British Athletics League Division 3 External Results
Leigh
5 May 18
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.10   Caspar Eliot  SENMBristol & West/Oxford Uni1:53.271:53.272.4 
21:55.78   David Horniman  SENMTrafford1:54.951:49.330.1 
31:58.46   Christopher Thornley  SENMBedford & County1:51.701:51.70-2.5 
41:58.76   Shaka Palmer SBSENMEnfield & Haringey1:57.541:54.790.3 
51:59.16   Jonathan Hiorns  SENMNotts1:57.591:53.51-2.2 
61:59.86   Archie Rainbow  U17MNene Valley1:57.371:54.69-2.5 
72:01.00   Paul Owen SBSENMChelmsford/Loughborough Students2:01.001:54.99.9 
82:01.35   Sam Wheatley PBU17MSouthend1:59.11:58.90-1.4 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.39   Joe Strange  SENMBedford & County/Ampthill & Flitwick1:54.661:52.73-2.0 
21:59.47   James Moroney SBV35MNotts1:56.71:53.21.1 
32:01.08   Harry Sloman  U23MChelmsford1:59.701:58.463.8 
42:01.09   Daniel Hayes SBV35MTrafford2:01.091:53.23.6 
52:07.88   Andrew Hill SBU20MSouthend2:07.882:06.725.8 
62:30.42   Sean Reidy  V35MNene Valley/Eastern Masters2:01.961:57.5-0.2 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.79   David Horniman  SENMTrafford3:50.023:47.360.1 
24:05.27   Sam Knee-Robinson  U23MBedford & County/Birmingham Uni3:56.123:54.35-1.5 
34:06.21   Stuart King SBSENMNotts/Leeds Beckett Uni4:03.963:50.27-2.0 
44:06.95   Kurt Taylor  SENMBristol & West4:00.443:52.5-3.6 
54:09.22   Alex Milne SBSENMEnfield & Haringey4:09.223:58.72-4.3 
64:34.35   Sam Wheatley  U17MSouthend4:09.644:09.64-1.4 
74:43.44   Christopher Youell SBSENMChelmsford/Bath Uni4:43.443:55.948.2 
85:09.32   Sean Beard  V50MNene Valley5:06.04:41.75.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:05.61   Benjamin Davies  U20MBedford & County3:49.073:46.38-3.7 
24:10.17   Daniel Carpenter PBU23MEnfield & Haringey/Birmingham Uni3:59.703:59.70-2.3 
34:19.19   Alex Jones PBSENMTrafford4:11.624:10.9-1.8 
44:29.55   Jonathan Hiorns  SENMNotts4:08.824:04.6-2.2 
54:42.88   Lee Taylor  V40MSouthend4:35.774:28.5-0.1 
67:40.42   Joe Wells PBSENMChelmsford7:40.427:40.4230.4 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:14.08   Adam Hickey SBSENMSouthend8:14.088:04.27-5.5 
28:19.66   Lloyd Kempson PBSENMCambridge & Coleridge/St. Mary's Uni/Nene Valley/Nene Valley8:19.668:16.99-3.0 
38:35.59   William Christofi SBSENMBristol & West/Oxford Uni8:35.598:16.23-3.4 
48:43.92   Jack Goodwin SBSENMBedford & County8:43.928:06.76-2.4 
58:57.25   Milan Campion SBU20MNotts8:57.258:41.77-2.1 
69:04.21   Michael Grimes SBSENMDurham/Durham Uni/Trafford9:04.218:36.062.3 
79:05.21   Thomas Cursley PBSENMTrent Park/Enfield & Haringey9:05.219:05.210.3 
89:16.49   Owen Thomas PBU20MChelmsford9:16.499:16.40.9 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:54.85   Kurt Taylor PBSENMBristol & West8:54.858:26.47-3.6 
28:59.18   Cameron Smith  U23MNotts/Loughborough Students8:39.388:39.38-1.5 
39:03.16   Jack Douglas SBU23MBedford & County/Coventry Uni9:03.168:23.025.7 
49:40.56   Daniel Hayes SBV35MTrafford9:40.569:13.003.6 
59:49.11   Lee Taylor  V40MSouthend9:44.49:26.4-0.1 
610:13.57   Ken Hoye  V40MChelmsford10:09.409:21.921.7 
710:45.61   Sean Beard  V50MNene Valley10:19.819:38.65.7