BMC PB Classic External Results
Corby
7 May 16
800 1500 3000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:54.80Beck Grover PBU20MHerts Phoenix1:54.801:53.974.3 
21:56.80Timothy Cobden  U20MCambridge & Coleridge1:54.121:52.5918.5 
31:57.09Archie Rayner SBU20MMansfield1:57.091:56.011.6 
41:57.53Alex Hampson SBU20MNene Valley1:57.531:54.37-4.3 
51:57.85Cameron Walker PBU20MMansfield1:55.921:55.9218.2 
61:58.81Alex Rieley PBU20MMansfield1:58.811:58.810.1 
71:59.11Jake Trent  U17MKettering1:58.841:58.8019.7 
82:00.47Jack Simpson  U17MBurton1:58.651:55.797.3 
800m B (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:00.81Oliver Carvell  U15MBridgnorth1:55.361:48.91-3.7 
22:00.82Fergus McAuliffe PBU17MCharnwood2:00.541:53.851.2 
32:02.55Adam Day SBU17MSlough Junior/Buckinghamshire Schs1:58.961:52.59-4.1 
42:03.23Oliver Freer PBU20MLeicester1:58.111:56.252.5 
52:05.45Amrik Gill PBU20MLeicester2:02.772:02.773.4 
800m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:07.89Alex Jolly PBU20MCoventry2:02.832:01.9-2.0 
22:09.57Solomon Unwin PBU17MCharnwood2:07.302:04.2820.8 
32:09.62Khahisa Mhlanga  U17WChelmsford2:06.542:01.91-1.2 
42:09.84Conall McGinness  U15MHuntingdonshire2:06.661:54.90-3.7 
52:10.00Luke Nuttall T46 PBU15MCharnwood2:07.821:59.12-2.9 
62:10.49Molly Canham  U15WExeter2:07.842:07.442.9Click your Clock logo
72:10.56Matthew Shaw  U17MSheffield & Dearne2:07.302:03.0412.1 
82:11.83Jolyon Leavesley PBU15MCharnwood2:08.261:59.59-2.5 
800m D (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:15.11Laura Mullin  U20WCharnwood2:11.562:08.793.7 
22:15.97Taylor Hammond  U20WBarnsley AC/Leeds City2:13.502:13.5013.9 
32:17.37Tabatha Walford SBU17WBedford & County2:17.372:15.472.0 
42:18.39Emily Williams  U15WKettering2:12.232:06.222.6 
52:19.80George Shephard  U15MCharnwood2:12.882:12.8814.1 
800m E (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:17.11Megan Ellison SBU17WNene Valley2:14.632:12.219.7 
22:17.84Ella Palmer  U20WKettering2:16.802:15.5323.7 
32:17.92Annie Quantrill SBU17WCambridge & Coleridge2:17.922:16.1718.3 
42:20.96Neve Grimes PBU17WCharnwood2:19.912:19.9118.9Click your Clock logo
52:21.95Casey Hilliam  U17WNene Valley2:20.802:18.3628.4 
62:25.88Andrew Worrall SBU15MBedford & County2:25.882:24.921.4 
72:33.22Dannielle McCann-Gaskell SBU17WKettering2:33.222:26.129.6 
82:33.37Krisztina Kurucz  SENWKettering/Hungary2:28.132:26.6520.1 
800m F (Women)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:28.45Katie Wright  U15WHuntingdonshire2:21.22:21.218.9 
22:31.10Zena Challenger  U15WSaffron AC2:25.02:25.023.7 
32:33.24Katie Porter  U15WPeterborough2:29.802:26.9025.6 
42:37.77Rhea Cooper  U17WSaffron AC2:32.002:32.0011.5 
52:46.08Sophie Worrall PBU13WBedford & County2:46.082:46.0822.8 
62:49.47Hannah Brown SBU15WLeicester2:49.472:49.029.2 
 
1500m A (Men)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
13:59.97George Burnett PBU20MCharnwood3:58.113:55.7611.6 
24:02.98Matthew Rawlings SBU17MReading AC3:57.253:56.05-3.7 
34:09.55Thomas Gostelow PBU17MCharnwood4:09.553:56.62-3.5 
44:11.36Thomas Keen PBU17MCambridge & Coleridge4:07.013:41.34-5.7 
54:13.59Adam Searle PBU17MRugby & Northampton4:06.014:00.735.0 
64:13.71Luke Duffy  U17MMansfield3:57.773:42.33-5.2 
74:19.12Archie Banks  U17MCharnwood4:09.093:58.250.1 
84:22.40Max Jones  U20MBasildon4:02.593:52.99-2.9 
94:23.36Ethan O'Shea PBU15MCharnwood4:23.363:50.09-4.0 
104:23.58Fraser Willmore PBU15MCheltenham4:18.944:17.610.3 
114:34.56Matthew Rushton  U17MRugby & Northampton4:18.44:18.415.0 
124:34.88Samuel Roberts PBU15MSheffield & Dearne/Nottinghamshire Schs4:23.374:02.39-3.5 
1500m B (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:36.39Ben Smith PBU15MNewark AC4:28.794:07.94-3.0 
24:38.99Jodie Judd  U20WChelmsford4:26.904:21.500.2 
34:39.86Lily Winfield PBU15WHeanor4:37.14:37.122.4 
44:40.98Anna Smith PBU15WNewark AC4:35.504:17.9913.1 
54:43.36Laura Aryeetey PBU15WCharnwood4:40.564:40.5616.9 
64:48.04Henry Cullen PBU13MGrimsby4:48.044:06.01-3.0 
74:49.24Jordan Waine SBU17WSaffron AC4:49.244:45.6013.7 
84:49.45Francesca Worrall  U17WBedford & County4:46.74:45.6820.7 
94:50.27Ryan Edwards  U13MCardiff4:50.024:41.62.1 
105:07.35Olivia Worth SBU17WHalesowen5:07.354:52.47.5 
1500m C (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
14:53.83Mia Atkinson  U15WCharnwood4:43.24:37.024.4 
25:03.93May Roberts  U17WMansfield5:00.584:57.0011.3 
35:13.57Elana Albery PBU20WKettering5:03.604:55.594.8 
45:18.32Bethan Lewis  U17WKettering5:12.55:12.524.3 
55:18.99George Keen PBU13MCambridge & Coleridge5:10.553:51.54-3.6 
65:19.33Emma Richards  U15WSaffron AC5:05.515:03.076.0 
75:30.09Claudia Searle  U13WRugby & Northampton5:08.55:01.010.7 
 
3000m A (Mixed)
PosGunName AG ClubSBPBHC  
18:40.78Daniel Hallam  SENMOwls Leicester/Sheffield Hallam Uni8:36.538:36.53-4.1 
29:02.81Sam Hart PBU17MTeam Kennet8:57.538:17.06-4.6 
39:07.67Connor Bentley PBU17MWrekin College Triathlon Club8:53.398:25.91-2.6 
49:10.89Joseph Pollard  U17MCharnwood8:55.58:41.32-0.4 
59:17.60Josh Cara  U20MKettering8:42.798:42.79-3.1 
69:23.56Andrew Headley SBU23MBedford & County/Kent Uni9:23.568:52.64-1.8 
79:26.38Fynn Batkin  U17MKettering9:15.18:29.80-2.4 
89:44.66Steven Fennell PBSENMTonbridge9:44.669:44.660.8 
99:45.01Ashley Gibson SBSENWTonbridge9:45.019:23.33.3 
1010:31.46Emily Thompson SBU17WBanbury10:31.469:21.21-0.6