BMC Regional Races External Results
Eltham
23 May 18
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.79   Elliott Dorey PBSENMGlasgow City/St. Mary's Uni/Jersey1:51.791:51.79-2.7 
21:52.02   Edward Dodd  SENMCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:50.831:49.91-4.2 
31:53.92   Jack Higgins PBU17MBexley1:52.461:50.50-4.0 
41:54.02   Jonny White PBU23MCity of Portsmouth/Portsmouth Uni1:54.021:49.93-3.7 
51:54.52   Finn Hutton PBU23MHavering1:53.811:53.81-1.4 
61:55.08   Kieron Connor PBU23MCroydon1:55.081:55.083.0 
71:56.01   Charlie Everest SBU20MChelmsford1:56.011:55.803.6 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.33   Mitchel Cox PBU20MBasildon1:54.331:53.98-2.6 
21:56.07   Joss Barber PBU20MBlackheath & Bromley/King's College London1:56.071:56.07-1.0 
31:57.18   Thomas Walker SBSENMCity of Portsmouth1:57.181:56.29-2.2 
41:57.57   Niki Faulkner PBSENMBexley/Imperial College1:54.891:54.25-3.0 
51:57.67   Jamie Rashbrook PBU17MBasildon1:57.51:55.35-2.9 
61:58.19   Jacques Cunningham Marsh PBU20MMedway & Maidstone1:57.811:57.81-2.0 
71:58.53   Ben Collins PBU20MChichester1:58.531:58.530.6 
81:58.70   Harry Tullett PBU20MChelmsford1:57.861:54.46-2.4Click your Clock logo
92:01.36   Patrick McManus SBU23MLewes2:00.601:59.683.6 
800m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.72   Sam Shaw SBU20MKingston & Poly2:00.51:59.19-0.2 
22:02.74   Regan Thomas PBU20MBexley2:01.432:00.5-0.9 
32:04.67   Toby Linsell PBU15MBasildon2:04.52:01.8-0.5 
42:05.51   Neil Kirkham  SENMVictoria Park & Tower Hamlets2:04.902:01.863.1 
52:08.12   Benjamin Hendry  U20MBrighton Phoenix2:05.232:05.2310.9 
62:09.02   Andrew Parmenter PBV40MCambridge & Coleridge2:09.022:09.021.5 
72:11.79   Jad El-houssami PBSENMNewham & Essex Beagles2:09.72:07.810.5 
82:14.28   Mollie O'Sullivan SBU20WHerne Hill2:12.442:08.318.2 
800m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.93   Ethan Fiore PBU15MCambridge H2:11.492:04.990.9 
22:14.09   Wole Odele PBV50MCambridge H/Southern Counties Vets2:14.092:14.092.8Click your Clock logo
32:15.76   Rhiannon Dunlop PBSENWCity of Portsmouth/Shaftesbury Barnet2:15.332:15.332.9 
42:18.50   Amarisa Sibley  U15WBlackheath & Bromley2:15.932:11.552.3 
52:19.31   Briony Walsh  SENWAshford AC/Canterbury Christ Church2:18.92:18.074.5 
62:20.12   Lara Atkinson SBU20WCambridge H2:20.122:17.64.8 
72:21.45   Naomi Fonteyn  U20WBrighton Phoenix2:19.942:19.947.2 
82:21.54   Emily Bonnett  SENWYeovil/Southampton2:19.222:09.5310.2 
92:26.67   Jordan Hinds  U20WIlford2:23.52:20.406.6 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:55.92   Andrew Fyfe PBSENMBelgrave3:55.923:53.84-3.8 
23:56.25   Oliver Lill PBU17MBasildon3:56.253:56.25-3.4 
33:57.28   Cameron Payas PBU23MTonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibraltar3:57.283:52.87-3.0 
43:58.40   Elliot Dee PBU20MBedford & County3:58.403:58.403.4 
53:58.96   Stephen Strange PBSENMBasildon3:57.43:57.4-2.9 
63:59.59   Oliver Bright PBU17MBlackheath & Bromley3:57.653:55.51-3.3 
74:02.32   Alec Finch SBSENMThurrock/Loughborough Students4:01.563:56.36-1.6 
84:05.89   Marshall Smith SBU20MAshford AC4:04.724:03.3-3.0 
94:05.96   Jack Woods SBU23MCrawley4:05.963:59.79-1.6 
104:06.35   Oliver Prior PBU20MAshford AC4:06.354:01.75-1.6 
114:10.13   Charlie Brisley PBU17MInvicta East Kent4:04.054:00.7-4.2 
124:16.75   Chris Thomas SBSENMThames Valley4:16.754:07.13-2.5 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:00.96   Cameron Macrae PBU17MInvicta East Kent3:58.233:56.62-3.3 
24:03.77   Aaron Samuel PBU17MIlford4:01.343:57.87-2.9 
34:04.11   Isaac Brown PBU20MBasildon4:04.114:04.11-2.1 
44:06.43   Ted Higgins PBU17MBexley4:06.433:58.52-2.4 
54:06.61   Lewis Mills PBU20MBlackheath & Bromley4:06.614:06.61-1.8 
