English Schools Cup Regional Final - South West - Track, Girls HJ, PV, HT, Boys DT, JT Only External Results
Street
13 Jun 18
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 U16M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.7Robert Jones  U15MNew Forest Junior2:05.312:04.560.7 
22:10.1Seb Cook PBU17MSomerset Schs2:10.12:10.17.8 
32:12.9Luca Vicaria PBU17MTeam Kennet2:12.92:12.910.0 
42:14.4Archie Norton U16MBerkshire    
52:15.2Oliver Woodmason  U15MCity of Plymouth2:11.202:02.50.0 
62:16.1James Rankin-Acosta SBU15MWiltshire Schs2:16.12:05.210.8 
72:17.8Antonio Gonzalez U16MDevon    
82:18.6Fergus Howe U16MBerkshire    
92:20.5Carlos Bakker PBU17MBerkshire Schs2:20.52:20.514.8 
32:23.5Cameron Langley PBU17MTeam Kennet2:18.32:18.35.8 
800 U16M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.3Jack Mackenzie  U17MAndover2:18.92:18.912.8 
22:21.3Toby McGauley PBU17MDevon Schs2:21.32:21.315.1 
42:24.3Sennen Grove PBU17MMillfield Sch2:24.32:24.314.3 
52:26.6Aidan Green U16MWiltshire    
62:29.0Sonny Colborne U16MDevon    
800 U14M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:21.8Daniel Shattock  U13MAldershot, Farnham & District2:18.262:18.26-0.5 
22:24.0Harrison Dorman PBU15MCornwall Schs2:24.02:24.018.1 
32:25.9Jack Amor  U13MWells City/Millfield Sch/Yeovil2:22.152:22.1110.1 
42:31.2Ioan Jones U14MGloucestershire    
52:32.6Sam Chowdhury U14MDorset    
62:35.5Will Thompson SBU15MReading AC2:35.52:30.912.8 
72:36.3Otto Jenner PBU13MCity of Salisbury2:36.32:36.39.5 
82:41.1Elliot Raspail-Joyner U14MAvon    
800 U14M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:23.6Matthew Hall U14MSomerset    
22:26.6Sam Graham  U13MBasingstoke & Mid Hants2:20.32:08.822.6 
32:31.2Guy Mitchell PBU15MCity of Salisbury2:31.22:31.23.6 
42:31.4Janis Zelenka U14MBerkshire    
52:32.1Evren Turksen SBU13MYate2:32.12:29.920.7 
62:33.3Jack Garland U14MDorset    
72:37.6Isaac Andrew PBU15MCornwall Schs2:37.62:37.617.8 
82:38.1Hugh Arthur U14MAvon    
800 U16W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:23.6Harriet Tuson  U17WYeovil/Wells City2:21.722:19.3710.0 
22:25.9Sophia Wilson PBU15WTaunton/Millfield Sch2:24.32:24.36.2 
32:28.3Isobel Parnaby  U17WStroud2:26.12:25.814.6 
42:30.8Abigail Farquar U16WBerkshire    
52:35.4Isobel Rabjohns  U15WPoole AC2:28.782:24.806.4 
62:36.8Lily Griffin PBU15WHerne Hill/Berkshire Schs2:36.82:36.816.6 
72:38.2Susie Brooke SBU17WBerkshire Schs2:38.22:35.221.7 
82:38.3Rose Warren  U15WCity of Salisbury2:33.62:31.018.2 
800 U16W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:24.3Lucy Chalmers  U15WSlough Junior/Millfield Sch2:19.782:18.014.9 
22:38.7Mathilda Best PBU17WSomerset Schs2:38.72:38.724.0 
32:40.6Anaya Powis  U17WStroud/Tri Team Gloucester2:31.62:31.614.7 
42:41.5Ella McNamara U16WDorset    
52:43.7Eve Daniels SBU20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:43.72:39.346.1 
62:44.2Lucinda Slack U16WBerkshire    
72:45.0Willa Stourton PBU15WYeovil/Berkshire Schs2:45.02:45.025.3 
83:14.0Amelia Osman  U17WWiltshire Schs2:53.12:53.124.0 
800 U14W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:26.8Ruby Brook  U15WStroud2:20.302:19.927.1 
22:28.3Daisy Pellow  U15WWells City/Millfield Sch2:24.452:24.457.0 
32:31.4Lilly Jones  U15WNew Forest Junior2:25.012:21.567.0 
42:35.9Charlotte Baldwin PBU15WBerkshire Schs2:35.92:35.918.4 
52:43.7Issie Jones U14WDorset    
62:44.8Isobel Padfield PBU15WMaidenhead2:44.82:44.817.5 
72:47.0Freya Meadows-Tuson U14WBerkshire    
82:50.5Emma Bourne U14WBerkshire    
800 U14W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:46.4Elizabeth Norton SBU15WIndependent Intelligent Fitness2:46.42:38.012.8 
22:47.8Isla Gregory PBU15WCirencester2:47.82:47.827.9 
32:52.7Ivy Perrin PBU23WReading RR2:52.72:52.728.1 
