Sir Titus Trot External Results
Saltaire
5 Jan 19
5KMT 10KMT 10MMT HMMT 20MMT MarMT ZMT 

Page: 1 2
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
5KMT
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
120:00   Michael Hemsworth PBSENMWakefield Triathlon Club20:0020:007.1 
220:46   David Thompson SENM     
321:27   Michael Woodhead SENM     
422:23   Ben Pickles SENM     
524:24   Sue Sroka SENW     
624:53   Rebecca Campbell SENW     
724:58   Claire Jones SENW     
826:49   Joseph Dinsdale SENM     
926:53   Nicola Walsh SENW     
1027:40   James Green SENM     
1127:44   Madeleine Colbourn SENW     
1227:45   Rachel Colbourn SENW     
1328:26   Heath List SENM     
1429:02   Sam Foster SBSENMHorsforth Harriers29:0227:0820.7 
1529:53   Helen Pratley SENW     
1630:24   Warisala Chatuchinda SENM     
1730:33   David Stockell SENM     
1830:51   Gemma Seton PBSENWBaildon30:5130:5128.1 
1931:41   Alison Green SENW     
2032:06   Humera Butt SENM     
2133:14   Rebecca McDermott SENW     
2234:04   Robert Williams SENM     
2334:04   Anna Irving SENW     
2434:18   Emma Wainwright SENW     
2534:47   Dot Carr SENW     
2636:05   Kate Earnshaw SENW     
2736:11   Megan Walsh SENW     
2836:11   Andrew Walsh SENM     
2937:42   Miami Holt SENM     
3137:42   Anna Taylor SENW     
3037:43   Catherine Guy SENW     
3238:06   Angela Leonard SENW     
3338:40   Lyndsey Vyse SENW     
3442:48   Simon Pickles SENM     
3543:33   Ian Vickers SENM     
3655:17   Sarah Whiteman  SENWSouth Leeds Lakers40:0836:4631.7 
3855:17   Rebecca Swales  V35WStadium Runners37:0637:0633.1 
3755:18   Lynn Pickles SENW     
 
10KMT
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
140:37   Simon Jones SENMAbbey Runners    
241:10   Brent Carlin SBV35MRodillian Runners41:1039:205.3 
343:02   Chris Jones  SENMSaltaire Striders41:0441:046.8 
445:15   Sam Hever SENM     
545:32   Robin Guy SENM     
645:46   John Galloway PBV50MBarnsley H42:2542:259.1 
745:58   Jeremy Burnside SENM     
846:08   Helen Staff SENWBingley Harriers    
947:49   John Walton  V45MSaltaire Striders46:4146:4114.3 
1049:35   Geoff Blades SENM     
1149:44   Henry Procter SENM     
1249:57   Louise Charlton SENW     
1350:28   Gavin Robson SENM     
1450:50   Helen Spalton SENW     
1552:15   Tommy Knowland SENM     
1652:31   Paul Bunker  V35MHalifax47:0447:0411.7 
1753:01   Bonita Wood SENW     
1853:22   Steven Hope SENM     
1953:58   Linda Robinson SENW     
2054:19   Shaun Tunstall SENM     
2154:26   Adam Garrett SENM     
2254:55   Jane Staff SENW     
2355:10   Michelle Silverside SENW     
2455:10   Paul Wheelhouse SENMLeeds Bradford Triathlo     
2556:09   John Bavington SENM     
2656:22   Robert Laycock SENM     
2756:38   Julie Charlton SENW     
2857:23   Richard Sutcliffe SENM     
2957:35   Gary Morton SENM     
3157:36   Michaela Hill SENW     
3257:37   Edward Hill SENMWakefield Triathlon Clu     
3057:41   Richard Shenderey SENM     
3358:04   Julie Tipper PBV50WPudsey Pacers58:0458:0420.7 
3458:04   Lucy Adamson PBV40WPudsey Pacers58:0458:0422.5 
3658:04   David Pickles SENM     
3558:05   Jemma Hampshaw SENW     
3858:23   Rachael Carr SENW     
4058:24   Abbie Steinman SENW     
3758:28   Kevin house SENM     
4158:39   Alexandra Hurt SENW     
3958:42   Sam Higgins SENMRoberts Park Runners    
4258:52   Tom Foulcher SENM     
4359:00   Robert Holt SENM     
4459:59   Gemma Baxter SENW     
4560:01   Olga Rayner  V35WRoberttown54:1549:1616.0 
4760:40   Bethany Garside SENW     
4660:48   Marie Farthing SENW     
4861:05   Nakita Maso SENM     
4961:29   Yasmine Vickers SENW     
