Hibbard, Bemax & Peterhouse Trophy Meeting External Results
Bury St Edmunds
8 Sep 18
800 1500 3000 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.7Finn Hutton  U23MHavering1:53.811:53.810.2 
22:00.7Richard Park  SENMCambridge & Coleridge1:59.651:59.650.9 
32:01.1Sam Wiggins  U20MStevenage & North Herts2:00.121:53.02-4.2 
42:05.6Tom Mead  U20MCity of Norwich2:00.352:00.35-0.3 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.7Mitchel Cox  U20MBasildon/St. Mary's Uni1:54.331:53.64-3.9 
22:01.1Dylan Doggett SBSENMCambridge & Coleridge2:01.11:57.125.4 
32:01.9Jed Lumb  U20MSt. Albans AC/St. Albans Striders1:59.481:59.486.1 
800 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:58.9Tyler Bilyard  U17MGreat Yarmouth1:58.731:51.68-4.3 
22:01.3Alex Harris  U17MSt. Albans AC2:00.562:00.563.7 
32:08.5Ethan Seal  U17MCambridge & Coleridge2:04.292:04.292.7 
800 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:05.0George Dowding  U17MDacorum & Tring/Harrow2:00.551:58.872.5 
22:16.8Callum Nicholson  U17MBedford & County/Riverside2:06.62:06.63.6 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:16.3Beatrix Wraith  U17WHertford & Ware2:12.712:11.251.7 
22:20.5Katie Goldsmith  U17WCity of Norwich2:15.42:15.47.9 
32:23.9Hannah Ridley  U23WBiggleswade/Keele Uni2:22.572:16.173.4 
42:24.6Ella Robinson  U17WNene Valley2:19.02:18.984.9 
52:29.8Abby Rex  U20WBasildon2:24.252:22.64.9 
62:33.0Katie Margarson  SENWCambridge & Coleridge2:31.12:26.057.6 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:18.7Jessica Norkett PBU17WThetford2:18.72:15.63.4 
22:35.2Laura Whitton  SENWVegan/Peterborough2:29.52:24.987.5 
32:43.5Hollie Rex  U17WBasildon2:20.72:20.76.3 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:58.3Daniel Mees  U23MNewham & Essex Beagles/Kent Uni/Newham & Essex Beagles/Enfie3:52.053:50.84-4.2 
24:06.7Stephen Strange  SENMBasildon3:57.43:54.60-3.8 
34:08.8Tom Greenacre  U20MCity of Norwich3:59.533:58.05-1.8 
44:11.4Beck Grover  U23MHerts Phoenix3:59.903:59.903.9 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:07.0Oliver Newman PBU20MCambridge & Coleridge4:07.03:54.60-3.9 
24:12.6Joseph Ray  U23MSouthend/Warwick Uni4:07.714:07.710.5 
1500 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:16.4Charlie Wakefield  U17MSt. Edmund Pacers/Ryston4:09.954:02.7-3.3 
24:19.4Ben Sloan  U17MWoodford Green Essex Ladies4:12.24:00.53-0.7 
34:27.3Edward Blythman PBU17MBedford & County4:27.34:05.22-2.7 
44:28.7Tom Blake  U17MCambridge & Coleridge4:11.334:11.331.2 
55:03.2Callum Long PBU17MWest Suffolk5:03.25:03.214.1 
1500 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:26.2Thomas Cooper  U17MSt. Albans AC/St. Albans Striders4:19.694:19.696.8 
24:36.0Hugh Dow  U17MCambridge & Coleridge4:21.904:21.559.6 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:57.2Beatrix Wraith  U17WHertford & Ware4:48.74:46.981.7 
25:01.2Emma Randall  SENWNene Valley4:56.554:55.897.4 
35:19.3Meg Rapley  U20WBasildon/Bath Uni4:56.574:40.882.2 
47:34.2Caitlin Herbert SBU23WCity of Norwich/East Anglia Uni7:34.25:53.8734.5 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:01.5Olivia Mead  U17WNene Valley/Ramsey4:56.804:54.446.8 
25:04.0Lottie Rowedder  U20WHerts Phoenix4:48.924:48.924.6 
35:26.3Sophie Wetheridge  U17WBasildon5:00.835:00.837.6 
47:34.2Sophie Bishop PBU20WCity of Norwich7:34.27:34.230.7 
 
3000 U17M A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:12.4Kristian Imroth  U17MShaftesbury Barnet8:47.718:13.18-3.8 
29:19.1Nicolas Harhalakis  U17MCambridge & Coleridge8:48.138:30.6-3.4 
39:21.4Tom Henson PBU17MSt. Edmund Pacers9:21.49:15.5-1.6 
3000 U17M B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:19.6Brett Rushman PBU17MHerts Phoenix9:19.68:28.66-3.2 
29:43.1William Newcombe  U17MCambridge & Coleridge9:25.248:46.73-1.8 
3000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:37.3Lottie Rowedder  U20WHerts Phoenix10:27.2310:27.234.6 
210:59.9Scarlet Dalrymple  U17WBedford & County/Riverside10:53.4910:53.496.8 
311:13.6Ellie Taylor  U17WCity of Norwich10:53.010:38.306.5 
411:17.7Meg Rapley PBU20WBasildon/Bath Uni11:17.710:39.312.2 
513:09.5Anna Keeble  U20WIpswich/Newcastle Uni12:52.912:52.97.4 
3000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:52.7Claire Bentley  SENWWatford/Winchester Uni/Harrow10:43.2810:21.805.0 
211:39.5Sophie Wetheridge  U17WBasildon10:50.2210:50.227.6 
 
5000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
114:19.7Adam Hickey  SENMSouthend14:10.2613:41.66-6.8 
216:24.1Lee Cook PBSENMWaveney Valley16:24.116:24.12.0 
316:32.5Adam Tapley  SENMCambridge & Coleridge/Cambridge TC16:15.616:11.5-0.6 
416:41.1George Withers  SENMSt. Albans AC/UCL16:18.416:17.740.6 
5000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
115:58.3Stephen Strange  SENMBasildon15:56.515:55.86-3.8