North of England League Division 3EC
Derby
4 Jun 17
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.8   Richard Weir SBSENMDerby/Staffordshire Uni1:56.81:50.67-3.6 
22:06.9   Christopher Gillott  U20MBarnsley AC2:03.352:01.1-0.5 
32:10.4   Joseph Thompson  U17MLongwood2:06.542:06.546.1 
42:35.7   Aidan McClure  SENMBoston2:17.42:12.44.0 
53:16.7   Niall Arthur PBU23MHallamshire3:16.73:16.729.5 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.6   Luke Ward  U17MDerby2:01.032:01.032.8 
22:12.3   Thomas Halloway  SENMTrentham/Sheffield Hallam Uni/Barnsley AC2:12.22:08.2-0.8 
32:13.5   Elliot Thompson  U20MLongwood2:13.32:11.59.9 
42:54.0   Owen Msimango SBV45MBoston2:54.02:38.916.8 
53:22.3   Sheridan Wilks PBSENMHallamshire3:22.33:22.330.8 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.1   Natalie Weir  SENWDerby2:13.612:10.508.5 
22:17.2   Molly Butterworth  U20WDoncaster2:15.002:12.941.3 
32:18.4   Taylor Hammond  U20WBarnsley AC2:16.452:13.509.6 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:17.1   Jasmine Cooper PBU17WDerby2:17.12:17.14.5 
22:26.1   Kirsty Barr SBSENWBarnsley AC/Sheffield Hallam Uni2:26.12:14.7812.4 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:27.3   Matthew Ward SBU23MDerby/Leeds Beckett Uni4:27.33:57.890.2 
24:31.6   Peter Badger PBV40MDoncaster4:31.14:22.20.6 
34:36.7   Stuart Wilson  SENMBarnsley AC4:32.44:29.70.4 
44:41.4   Joseph Thompson  U17MLongwood4:38.14:38.16.1 
54:51.4   Chris Cope SBSENMBoston4:37.54:15.70.5 
66:00.9   Darren Bristow  V45MHallamshire5:53.15:42.610.0 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.3   Senay Mkiale Guzai  U17MDerby4:21.224:18.90-0.3 
24:39.5   Mark Havenhand SBV50MBarnsley AC/Northern Masters4:39.54:26.54.4 
34:47.2   Elliot Thompson SBU20MLongwood4:47.24:34.79.9 
46:30.0   David Turner SBU23MBoston6:30.05:48.427.7 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:47.9   Imani Wilson SBU20WHallamshire4:39.934:39.9312.2 
24:48.8   Leonie Shipley PBSENWDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni4:48.84:48.86.5 
35:17.7   Lisa Fouweather  U17WDoncaster5:10.55:10.510.6 
45:20.5   Kerry Storrar  V40WBarnsley AC/Northern Masters5:09.65:02.486.0 
58:53.1   Emma Penson SBV35WBoston8:14.36:40.717.6 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:00.4   Bethan Hudson  U20WDerby4:55.764:55.765.0 
25:04.3   Laura Trask  U17WHallamshire4:55.584:51.94.5 
36:24.6   Rose James SBV35WDoncaster6:24.65:52.4410.5 
46:54.1   Linda Westlake SBV55WBarnsley AC6:54.16:01.617.4 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:26.1   Veleska Wills  U23WDerby9:59.79:59.73.9 
210:55.6   Kaeti Anne MacKenzie SBV40WBarnsley AC10:43.710:25.312.1 
311:06.8   Lisa Fouweather PBU17WDoncaster11:06.810:53.9510.6 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:43.1   Rachel Naylor  SENWDerby10:30.710:30.710.3 
211:29.5   Kerry Storrar  V40WBarnsley AC/Northern Masters10:47.910:47.96.0 
312:59.2   Rose James SBV35WDoncaster12:59.212:54.1610.5 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:32.1   Ethan Godridge PBU20MBarnsley AC16:28.915:55.411.7 
216:42.3   Darren Newbould SBV45MHallamshire/Northern Masters16:42.315:55.99.2 
317:27.3   Martin James  V40MDoncaster17:13.8517:13.852.0 
417:43.5   Josh Elderfield  SENMLongwood/Huddersfield Uni17:17.7416:44.443.1 
518:07.1   Richard Wilson  V35MDerby17:35.717:22.81.7 
626:56.6   Chris Cope  SENMBoston19:59.216:29.10.5 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:37.7   Thomas Halloway SBSENMTrentham/Sheffield Hallam Uni/Barnsley AC17:37.716:28.05-0.8 
218:17.4   Peter Badger  V40MDoncaster17:44.516:55.820.6 
318:18.8   Adam Fozzard SBV35MDerby18:18.815:39.9013.7 
420:00.8   Oscar Bryce PBU23MHallamshire/Newcastle Uni20:00.820:00.817.3 
526:56.6   Owen Msimango  V45MBoston23:46.920:06.216.8