North of England League Division 3EC
Cleckheaton
9 Jul 17
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.1   Hedley Hardcastle SBU20MDerby/Loughborough Students2:02.11:54.1-0.1 
22:05.4   Billy Hinchliff PBU20MHallamshire2:05.42:05.411.2 
32:05.6   Joshua Ward  U17MBarnsley AC2:04.52:04.59.8 
42:08.5   Nishan Singh SBU20MDoncaster2:07.652:07.659.2 
52:10.2   Joseph Thompson  U17MLongwood2:06.542:06.546.1 
62:28.9   Aidan McClure  SENMBoston2:17.42:12.44.0 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.5   Matthew Ward  U23MDerby/Leeds Beckett Uni1:57.321:53.610.2 
22:13.3   Elliot Thompson SBU20MLongwood2:13.32:11.59.9 
32:15.5   Thomas Halloway  SENMTrentham/Sheffield Hallam Uni/Barnsley AC2:12.22:08.2-0.8 
42:35.8   Stephan Fleming  U17MHallamshire2:22.072:22.0718.3 
52:59.5   Chris Cope  SENMBoston2:31.42:01.30.5 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.9   Alice Moore PBU20WBarnsley AC/Holmfirth2:17.92:14.66.6 
22:18.6   Leonie Shipley  SENWDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni2:16.602:16.606.5 
32:43.7   Charlotte Slack  U23WHallamshire/Skyrac2:25.582:17.393.6 
42:58.5   Caitlin Herbert SBU20WDoncaster2:58.52:37.9530.6 
53:41.6   Brigid Walsh SBV65WLongwood3:41.63:12.628.1 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:26.0   Bethan Hudson PBU20WDerby2:26.02:23.005.0 
22:28.3   Kerry Storrar SBV40WBarnsley AC/Northern Masters2:28.32:27.66.0 
32:32.7   Laura Trask  U17WHallamshire2:30.912:30.914.5 
43:57.2   Debra Casson PBV50WLongwood/Northern Masters3:57.23:57.236.0 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.0   Luke Ward  U17MDerby4:10.964:10.962.8 
24:31.1   Peter Badger PBV40MDoncaster4:31.14:22.20.6 
34:40.2   Chris Cope SBSENMBoston4:37.54:15.70.5 
44:43.5   Stuart Wilson  SENMBarnsley AC4:32.44:29.70.4 
54:49.9   Charles Baker PBSENMTorbay/Hallamshire4:49.94:49.91.9 
64:52.8   Joseph Thompson  U17MLongwood4:38.14:38.16.1 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.6   Senay Mkiale Guzai  U17MDerby4:21.224:18.90-0.3 
24:51.4   Mark Havenhand  V50MBarnsley AC/Northern Masters4:39.54:26.54.4 
35:27.6   Donald Kennedy SBV50MLongwood5:27.65:02.25.8 
45:58.3   Aidan McClure  SENMBoston5:02.54:36.94.0 
55:59.9   Darren Bristow  V45MHallamshire5:53.15:42.610.0 
66:53.6   Peter Tallents SBV45MDoncaster/Midland Masters6:53.64:21.281.9 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:56.8   Alice Moore SBU20WBarnsley AC/Holmfirth4:56.84:40.76.6 
25:03.6   Bethan Hudson  U20WDerby4:55.764:55.765.0 
35:09.1   Laura Trask  U17WHallamshire4:55.584:51.94.5 
46:25.8   Rose James  V35WDoncaster6:24.65:52.4410.5 
57:25.0   Brigid Walsh SBV65WLongwood7:25.07:05.428.1 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:06.1   Rachel Naylor SBV35WDerby5:06.15:03.9510.3 
25:15.5   Kerry Storrar  V40WBarnsley AC/Northern Masters5:09.65:02.486.0 
35:52.2   Charlotte Slack  U23WHallamshire/Skyrac5:04.654:54.013.6 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:30.7   Rachel Naylor PBV35WDerby10:30.710:30.710.3 
210:43.7   Kaeti Anne MacKenzie SBV40WBarnsley AC10:43.710:25.312.1 
313:12.5   Rose James  V35WDoncaster12:59.212:54.1610.5 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:26.7   Leonie Shipley SBSENWDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni11:26.710:51.56.5 
212:05.3   Naomi Biddlestone PBV35WBarnsley AC12:05.312:05.313.6 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:12.7   John Rouse PBV40MDerby16:12.716:12.71.2 
216:28.9   Ethan Godridge PBU20MBarnsley AC16:28.915:55.411.7 
316:55.5   Carl Egdell PBV40MHallamshire16:55.516:55.52.1 
417:46.9   Peter Tallents  V45MDoncaster/Midland Masters17:31.5515:29.51.9 
517:50.4   Josh Elderfield  SENMLongwood/Huddersfield Uni17:17.7416:44.443.1 
620:51.3   Chris Cope  SENMBoston19:59.216:29.10.5 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:50.1   Hedley Hardcastle  U20MDerby/Loughborough Students16:13.614:40.74-0.1 
218:13.0   Melvin Wallace  V45MBarnsley AC18:05.717:48.04.9 
318:44.3   Peter Badger  V40MDoncaster17:44.516:55.820.6 
419:28.4   Donald Kennedy SBV50MLongwood19:28.417:50.85.8