5061:53   Lucy Shaw SENW     
5162:10   Adele Lees SENW     
5263:53   Marcel Varney SENMHorsforth Harriers    
5364:42   Sue Harris SENW     
5465:02   Helen MacNeill SENW     
5565:11   Wallis Hambley SENM     
5665:21   Andrew Dewhirst SENMLonely Goat Running Cl    
5865:38   Alison Oppal SENW     
5765:39   Catherine Jowitt SENW     
5966:25   Chris Atkinson SENM     
6066:32   Mair Tunstall SENM     
6167:16   meryl paige SENMHorsforth Harriers    
6267:16   Amanda Searle SENWHorsforth Harriers    
6367:48   David Bufton SENM     
6468:46   Amber Bayley SENW     
6669:15   Matthew Hoyle SENM     
6569:17   Joanna Bower SENW     
6769:47   Nancy Scott SENW     
6870:58   Sharon Briggs SENW     
6971:00   Kathryn Norris SENWBrighouse Bumble Bees     
7071:04   Michelle Davidson SENW     
7271:08   Sarah Fiddament SENW     
7171:15   Martina O'Shea SENMHorsforth Harriers    
7372:39   Sarah Ashworth SENW     
7472:53   Sharron Fitton SENWNwr    
7572:59   Adele Garside SENW     
7673:04   Louise Brookes SENW     
7774:10   Amy McCruden SENW     
7874:38   Cheryl Rome SBV45WRoundhay Runners74:3864:5928.3 
7974:40   Anne marie-Webster SENW     
8075:07   Lindsey Greenan SENM     
8175:45   Linda Bufton SENW     
8275:49   Margaret Hassall PBV40WSouth Cheshire75:2875:2832.6 
8376:59   Denise Watson SENWFitmums    
8477:22   Jade Green SENW     
8577:41   Lucy Taylor SENWStadium Runners    
8678:00   Bailey Preston SENMLonely Goat Rc    
8778:14   Thomas Green SENM     
8878:34   Branwen Bingle SENM     
8978:35   Rachel Tiernan SENW     
9079:55   Jacqueline Palmer SENW     
9181:21   Dave Cook SBV50MAirecentre Pacers81:2172:1935.1 
9281:59   Emily Garner SENW     
9483:23   Dannielle Beattie SENW     
9383:24   Rachel Lancaster SENW     
 
10MMT
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
165:07   Paul Parkins SBV35MUnattached65:0763:310.7 
266:40   Paul Toher PBV35MSpenborough66:4066:404.1 
369:24   Alexander Ross SBSENMDewsbury69:2469:136.9 
471:28   Ben Key PBV40MSheffield RC71:2871:285.9 
575:41   Neil Thompson SENMFitmums    
675:41   Andy Sumner SENM     
778:04   James Braddem SENMHidd Valley    
880:04   Lee Innes SENM     
980:34   David White SBV65MSunderland80:3474:2713.5 
1081:05   John Tomlinson SENM     
1181:46   Andrew Briggs SENM     
1283:29   Michael Bull SBV65MMiddleton83:2981:0714.8 
1384:34   James Forster PBSENMNidd Valley84:3484:3414.7 
1484:48   Nicole Liptrot SENW     
1586:01   Andy Walker SENM     
1786:49   Julia Herterich SENW     
1686:50   Sarah Oliver SENW     
1886:56   Simon Hughes SENM     
1987:02   Phillip Burke SENM     
2087:30   Lisa Jamieson PBV40WPudsey Pacers87:3087:3017.8 
2187:59   Suzanne Shenderey SENW     
2289:31   Phil Baines  V40MStockton Striders88:0788:0715.2 
2389:40   James Betteridge SENM     
2489:41   Nichola McVey SENW     
2590:10   Kevin Williams SENM     
2690:16   Sally Anne-Rickets SENWRoberttown Road Runn     
2792:29   Katy Hanlon SENW     
2892:47   Alison Cockerill  V35WFitmums & Friends88:3084:1717.9 
2992:54   Kevin Blount  V45MFitmums & Friends84:5084:5017.5 
3093:18   Lydia Alba SENW     
3194:31   Lynne Ackroyd SENW     
3295:09   Amanda Holmes SENW     
3395:25   Kristin Hoset SENW     
3496:05   Alan Spence SENM     
3597:31   Robin Richards SENM     
3697:45   Bethan Parry SENW     
3797:45   Verity Tarbet PBSENWKeighley & Craven97:4597:4527.6 
381:40:14   Michaela Pritchard PBV40WSelby1:40:141:40:1419.7 
391:40:28   Laura Walker SENW     
401:41:15   Clare Stonehouse SENW     
411:41:55   Jane Curwen SBV50WHalifax1:41:5591:1027.3 
421:42:44   Richard Stonehouse SENM     
