Sweatshop Southern Athletics League Division 3SW External Results
Swindon
8 Jul 17
800 1500 3000 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:56.5John Sanderson  SENMGuildford & Godalming/Windsor Slough Eton & Hounslow1:55.401:55.40-4.9 
21:56.9Dean Smith  SENMCity of Plymouth1:55.621:54.77-1.9 
32:07.4Ben Collins  U17MChichester2:02.81:58.532.0 
42:20.5Gavin Mclaughlin SBV45MTeam Kennet2:20.52:18.516.9 
800 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:00.1Nathan Brown  U20MErme Valley1:56.081:55.0-1.9 
22:05.9Samuel Cheesman  U20MGuildford & Godalming2:03.32:00.736.1 
32:07.6Leo Stallard PBU17MChichester2:07.62:06.30.5 
42:47.1Nicholas Bull  V45MTeam Kennet2:46.72:23.513.6 
800 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:14.1Jack Dean PBU17MChichester2:14.12:11.513.3 
800 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.1Yasmin Goater SBSENWGuildford & Godalming2:20.12:14.971.4 
22:21.8Emma Ryder  U20WTavistock2:17.572:14.925.2 
32:41.9Rosa Lawrence  U17WTeam Kennet2:36.02:36.017.1 
43:14.8Nicky Stallard PBV40WChichester3:14.83:14.820.7 
800 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.3Olivia McDonald  U17WGuildford & Godalming2:19.82:15.794.5 
22:24.8Hannah Blair  SENWCity of Plymouth/Plymouth Uni/Torrington2:20.32:20.25.1 
33:03.3Georgina Bradford SBU20WTeam Kennet2:54.02:21.2917.2 
 
1500 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:17.1Samuel Cheesman  U20MGuildford & Godalming4:04.004:04.006.1 
24:22.0Nathan Brown  U20MErme Valley4:06.304:06.30-1.9 
34:23.7James Baker SBV40MChichester4:23.74:05.9-3.4 
44:40.1James McLaughlin  U17MTeam Kennet4:24.84:21.5311.2 
1500 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:23.8Conrad Meagher  U23MChichester4:21.834:20.980.2 
24:27.0Simon Anderson SBV50MCity of Plymouth/Plymouth H/South West Vets/Armada4:27.04:03.32.6 
34:49.8Andrew Taylor SBSENMGuildford & Godalming/Serpentine4:49.84:29.356.8Click your Clock logo
45:06.8Gavin Mclaughlin SBV45MTeam Kennet5:06.84:44.816.9 
1500 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:02.1Liam Hallows  U20MErme Valley4:36.294:26.483.0 
25:12.5Michael Argile PBSENMGuildford & Godalming5:12.55:12.518.7 
1500 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:05.8Hannah Blair  SENWCity of Plymouth/Plymouth Uni/Torrington4:48.214:43.415.1 
25:24.3Maddy Austin SBSENWGuildford & Godalming/Edinburgh Uni Hare & Hounds5:24.34:35.5714.4 
35:27.1Emily Faulkner  U20WTeam Kennet5:24.15:24.15.5 
1500 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
15:31.2Rosa Lawrence  U17WTeam Kennet5:24.055:24.0517.1 
25:54.5Alice Healy PBU23WGuildford & Godalming5:54.55:54.525.8 
36:44.9Nicky Stallard PBV40WChichester6:44.96:44.920.7 
 
3000 SM A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:04.8Owen Parkin  U20MErme Valley/St. Mary's Uni8:55.518:55.5113.3 
29:11.4James Baker SBV40MChichester9:11.48:46.0-3.4 
39:21.8Callum Gillett SBU23MGuildford & Godalming/Surrey Uni9:21.89:05.21-2.2 
49:23.2James McLaughlin PBU17MTeam Kennet9:22.159:22.1511.2 
3000 SM B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
19:48.1Andrew Taylor SBSENMGuildford & Godalming/Serpentine9:45.19:28.016.8Click your Clock logo
210:23.1Stephen Burns SBV50MCity of Plymouth10:23.19:53.393.0 
311:12.7Benjamin Schiffer-Harte  SENMTeam Kennet11:05.411:05.48.1 
3000 SM ns
PosGunName AG ClubSBPBHC  
110:56.4Lee Lintern PBV35MGuildford & Godalming10:56.410:56.42.9 
310:58.2Ben Gilmore  V35MGuildford & Godalming10:42.6310:42.634.7 
211:05.2Michael Argile PBSENMGuildford & Godalming11:05.211:05.218.7 
 
5000 SW A
PosGunName AG ClubSBPBHC  
117:24.4Hannah Irwin SBU20WGuildford & Godalming/Surrey Uni17:24.415:56.07-0.4 
219:59.0Emily Faulkner PBU20WTeam Kennet19:59.019:59.05.5 
5000 SW B
PosGunName AG ClubSBPBHC  
122:22.7Kirsty Bennet SBU20WTeam Kennet22:22.722:20.09.1