PBU20MShaftesbury Barnet/Oaklands Col1:54.501:54.50-2.7 
61:55.54   Joseph O'Hara  SENMBexley/St. Mary's Uni1:54.21:48.88-3.0 
71:57.51   Isaac Brown  U20MBasildon1:54.721:54.72-2.8 
81:57.74   Cameron Payas  U23MTonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibraltar1:56.981:54.60-2.8 
92:02.67   Stephen Strange  SENMBasildon1:56.891:54.71-3.3 
Womens 800m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:07.63   Annie Testar PBU20WStroud2:07.342:07.340.4 
22:09.31   Ellie Farrow SBU20WCity of Portsmouth2:09.312:07.511.3 
32:10.39   Molly Canham SBU20WExeter2:10.392:07.440.6 
42:10.92   Anna Clark  U23WWoodford Green Essex Ladies/Bath Uni2:08.462:08.460.4 
52:10.97   Katie Hopkins PBU20WWoking2:10.972:10.972.5 
62:11.11   Chloe Bradley  SENWWoodford Green Essex Ladies/Loughborough Students2:10.822:07.841.2 
72:13.49   Emma Haley  SENWRadley2:10.992:08.692.0 
 
Mens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:41.70   James McMurray SBSENMSt. Albans AC/St. Albans Striders/Brunel Uni London3:39.023:39.02-5.1 
23:46.38   Benjamin Davies PBU23MBedford & County3:46.383:46.38-4.2 
33:48.89   Jake Shelley  SENMShaftesbury Barnet3:45.753:43.74-5.2 
43:50.11   Dominic Brown  SENMTonbridge/Sheffield Uni3:43.363:43.36-5.0 
53:50.14   Daniel Jarvis SBSENMLiverpool H/St. Mary's Uni3:50.143:48.82-4.1 
63:50.28   Josh Trigwell  SENMNewham & Essex Beagles3:49.383:45.34-4.1 
73:50.98   Joe Wigfield PBU20MWirral/St. Mary's Uni/Liverpool H3:47.923:47.92-4.4 
83:51.98   Oliver Fox PBSENMWells City/Yeovil/Cambridge Uni3:51.983:51.98-4.7 
93:54.55   Matt Bergin SBSENMBedford & County/Ireland3:54.553:44.84-4.6 
103:55.56   James Coxon SBSENMKingston & Poly/Cambridge Uni3:54.193:50.88-3.5 
113:55.96   Max Jones SBU23MBasildon/St. Mary's Uni/Havering3:52.993:52.99-3.6 
123:56.80   Thomas Patrick SBU20MShaftesbury Barnet3:56.803:55.06-2.7 
134:00.02   Mohamed Hashi SBSENMEaling Southall & Middx3:56.423:55.16-3.3 
144:01.59   David Stone PBU20MShaftesbury Barnet3:56.273:56.27-1.8 
154:09.37   Joseph Pollard  U20MCharnwood/St. Mary's Uni3:50.563:50.56-3.2 
Womens 1500m A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.24   Shelayna Oskan-Clarke  SENWWindsor Slough Eton & Hounslow4:20.404:20.40-1.9 
24:38.10   Almi Nerurkar  U20WBrighton Phoenix4:33.354:27.822.3 
34:41.13   Phoebe Barker  U23WTonbridge/Cambridge Uni4:29.764:29.392.0