Kent County Schools Championships External Results
Ashford
9 Jun 18
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.83   Jack Higgins  U17MBexley1:52.461:50.50-4.0 
22:01.83   Toby Emm  U17MTonbridge1:59.431:58.25-0.7 
32:02.98   Ryan Cherian PBU17MTonbridge2:02.982:02.9811.4 
42:04.66   Alexander Maurice SBU17MTonbridge2:04.662:04.1710.4 
52:08.46   Alex Rudd  U20MKent Schs2:07.762:07.768.0 
62:09.72   Lucas Cohen PBU17MKent Schs2:09.722:09.7213.4 
72:10.26   Alex Donnelly  U17MMedway & Maidstone2:02.62:02.60.1 
82:10.54   Daniel McGlynn PBU17MMedway & Maidstone2:10.542:10.543.6 
800 U17M h1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.90   Jack Higgins  U17MBexley1:52.461:50.50-4.0 
22:07.12   Alex Donnelly  U17MMedway & Maidstone2:02.62:02.60.1 
32:07.32   Ryan Cherian PBU17MTonbridge2:02.982:02.9811.4 
42:07.76   Alex Rudd PBU20MKent Schs2:07.762:07.768.0 
52:14.84   James English  U17MSwale Combined2:12.332:12.3310.3 
62:15.14   James Gregory PBU17MBlackheath & Bromley/Judd School2:15.142:13.4210.4 
800 U17M h2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:07.76   Alexander Maurice  U17MTonbridge2:04.662:04.1710.4 
22:07.93   Toby Emm  U17MTonbridge1:59.431:58.25-0.7 
32:10.04   Lucas Cohen PBU17MKent Schs2:09.722:09.7213.4 
42:12.65   Daniel McGlynn PBU17MMedway & Maidstone2:10.542:10.543.6 
52:13.13   Benjamin Smith  U17MAshford AC2:08.22:08.27.7 
62:20.16   James Grogan SBU17MMedway & Maidstone2:17.52:16.8211.0 
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:09.27   Samuel Reardon  U15MBlackheath & Bromley2:00.881:56.21-2.7 
22:11.61   Daniel Kanu PBU15MKent Schs2:11.612:04.61.0 
32:12.69   James Ajayi PBU15MKent Schs2:12.022:06.34.2 
42:13.56   Fin Croll  U15MTonbridge2:11.232:02.90.2 
52:15.79   Louis Woods  U15MCambridge H2:13.602:11.072.2 
62:16.54   Adam Singleterry PBU15MTonbridge/Judd School2:15.462:09.841.8 
72:20.31   Edward Coutts PBU15MJudd School2:16.522:10.951.5 
82:23.88   Isaac Handley PBU15MJudd School2:17.202:17.208.5 
800 U15M h1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.58   Samuel Reardon  U15MBlackheath & Bromley2:00.881:56.21-2.7 
22:14.35   Daniel Kanu PBU15MKent Schs2:11.612:04.61.0 
32:15.67   Adam Singleterry PBU15MTonbridge/Judd School2:15.462:09.841.8 
42:16.52   Edward Coutts PBU15MJudd School2:16.522:10.951.5 
52:17.20   Isaac Handley PBU15MJudd School2:17.202:17.208.5 
62:24.17   George Thomas PBU15MTonbridge2:18.402:18.405.5 
72:30.27   Ollie Croll  U15MTonbridge2:26.762:21.713.3 
82:40.12   Dylan Leach SBU15MThanet RR2:40.122:27.94.4 
92:43.65   Joe Butterfield PBU15MTonbridge2:43.652:39.2510.2 
800 U15M h2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.65   Fin Croll  U15MTonbridge2:11.232:02.90.2 
22:17.37   Louis Woods  U15MCambridge H2:13.602:11.072.2 
32:19.80   James Ajayi PBU15MKent Schs2:12.022:06.34.2 
42:20.51   Ben Findlay PBU15MMedway & Maidstone2:20.512:20.5118.6 
52:21.24   Kai Prendergast PBU15MMedway & Maidstone2:21.242:17.635.8 
