BMC Regional Races External Results
Wormwood Scrubs
1 May 19
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.29   Sam Brown  U20MEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:53.411:51.29-3.2 
21:58.14   Jaiden Gaston  U17MVictoria Park & Tower Hamlets1:54.951:54.95-3.4 
31:58.51   Mohamed Ismail Mohamed  SENMShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni/Somalia1:54.421:54.42-3.7 
41:58.70   Paul Grange  V35MHavering/Barking1:54.91:53.46-3.8Click your Clock logo
52:00.80   Shaka Palmer  SENMEnfield & Haringey1:58.361:54.79-0.9 
62:01.66   Sam Wilkinson SBU20MBrighton & Hove1:57.961:57.96-2.3 
72:02.26   Aidan Aherne  U17MSt. Mary's Richmond1:57.211:57.21-1.5 
800m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.69   Katie Olding SBU23WThames Valley/Imperial College2:12.532:12.532.5 
22:20.29   Evie Grice  U23WHarrow/Brunel Uni London2:19.202:12.573.5 
32:20.73   Hannah Kinane PBU15WSwansea2:19.512:19.514.1 
42:25.69   Sabrina Mannes SBU17WBlackheath & Bromley2:25.212:20.365.6 
52:27.75   Laura Hillyard SBSENWVictoria Park & Tower Hamlets/Loughborough Students/Newham &2:24.162:20.44.8 
62:35.02   Joel McGinness  U15MHuntingdonshire2:33.52:27.3210.0 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.99   Mark Booth PBSENMReading AC3:57.483:57.48-2.2 
24:01.16   Ahmed Abdulle  U23MWoodford Green Essex Ladies/Somalia3:57.243:56.08-3.7 
34:01.57   Tomer Tarragano PBU20MBrighton & Hove/Hercules Wimbledon3:59.053:59.05-3.1 
44:01.70   Hugo Cayssials  SENMThames Valley/France3:59.673:59.67-2.9 
54:01.78   Daniel Brookling  U20MWindsor Slough Eton & Hounslow/Hampshire Schs4:00.063:58.31-3.1 
64:02.73   Michael Cameron  SENMThames Valley/Durham Uni4:02.573:58.90-2.6 
74:10.46   Tom Goulding SBSENMBirtley/Cambridge Uni4:10.464:02.43-0.2 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:11.90   Mungo Prior PBU20MIlford4:06.44:06.4-1.2 
24:16.59   Joshua Kemp PBU17MBasingstoke & Mid Hants4:12.94:12.9-1.0 
34:17.69   Jak Wright PBU17MIlford4:11.814:11.81-0.8 
44:18.29   Alex Jago  SENMArena 80/Brighton & Hove4:13.554:13.55-1.2 
54:25.54   Tom Armstrong PBU17MRanelagh4:25.544:25.54-0.2 
64:26.66   Isabel Dye PBU23WThames Valley/Cambridge Uni4:23.594:23.590.5 
74:29.19   Oli Morgan SBU17MBasingstoke & Mid Hants4:29.194:25.981.8 
84:30.33   Richard Sutton  U17MBasingstoke & Mid Hants4:26.64:26.60.9 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:35.16   Sophie Crumly SBSENWReading AC4:23.434:23.430.7 
24:37.79   Charlotte Buckley  U20WThames Valley4:35.524:35.520.8 
34:37.96   Charlie Stone PBU17MChiltern4:34.054:34.051.9 
44:39.01   Emily Dudgeon  SENWEdinburgh AC/Dundee Uni/Team Edinburgh4:36.654:24.872.7 
54:41.19   Maddie Deadman SBU20WBasingstoke & Mid Hants4:39.304:39.303.0 
64:44.53   Ben White PBU15MBasingstoke & Mid Hants4:44.534:44.533.6 
74:51.33   Rebecca Poole PBU20WBasingstoke & Mid Hants4:51.334:51.338.4