Hibbard, Bemax & Peterhouse Trophy Meeting External Results
Bury St Edmunds
8 Sep 18
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.7Finn Hutton  U23MHavering1:53.811:53.810.2 
22:00.7Richard Park  SENMCambridge & Coleridge1:59.651:59.651.1 
32:01.1Sam Wiggins  U20MStevenage & North Herts2:00.121:53.02-4.2 
42:05.6Tom Mead  U20MCity of Norwich2:00.352:00.35-0.3 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.7Mitchel Cox  U20MBasildon/St. Mary's Uni1:54.331:53.64-3.7 
22:01.1Dylan Doggett SBSENMCambridge & Coleridge2:01.11:57.125.4 
32:01.9Jed Lumb  U20MSt. Albans AC/St. Albans Striders1:59.481:59.486.1 
800 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.9Tyler Bilyard  U17MGreat Yarmouth1:58.731:53.05-4.1 
22:01.3Alex Harris  U17MSt. Albans AC2:00.562:00.563.7 
32:08.5Ethan Seal  U17MCambridge & Coleridge2:04.292:04.292.7 
800 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:05.0George Dowding  U17MDacorum & Tring/Harrow2:00.551:58.872.5 
22:16.8Callum Nicholson  U17MBedford & County/Riverside2:06.62:06.63.6 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.3Beatrix Wraith  U17WHertford & Ware2:12.712:11.252.0 
22:20.5Katie Goldsmith  U17WCity of Norwich2:15.42:15.49.0 
32:23.9Hannah Ridley  U23WBiggleswade/Keele Uni2:22.572:16.173.4 
42:24.6Ella Robinson  U17WNene Valley2:19.02:18.984.9 
52:29.8Abby Rex  U20WBasildon2:24.252:22.65.3 
62:33.0Katie Margarson  SENWCambridge & Coleridge2:31.12:26.057.6 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:18.7Jessica Norkett PBU17WThetford2:18.72:15.63.4 
22:35.2Laura Whitton  SENWVegan/Peterborough2:29.52:24.987.5 
32:43.5Hollie Rex  U17WBasildon2:20.72:20.76.3 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:58.3Daniel Mees  U23MNewham & Essex Beagles/Kent Uni/Newham & Essex Beagles/Enfie3:52.053:50.84-4.1 
24:06.7Stephen Strange  SENMBasildon3:57.43:54.60-3.6 
34:08.8Tom Greenacre  U20MCity of Norwich3:59.533:58.05-1.8 
44:11.4Beck Grover  U23MHerts Phoenix3:59.903:59.903.9 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:07.0Oliver Newman PBU20MCambridge & Coleridge4:07.03:54.60-3.9 
24:12.6Joseph Ray  U23MSouthend/Warwick Uni4:07.714:07.710.5 
1500 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:16.4Charlie Wakefield  U17MSt. Edmund Pacers/Ryston4:09.954:02.7-1.7 
24:19.4Ben Sloan  U17MWoodford Green Essex Ladies4:12.24:00.53-0.7 
34:27.3Edward Blythman PBU17MBedford & County4:27.34:05.22-2.6 
44:28.7Tom Blake  U17MCambridge & Coleridge4:11.334:11.331.2 
55:03.2Callum Long PBU17MWest Suffolk5:03.25:03.214.1 
1500 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:26.2Thomas Cooper  U17MSt. Albans AC4:19.694:19.697.3 
24:36.0Hugh Dow  U17MCambridge & Coleridge4:21.904:21.559.6 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:57.2Beatrix Wraith  U17WHertford & Ware4:48.74:46.982.0 
25:01.2Emma Randall  SENWNene Valley4:56.554:55.898.0 
35:19.3Meg Rapley  U20WBasildon/Bath Uni4:56.574:56.576.0 
47:34.2Caitlin Herbert SBU23WCity of Norwich/East Anglia Uni7:34.25:53.8734.5 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:01.5Olivia Mead  U17WNene Valley/Ramsey4:56.804:54.446.8 
25:04.0Lottie Rowedder  U20WHerts Phoenix4:48.924:48.924.6 
35:26.3Sophie Wetheridge  U17WBasildon5:00.835:00.837.6 
47:34.2Sophie Bishop PBU20WCity of Norwich7:34.27:34.230.7 
 
3000 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:12.4Kristian Imroth  U17MShaftesbury Barnet8:47.718:47.71-3.1 
29:19.1Nicolas Harhalakis  U17MCambridge & Coleridge8:48.138:30.6-3.4 
39:21.4Tom Henson PBU17MSt. Edmund Pacers9:21.49:15.5-1.6 
3000 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:19.6Brett Rushman PBU17MHerts Phoenix9:19.68:49.25-3.2 
29:43.1William Newcombe  U17MCambridge & Coleridge9:25.249:08.22-0.3 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:37.3Lottie Rowedder  U20WHerts Phoenix10:27.2310:27.234.6 
210:59.9Scarlet Dalrymple  U17WBedford & County/Riverside10:53.4910:53.496.8 
311:13.6Ellie Taylor  U17WCity of Norwich10:53.010:38.306.5 
411:17.7Meg Rapley PBU20WBasildon/Bath Uni11:17.711:17.76.0 
513:09.5Anna Keeble  U20WIpswich/Newcastle Uni12:52.912:52.97.4 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:52.7Claire Bentley  SENWWatford/Winchester Uni/Harrow10:43.2810:21.805.0 
211:39.5Sophie Wetheridge  U17WBasildon10:50.2210:50.227.6 
 
5000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:19.7Adam Hickey  SENMSouthend14:10.2613:41.66-6.8 
216:24.1Lee Cook PBSENMWaveney Valley16:24.116:24.12.0 
316:32.5Adam Tapley  SENMCambridge & Coleridge/Cambridge TC16:15.616:11.5-0.6 
416:41.1George Withers  SENMSt. Albans AC/UCL16:18.416:17.740.6 
5000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
115:58.3Stephen Strange  SENMBasildon15:56.515:55.86-3.6