62:21.96   Rowan Tyler PBU15MThanet RR2:21.962:13.583.8 
72:24.12   Callum Featherstone  U15MMedway & Maidstone2:21.402:17.194.7 
82:26.37   Keane Cepeda U15MKent/Schools    
92:34.32   Meno Mangat PBU15MJudd School2:34.322:21.185.1 
102:45.42   Hal Morrison U15MKent/Schools    
800 U13M 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.12   Jonathan Idowu  U13MKent Schs2:19.62:18.419.4 
22:38.29   Joe Bruce  U13MFolkestone2:35.572:35.574.6 
32:41.03   Samuel Ferreyra SBU13MDartford H2:41.032:27.66.8 
42:41.64   Jacob Graham SBU13MMedway & Maidstone2:41.642:33.069.1 
52:42.02   Joshua Fallis U13MKent/Schools    
62:42.28   Finn Ashford PBU13MMedwayTri/Swale Combined2:42.282:34.47.0 
72:45.68   Louis Ashford  U13MMedwayTri/Swale Combined2:41.152:33.95.2 
800 U13M 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.21   Ryan Baillie PBU15MKent Schs2:31.212:31.2111.0 
22:32.80   Kobey Permaul  U13MFolkestone2:32.42:32.418.5 
32:35.86   Hayden Gear  U13MMedway & Maidstone2:25.692:15.11.9 
42:37.71   Jacob Kemmitt PBU13MPaddock Wood2:37.712:37.719.7 
52:39.79   Charlie Ellison PBU13MTonbridge2:39.792:39.799.8 
62:41.35   Robert Wright PBU13MMedway & Maidstone2:41.352:34.812.4 
73:04.55   Ryan Puszyk SBU13MBexley3:04.552:58.920.8 
800 U13M 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:14.59   Reef Page PBU13MInvicta East Kent2:12.382:05.670.4 
22:26.83   George Hopkins PBU13MTonbridge2:25.762:18.632.6 
32:27.48   Ethan Rocks PBU13MTonbridge/Judd School2:27.42:17.43.6 
42:28.11   Kaz Gogol PBU13MMedway & Maidstone2:28.062:20.496.3 
52:30.94   Frederick Rogers PBU13MTonbridge2:30.942:30.9419.9 
62:31.24   Sam Breed PBU13MTonbridge2:31.242:31.247.0 
72:32.81   Henry Munt PBU13MJudd School2:32.812:32.8112.4 
72:34.67   Alistair Shelley  U13MMedway & Maidstone2:32.142:32.144.9 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.33   Maisy Rose  U17WDartford H2:16.002:14.714.4 
22:19.73   Jessica Neal  U17WBlackheath & Bromley2:18.602:18.606.4 
32:20.81   Charlotte Young  U17WMedway & Maidstone2:16.512:16.515.9 
42:32.29   Rebekah O'Brien  U17WTonbridge2:18.612:15.963.9 
52:37.27   Emily Davis  U17WBlackheath & Bromley2:36.402:33.0815.5 
62:53.54   Aimee Strange U17WKent/Schools    
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.03   Maddison Sawyer  U15WInvicta East Kent2:15.552:11.422.5 
22:19.40   Amarisa Sibley  U15WBlackheath & Bromley2:15.932:11.552.3 
32:19.75   Jenny Swandale PBU15WThanet RR2:19.752:19.756.2 
42:19.75   Erin Hughes PBU15WMedway & Maidstone2:19.752:19.759.7 
52:23.22   Olivia Berry PBU15WBlackheath & Bromley2:22.702:17.554.6 
62:27.31   Daniella Harper  U15WBlackheath & Bromley2:23.832:22.585.3 
72:31.87   Lily Stewart  U15WTonbridge2:29.512:24.36.4 
82:32.54   Elisha Roger  U15WAshford AC2:28.42:28.16.0 
800 U15W h1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.08   Maddison Sawyer  U15WInvicta East Kent2:15.552:11.422.5 