42:52.7Emily Harvey U14WBerkshire    
52:52.7Alice Bruun PBU13WBerkshire Schs2:52.72:52.718.1 
62:54.1Emily Trent PBU13WPoole Runners2:54.12:42.210.8 
72:55.2Marta Mirone PBU13WBerkshire Schs2:55.22:55.222.3 
82:56.2Grace Olding PBU13WMillfield Sch2:56.22:56.222.4 
 
1500 U16M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:33.1William Aitken  U17MBarnsley AC/Millfield Sch4:24.884:10.230.1 
24:36.2Sam Hodgson  U15MWindsor Slough Eton & Hounslow4:19.734:19.57-1.2 
34:41.9Oliver Phillips  U15MCity of Salisbury4:31.64:31.612.6 
44:43.8Matthew Wellington PBU17MWindsor Slough Eton & Hounslow4:43.84:43.811.2 
54:46.6Harry Woods  U15MSwindon4:37.34:31.102.0 
64:52.2Neo Rushton U16MDevon    
74:54.5Charlie Tapp PBU17MExeter4:54.54:54.516.9 
1500 U16M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:37.0Tobias Allen PBU17MNewbury4:36.54:36.53.4 
24:37.2Jack Vickers  U17MSomerset Schs4:33.094:33.0912.1 
34:39.6Will Palmer  U17MWiltshire Schs4:32.44:32.49.7 
44:45.0Hugh Beattie  U17MNewbury4:36.24:36.28.9 
54:48.9William Goddard  U15MWindsor Slough Eton & Hounslow4:38.94:28.640.9 
64:52.9Will Kilkelly PBU17MExeter4:52.94:52.918.5 
74:54.0Jack Webb PBU15MReading AC4:54.04:54.011.9 
85:01.2Lewis Lee U16MDevon    
95:13.1Theo David Ker Cochrane PBU15MCity of Salisbury5:13.15:13.126.1 
1500 U14M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:41.9Lukas Bailey  U15MCity of Salisbury4:39.04:24.581.5 
24:46.7Leon Ruffle PBU15MBasingstoke & Mid Hants4:46.04:33.724.0 
34:51.3Christopher Parker  U15MThames Valley Triathletes4:48.94:33.70.4 
44:51.8Mark Ruby  U15MPoole AC4:46.74:14.14-0.8 
54:57.4Luke Shrewsbury  U15MWestbury/Yate4:52.84:52.84.5 
65:05.0Blake Williams  U13MNewquay & Par4:52.784:13.1-0.4 
75:10.6Storm Munday PBU15MSomerset Schs5:10.65:10.620.8 
85:19.4Carwyn Crow U14MAvon    
1500 U14M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:57.9Adam Shrewsbury PBU15MWestbury4:57.94:57.96.3 
25:03.2Oliver Bryant PBU15MBerkshire Schs5:03.25:03.213.0 
35:06.0William Taverner SBU13MAndover5:06.04:56.59.4 
45:06.4Verner Kraener U14MSomerset    
55:06.8James Harold PBU15MBasingstoke & Mid Hants4:56.54:27.72.4 
65:07.7Lawrence Hogan PBU13MPoole Runners5:07.75:07.716.5 
75:23.2Nate Price U14MAvon    
1500 U16W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:32.6Beatrice Wood  U15WCity of Salisbury4:26.34:25.860.6 
24:54.2Pia Lewis  U17WBrighton & Hove/Millfield Sch4:51.54:51.57.4 
34:54.5Fern Kimber PBU17WPoole Runners4:53.54:53.56.8 
45:01.3Lydia Attwell  U17WStroud4:56.34:53.616.0 
55:02.7Madison Foxcroft  U17WWindsor Slough Eton & Hounslow5:01.525:01.5211.4 
65:05.2Sasha Tydeman  U17WWinchester4:54.24:54.26.7 
75:10.2Anya Evans  U15WYeovil5:04.515:03.208.0 
1500 U16W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:55.0Poppy Pellow SBU17WWells City/Millfield Sch4:55.04:54.69.3 
25:04.0Millie Gray PBU17WBerkshire Schs5:04.05:04.016.0 
35:19.3Grace Tavner  U17WStroud5:09.665:01.0610.4 
45:31.5Horetense Grillier U16WSomerset    
55:40.9Tilly Bridgeman U16WBerkshire    
1500 U14W A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:07.5Ella Botha  U13WChiltern5:03.384:47.376.2 
25:11.6Lauren Pickup PBU15WMillfield Sch5:11.65:11.611.3 
35:17.8Siena Brancato SBU13WCookham5:17.85:10.766.8 
45:25.2Freya Gregory PBU15WStroud5:25.25:25.215.1 
55:38.5Camilla Linton PBU15WReading AC5:38.55:29.5214.1 
65:53.1Katie Flockhart SBU13WBracknell AC5:53.15:18.88.8 
75:56.8Lara Makin U14WWiltshire    
1500 U14W B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:10.1Lydia Louw  U15WHillingdon/Millfield Sch/Ranelagh5:06.165:06.1610.0 
25:36.3Chloe Barnard PBU13WStroud5:36.35:36.320.9 
35:45.6Milly Batchelor SBU15WBerkshire Schs5:45.65:36.523.4 
45:49.0Yana Todorova U14WBerkshire