64:07.44   OJ Parmenter PBU17MCambridge & Coleridge4:05.744:03.60-1.7 
74:10.84   Marley Godden PBU20MMedway & Maidstone4:10.844:03.11-2.0 
84:12.56   Hamish Reilly PBU17MMedway & Maidstone4:12.564:12.56-0.2 
94:12.97   Alex Leggatt PBU23MBlackheath & Bromley/Durham Uni4:12.974:12.977.6 
104:20.97   Luke Meridew PBU17MBasildon4:20.974:20.975.3 
114:24.18   Jalen Pople  U15MBexley4:21.714:15.2-0.1 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.46   Georgie Grgec PBSENWHerne Hill/New Zealand4:26.714:26.714.5 
24:33.38   Yasmin Austridge PBU20WBlackheath & Bromley4:33.384:33.383.7 
34:35.63   Morgan Squibb SBU17WBlackheath & Bromley4:33.064:33.067.1 
44:36.09   Elsa Palmer PBU20WDorking & Mole Valley4:36.094:34.833.8 
54:40.02   Ellie Dolby PBU15WBlackheath & Bromley4:40.024:40.024.4 
64:45.26   Saffron Moore SBU17WCity of Portsmouth4:45.264:40.914.6 
74:48.64   Emiko Salvi PBU17WReigate Priory4:48.644:48.647.7 
84:50.12   Anna Weston SBU23WInvicta East Kent/St. Mary's Uni/Aldershot, Farnham & Distri4:48.144:48.147.0 
94:55.60   Phoebe Bowen PBU15WHerne Hill4:46.444:46.444.9 
104:55.88   Matilda Stevens-Cox PBU15WHerne Hill4:53.974:53.9711.4 
114:58.59   Ailbhe Barnes  U15WCambridge H4:52.314:47.44.7 
125:00.26   Clare Elms  V50WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans4:47.154:31.871.6 
135:00.80   Lucy Elms  U20WBlackheath & Bromley4:57.584:57.586.7 
145:08.75   Hannah Clark  U15WBlackheath & Bromley5:03.174:44.664.9Click your Clock logo
155:09.33   Lucy Marlow  SENWCambridge H/Achilles5:01.374:33.457.5 
165:28.24   Ruby Wyles  U20WGuildford & Godalming5:12.95:12.93.3 
 
5000m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
114:46.18   Roger Poolman PBSENMCambridge Uni/Highgate14:12.0313:50.78-3.8 
214:48.18   Robert Thompson SBSENMHillingdon14:48.1814:37.74-1.1 
315:09.39   Alex Crossland PBSENMHighgate15:04.6214:45.27-2.8 
415:11.72   Ben Shearer PBV40MCambridge H15:08.6515:05.19-3.2 
515:13.00   Rob Wilson  SENMHighgate14:51.7414:51.3-3.4 
615:14.07   Maxwell Dumbrell SBSENMBrighton Phoenix15:14.0715:04.40-3.8 
715:26.65   Rick Weston PBSENMSerpentine/Ipswich Jaffa15:24.4415:24.443.0 
815:36.26   Jonny Earl PBSENMHercules Wimbledon15:27.1715:12.84-1.8 
915:42.84   Andrew Brooker  SENMLondon Heathside15:25.515:13.962.0 
1015:43.01   Leo Stallard PBU20MChichester15:43.0115:43.01-0.2 
1115:49.36   Jonathan Laybourn SBSENMHighgate15:34.8915:14.1-1.3 
1215:50.41   Andrew Inglis SBV40MCambridge H15:50.4115:41.96-1.3 
1315:50.80   Gareth Anderson SBSENMKent15:50.8015:44.53.8 
1415:50.88   Prashan D. Silva M P PBSENMLeeds City/Singapore15:50.8815:50.885.6 
1515:55.34   Peter Lighting  V35MKent15:40.115:36.73-1.5 
1615:55.58   Jim Davies PBV35MSouthampton/Southampton Uni15:55.5815:55.580.0 
1716:27.08   Ben Morton  U20MChichester16:17.7516:17.750.3 
1816:32.69   Sean Fitzpatrick  SENMKent15:14.4515:14.45-1.7 
5000m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:56.77   Christophe Dormenval PBSENMCroydon/Lordshill15:53.8115:53.814.0 
216:27.12   Mitchell Horne PBU20MBexley16:27.1216:27.123.3 
316:31.23   Katy Hedgethorne PBSENWCambridge & Coleridge/Manchester Uni16:28.7216:28.723.9Click your Clock logo
416:35.65   Richard Mann SBSENMHillingdon/Swansea Uni16:35.6516:06.84.3 
516:37.21   Hannah Viner PBU23WHighgate/King's College London16:37.2116:32.820.3 
616:39.64   Sean Parker-Harding SBSENMBrighton Phoenix16:39.6415:58.878.3 
716:44.51   Stuart Beaney SBV40MKent16:30.215:55.60.3 
816:57.03   David Reader PBV45MCambridge H16:57.0316:57.032.9 
917:01.03   Sarah Lovewell PBSENWCity of Stoke16:33.7916:33.798.1 
1017:07.11   Rob Shearer SBV35MCambridge H17:07.1116:48.541.6 
1117:29.73   Harry Collins  SENMMedway & Maidstone16:54.9316:54.932.7 
1218:43.76   Christian Poulton SBV50MCambridge H18:43.7617:10.82.9