22:30.12   Jenny Swandale  U15WThanet RR2:19.752:19.756.2 
32:30.83   Lily Stewart PBU15WTonbridge2:29.512:24.36.4 
42:39.49   Millie Lavington-Owen U15WKent/Schools    
52:40.66   Annabel Young PBU15WMedway & Maidstone2:40.662:39.8310.6 
62:47.60   Amy Jukes  U15WMedway & Maidstone2:44.32:44.317.7 
73:03.98   Melody Eboh PBU15WBexley3:03.983:03.9823.3 
800 U15W h2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.85   Erin Hughes  U15WMedway & Maidstone2:19.752:19.759.7 
22:30.86   Amarisa Sibley  U15WBlackheath & Bromley2:15.932:11.552.3 
32:31.29   Elisha Roger  U15WAshford AC2:28.42:28.16.0 
42:35.57   Annabelle Hales  U15WTonbridge2:31.602:31.6013.0 
52:36.60   Emma Ryan PBU15WMedway & Maidstone2:34.402:30.739.9 
63:07.61   Stephanie Panteli U15WKent/Schools    
800 U15W h3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:36.25   Daniella Harper  U15WBlackheath & Bromley2:23.832:22.585.3 
22:38.22   Olivia Berry  U15WBlackheath & Bromley2:22.702:17.554.6 
32:39.95   Ellie MacAuley  U15WTonbridge2:31.842:31.8411.0 
42:45.40   Miranda Rolfe SBU15WKent Schs2:45.402:44.0319.4 
52:46.96   Aimee Holdstock SBU15WTonbridge2:46.962:42.311.3 
62:48.62   Isobel Tyler PBU15WThanet RR2:48.622:45.4811.9 
73:03.90   Isla Forbes SBU15WKent3:03.902:48.9124.0 
800 U13W 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.76   Olivia Breed  U13WTonbridge2:30.742:25.86.7 
22:32.40   Lola Sutton PBU13WThanet RR2:32.402:32.409.3 
32:33.35   Abigail Royden PBU13WMedway & Maidstone2:33.352:33.358.7 
42:33.90   Sophie Slack PBU13WTonbridge2:33.902:31.855.6 
52:34.75   Josephine Bassett PBU13WMedway Phoenix2:30.802:20.665.4 
62:43.18   Maisie Riddell  U13WFolkestone2:41.62:41.619.8 
72:44.59   Ottilie Mcardle Hodge  U13WTonbridge2:39.722:39.7217.6 
82:59.37   Irmak Kara PBU13WKent Schs2:53.612:53.6123.4 
800 U13W 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:35.60   Mia Colyer PBU13WMedway & Maidstone2:31.092:31.0912.9 
22:41.45   Libby Holness PBU13WKent Schs2:41.452:41.4521.8 
32:41.63   Beatrice Heslop PBU13WTonbridge2:41.632:41.6310.3 
42:44.04   Grace O'Connell PBU13WMedway & Maidstone2:44.042:44.0417.2 
52:44.34   Abbe Clarke PBU13WMedway & Maidstone2:44.12:41.3114.3 
62:45.54   Olivia Magee-Brown PBU13WBlackheath & Bromley2:45.542:45.5413.2 
72:49.18   Lily Crossley  U13WMedway & Maidstone2:44.872:40.6610.8 
82:57.27   Libby Royde U13WKent/Schools    
 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.81   Matthew Stonier  U17MInvicta East Kent3:53.883:50.42-3.5 
24:09.22   Ted Higgins  U17MBexley4:06.433:58.52-2.4 
34:09.26   Adam Wood  U17MAshford AC4:04.254:02.17-1.9 
44:10.39   Finn Harvey  U17MShaftesbury Barnet/Tonbridge4:01.654:00.51-2.6 
54:37.30   Matthew Crane  U17MBexley4:29.94:29.93.6 
64:37.67   Joseph Jeffery PBU17MBexley4:37.674:37.6713.0 
74:47.93   Luke Stringer  U17MMedway & Maidstone4:44.524:21.120.2 
84:48.89   Reece Perkins PBU17MMedway & Maidstone4:48.894:48.8911.7 
