UK Youth Development U17/U20 League Midland Regional Final (Abandoned part way through meeting)
Yate
23 Jul 17

fjrigjwwe9r0meetings:meetingdisplaynote
The meeting was abandoned partway through the day, the results displayed show HJ & PV competitions that were not complete, but as some of the athletes jumped pb/sb's we have included them in the results
1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
1500 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:05.09   John Howorth  U20MTeam Bath4:02.03:52.57-2.6 
24:05.18   Jack Meijer  U17MMarshall Milton Keynes3:59.023:54.80-1.9 
34:05.21   James Vincent  U20MCardiff3:53.893:50.91-2.9 
44:11.26   Tom Dodd  U20MBirchfield H3:48.473:45.63-4.2 
54:12.09   Ben Musgrove  U20MRugby & Northampton/Sheffield Hallam Uni4:03.94:03.9-1.7 
1500 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.52   Ewan Forsythe  U20MMarshall Milton Keynes4:10.794:08.49-0.1 
24:18.42   Louis Spencer  U17MCardiff4:08.154:08.155.3 
34:26.08   Joe Childs SBU20MRugby & Northampton4:26.084:16.77.2 
44:30.30   Themis Bower  U20MTeam Bath4:25.34:17.3-0.4 
54:48.06   Reis Brooke  U20MBirchfield H4:12.14:12.18.2 
1500 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.65   Elliot Moran  U17MExeter4:07.403:55.41-0.9 
24:25.30   Morgan Glyndwr James PBU17MCardiff4:25.304:25.304.8 
34:26.39   Sean Barry  U17MTeam Bath4:23.594:23.55.9 
44:26.60   Mintu Sidhu PBU17MMarshall Milton Keynes4:26.314:04.47-1.0 
54:26.69   Ben Prince  U17MBirchfield H4:25.54:19.95.1 
64:26.80   Ben Hope  U17MRugby & Northampton4:25.64:04.06-1.2 
1500 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.22   Finlay Gibbs PBU17MMarshall Milton Keynes4:30.224:18.561.2 
24:31.62   William McMurtrie PBU17MRugby & Northampton4:31.624:31.6210.6 
34:34.33   Sam Goodchild  U17MCornwall AC4:33.364:23.7-2.4 
44:38.39   Reece Rogers  U17MYate4:28.74:28.714.7 
55:15.76   Daniel Swain  U17MBirchfield H4:32.44:12.94-0.7 
1500 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:58.82   Sophie Botham  U20WMarshall Milton Keynes4:43.834:43.839.7 
25:07.52   Carys Bill  U17WCardiff5:01.294:47.9014.5 
35:12.95   Lucy Stevens SBU17WRugby & Northampton5:12.954:50.385.0 
1500 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
16:00.93   Ellie Powell  U20WCardiff5:59.955:43.6418.7 
1500 U17W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:48.46   Jade Littlechild  U17WTeam Bath4:47.224:44.158.5 
24:50.35   Abigail Fisher  U17WCardiff4:45.784:45.7812.2 
34:51.89   Megan Taylor  U17WBirchfield H4:48.314:48.3116.3 
44:54.10   Grace Brock  U17WCornwall AC4:41.494:26.781.7 
54:58.87   Amy Walker  U17WRugby & Northampton4:53.94:47.211.6 
65:37.49   Rosie Merrin SBU17WMarshall Milton Keynes5:26.665:26.6623.1 
1500 U17W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.66   Ellie Hobbs SBU17WWestbury/Yate4:55.664:53.18.0 
25:11.03   Rae Nicholls  U17WBirchfield H5:03.645:03.647.4 
35:23.33   Abigail Pearce  U17WRugby & Northampton5:12.75:12.710.5 
45:24.91   Elin Williams SBU17WCardiff5:24.915:19.4317.9 
56:29.21   Sinead Armstrong-Sutherland SBU17WMarshall Milton Keynes6:29.216:25.426.7 
 
3000 U20M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:55.78   Charles Wheeler  U20MMarshall Milton Keynes8:40.198:40.19-1.0 
29:01.29   Finn Birnie  U17MNewquay & Par/Truro School8:55.588:30.18-1.3 
39:18.38   Jack Eggington PBU20MCardiff/York Uni/City of York9:18.389:18.380.4 
49:24.73   Sam Gentry  U17MNorth Somerset9:08.839:08.83-0.8 
59:54.92   Tom Ritchie  U20MBirchfield H9:53.59:53.51.5 
610:14.01   James Wizard  U20MRugby & Northampton9:52.49:34.60.8 
3000 U20M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:58.22   George Wheeler  U20MMarshall Milton Keynes8:39.688:28.59-3.1 
29:37.74   Will Stockley SBU20MTeam Bath/Wiltshire Schs9:37.748:50.39-2.9 
39:47.90   Sam Curwen PBU20MCardiff9:47.909:47.9011.6 
410:16.75   Cameron Roberts  U20MRugby & Northampton10:11.210:11.214.8 
511:13.41   Reis Brooke  U20MBirchfield H9:17.539:17.538.2 
3000 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:54.39   Jack Meijer  U17MMarshall Milton Keynes8:37.918:27.10-1.9 
29:04.30   Morgan James  U17MCardiff8:53.478:40.20-2.2 
39:08.44   Rhys James PBU17MRugby & Northampton9:08.449:08.445.6 
49:39.46   Aidan Noble  U17MYate/Westbury9:22.469:22.463.1 
59:54.21   Abhik Gupta  U17MCornwall AC9:43.69:26.10.8 
610:16.28   Nathan Casey  U17MBirchfield H9:54.49:54.43.4 
3000 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:12.30   Adam Caulfield PBU17MRugby & Northampton9:12.309:11.811.8 
29:31.43   James Dowsett  U17MMarshall Milton Keynes9:22.79:05.962.0 
39:59.79   Sam Goodchild  U17MCornwall AC9:37.328:58.46-2.4 
410:03.12   Iestyn Edwards PBU17MCardiff10:03.129:52.66-0.1 
510:32.72   Luca Murray SBU17MNorth Somerset10:32.729:46.5915.7 
611:13.40   Ben Prince SBU17MBirchfield H11:13.4010:44.15.1 
3000 U20W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:39.90   Ellie Leather PBU20WYate/Westbury10:39.9010:34.13.1 
211:04.26   Laura Wright PBU20WCardiff11:04.2610:46.963.5 
3000 U20W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
113:27.76   Ellie Powell  U20WCardiff13:00.1912:59.418.7 
3000 U17W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:06.11   Megan Taylor  U17WBirchfield H10:51.8510:51.8516.3 
211:22.44   Natasha Farrington  U17WTavistock11:00.2310:52.386.8 
312:50.03   Olivia Sheehan  U17WRugby & Northampton12:24.911:53.0113.0 
414:07.96   Sinead Armstrong-Sutherland PBU17WMarshall Milton Keynes14:07.9614:07.9626.7 
3000 U17W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:39.40   Savannah Causer  U17WBirchfield H11:31.411:31.46.5 
213:02.80   Emma Barker  U17WRugby & Northampton12:42.512:42.511.1