431:43:08   Steph Hiscott SENMSelby Striders    
441:44:04   Jayne Galloway  V45WBarnsley H1:40:1499:5121.4 
451:44:28   Melanie Slinn SENW     
461:45:54   Russell Cottrell PBV40MFarsley Flyers98:2798:2721.7 
471:47:01   Stephanie Dean SENW     
481:48:07   Amanda Toher PBV35WSpenborough1:48:071:48:0728.2 
491:54:32   Karl Arro SENM     
501:54:43   Lindsay Trelford  V35WLonely Goat RC1:42:361:42:3623.7 
511:57:05   Sian Griffiths PBV55WMarple Runners1:57:051:57:0522.3 
522:01:15   Helen Robinson SENW     
532:08:01   Joanne Harkin-Arro SENW     
 
HMMT
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
177:08   Byron Edwards PBV40MBury73:2873:28-1.3 
283:01   Will Spalton SENM     
388:07   Phil Manley SENM     
490:41   Ben Jackson PBSENMTadcaster90:4190:415.4 
593:01   Afif El Amrani  V45MSheffield RC85:0585:054.7 
693:30   paul hester SENM     
794:22   Matt Anthony SENM     
895:48   James Hughes PBV35MStadium Runners95:3595:356.0 
995:58   Mark Montanana SENM     
1097:04   Eric Bulwer SENM     
1197:50   Joe Hanney SBV45MValley Striders97:5089:249.6 
121:41:04   Carole Fee  V45WEast Hull91:0291:027.1 
131:42:00   Gary Fee SBV55MEast Hull1:42:0096:579.4 
141:42:47   Jonathan Morgan SENM     
151:42:49   Darren Conquest SENM     
171:43:01   Edward Venison SENM     
161:43:02   Alistair Walder SENMDewsbury Road Runner     
181:43:18   Gemma Young SENW     
191:43:22   Joanne Foley SENW     
201:43:28   Stephen Chapman  V50MDewsbury98:2695:017.9 
211:43:29   Emer Dudley SBV55WRoberttown1:43:2993:3310.9 
221:44:26   Andrew Jungwirth SENM     
231:44:37   Nicholas Gordon SENM     
241:44:43   Steven Hughes SENM     
251:45:38   Adrian Wilson SENM     
271:47:11   Christopher A Sawyer  V60MValley Striders1:45:551:41:4912.7 
261:47:15   Martin Price SENM     
281:47:42   Jacob Hayes SENM     
291:47:49   Jonathan Mark Richardson PBV40MYork Postal1:47:491:47:4914.1 
301:48:44   Nicky Jackson SENW     
311:49:01   Nicholas Gibson SENM     
321:49:13   Patrick O'Connor SBV50MWakefield1:49:1395:3810.6 
341:49:20   Carl Ellison SENM     
331:49:22   Margaret Deacon SBV45WHalifax1:49:221:48:3414.6 
351:50:45   Lisa Lai Kuen Chan  V45WHolme Pierrepont1:42:161:41:2912.7 
361:50:51   Benjamin Rothera SENM     
371:52:03   Dominique McLachlan SENW     
381:52:21   Sarah Hodkinson PBV50WNorthowram Pumas1:52:211:52:2116.8 
391:52:35   Wayne Ryan  V55MDewsbury1:48:4694:5210.8 
401:53:09   Andrew Goldman  V35MKirkstall1:50:521:50:5215.7 
421:53:39   Peter Martin SENMWakefield Triathlon Clu    
411:53:43   Martin Athey  V35MDewsbury1:46:061:42:5112.4 
431:54:05   Cydney Hoy-Griffiths SENM     
441:55:08   Chris Price SENMYork Acorn Running Clu    
451:55:10   Amy Bailiss  V35WYork Acorn1:47:131:47:1315.1 
461:56:09   Heather Grayson PBSENWUnattached1:48:461:48:4616.5 
471:56:10   Rory Billingham  SENMUnattached1:41:251:41:2511.9 
481:56:39   Craig Mann SENM     
501:58:18   Jenny Tucker SENW     
491:58:20   Joe Tordoff SENM     
511:58:35   Christopher Key SENM     
521:58:38   amy iredale-mitchell SENW     
531:58:45   Sally Wade SENWCity Of York Athletic Clu     
551:59:14   Matthew Galley SENM     
541:59:23   Keith Hayes SENMQueensbury Running Cl     
561:59:32   karen Hyatt SENW     
572:00:44   Jessica Mitchell SENWBtf/Craven Energy    
582:00:51   Olivia Bevvins SENW     
592:01:46   Michael Wilson SENM     
602:03:28   Jo Gibson SENW     
622:04:00   Helen Hargreaves SENW     
632:04:03   Graham Ward-Thompson SENM     
612:04:04   Lynn Rowan PBV35WKnavesmire2:04:042:04:0421.6 
642:04:19   Simon Spracklen SENM     
652:04:27   Lindsey Collins SENM     
Page: 1 2