94:57.06   George Wallace PBU17MMedway & Maidstone4:51.144:51.147.8 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:18.48   Pablo Seema Roca  U15MBlackheath & Bromley4:16.54:15.621.2 
24:21.02   Louis Small PBU15MThanet AC4:21.024:02.45-3.3 
34:21.71   Jalen Pople PBU15MBexley4:21.714:15.2-0.1 
44:28.40   Jamie Keir PBU15MInvicta East Kent4:22.074:13.36-0.4Click your Clock logo
54:41.79   Matthew Dubery PBU15MJudd School/Tonbridge4:41.794:23.10.0Click your Clock logo
64:45.52   Thomas Hutton PBU15MInvicta East Kent4:43.584:30.11.8 
74:49.31   George Shaw PBU15MBlackheath & Bromley4:43.274:37.804.2 
84:50.77   Ethan Gear  U15MMedway & Maidstone4:39.44:24.60.9 
94:52.20   Ananjan Ganguli PBU15MTonbridge4:52.204:36.12.0 
104:53.53   Luke Fenton PBU15MDartford H4:51.24:36.21.8 
114:54.71   Adam Jeddo PBU15MTonbridge4:54.714:54.713.9 
124:55.60   Alexander Adrian PBU15MTonbridge4:55.604:55.607.3 
134:57.43   Cameron Featherstone  U15MMedway & Maidstone4:53.74:32.813.4 
144:57.76   Angus Currie  U15MTonbridge4:57.084:57.083.3 
154:59.77   Dermot O'Brien PBU15MThanet AC4:52.14:42.35.3 
165:01.72   Huxley Crush PBU15MTonbridge/Judd School5:01.724:47.12.9 
175:04.43   Joshua Read PBU15MKent Schs4:59.74:59.715.3 
185:05.78   George Burbage PBU15MTonbridge/Paddock Wood5:05.785:05.7812.3 
195:07.18   Jamie Witz SBU15MTonbridge5:07.184:49.232.3 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:39.42   Alexandra Millard  U17WInvicta East Kent4:34.864:29.582.6 
24:43.39   Katie Goodge PBU17WTonbridge4:42.034:40.104.0 
35:15.22   Imogen Amos SBU17WInvicta East Kent5:15.225:00.684.8 
45:17.63   Luciana Anderson SBU17WTonbridge5:17.635:15.112.2 
55:20.35   Lily Jewell PBU17WThanet RR5:20.355:20.3520.4 
65:23.69   Alexandria Baker-Jones  U17WMedway & Maidstone5:17.935:08.7715.7 
75:30.05   Rebecca Lloyd SBU17WDartford H5:30.055:26.459.5 
85:42.00   Niamh Milmo SBU17WBlackheath & Bromley5:42.005:24.917.1 
96:06.14   Sarah Hickel U17WKent/Schools    
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:44.57   Ellie Dolby  U15WBlackheath & Bromley4:40.024:40.024.4 
24:57.56   Amy-Jayne Goodhand PBU15WThanet RR4:57.564:45.494.4 
34:58.33   Anna Palmer PBU15WMedway & Maidstone4:58.334:52.275.2 
45:01.55   Teigan Sullivan  U15WInvicta East Kent4:58.964:58.967.0 
55:03.63   Madeleine Wise  U15WTonbridge4:58.934:58.9310.7 
65:20.14   Sienna Bates  U15WAshford AC5:15.335:15.3313.0 
75:31.44   Jildou Chappell  U15WInvicta East Kent5:19.245:15.078.6 
 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:50.46   Charlie Brisley PBU17MInvicta East Kent8:40.798:40.79-4.2 
28:51.46   Cameron Macrae PBU17MInvicta East Kent8:51.468:23.80-3.3 
38:56.51   James Kingston  U17MTonbridge8:46.448:46.44-3.0 
49:17.28   Fraser Gordon  U17MTonbridge8:52.978:52.97-1.3 
510:06.48   Jude Gordon PBU17MMedway & Maidstone10:06.4810:06.483.5 
610:08.23   Daniel Seaton PBU17MTonbridge10:08.2310:08.234.6 
711:21.74   Spencer Elphick PBU17MPaddock Wood11:21.7411:21.7411.0