Wessex Young Athletes' League External Results
Andover
17 Jul 16
800 1200 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:11.5   Daniel Davis  U17MMarlborough & District Junior2:09.02:02.792.5 
22:12.5   Joe Fisher PBU20MTeam Kennet2:12.52:12.514.6 
32:20.1   William England  U17MAndover2:17.22:17.215.5 
42:20.9   Lucas Boyt  U17MSlough Junior2:15.122:01.04-0.1 
52:30.5   Ben Carl PBU17MFleet & Crookham2:30.52:30.518.6 
800 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.5   Tom Llewelyn PBU17MMarlborough & District Junior2:22.52:22.518.1 
22:33.0   Bradley Thomas  U17MTeam Kennet2:32.32:26.167.5 
32:36.2   Ryan Powell PBU17MFleet & Crookham2:36.22:36.26.5 
800 U15M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:07.8   James McLaughlin SBU15MTeam Kennet2:07.82:06.03.6 
22:18.4   Sammy March  U15MSlough Junior2:10.22:07.575.3 
32:42.3   Ben Jewitt SBU15MFleet & Crookham2:42.32:37.6221.0 
42:47.5   Alasdair Edington  U15MMarlborough & District Junior2:45.52:33.19.0 
800 U15M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:33.5   Joshua Patteson  U15MSlough Junior2:31.692:06.381.0 
22:41.5   Oliver Bazin  U15MTeam Kennet2:37.22:31.017.5 
32:42.8   Oliver Morris  U15MFleet & Crookham2:41.72:29.0010.5 
800 U15M ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:30.1   Max McGarvie  U15MSlough Junior2:24.42:03.56-0.1 
22:55.3   Jamie Tulip PBU15MFleet & Crookham2:55.32:55.313.7 
800 U13M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.4   Dylan George PBU13MAndover2:26.902:18.83.2 
22:28.9   Tom Bieneman  U13MMarlborough & District Junior2:25.142:25.1418.4 
32:35.0   Dominic Stagg PBU13MWaverley2:35.02:21.9515.4 
42:37.5   Thomas Joyce PBU13MTeam Kennet2:37.52:37.321.0 
52:40.2   Reuben Hitchings  U13MFleet & Crookham2:37.52:27.49.0 
62:49.0   Daniel Previllon PBU13MSlough Junior2:49.02:49.016.6 
800 U13M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:42.4   Oliver Hall PBU13MAndover2:42.42:42.420.3 
22:45.6   Ben Smith PBU15MMarlborough & District Junior2:45.62:45.625.9 
32:46.3   Kian Hockaday PBU13MTeam Kennet2:46.32:40.714.0 
42:55.8   Toby Dibb  U13MWaverley2:45.92:45.224.3 
52:58.9   Matthew Ford PBU13MFleet & Crookham2:58.92:58.933.7 
63:04.1   Lucas Rivera  U13MSlough Junior3:02.83:02.829.3 
800 U13M ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:38.3   Sam Gray PBU13MWaverley2:38.32:35.620.4 
22:48.2   Albert Jones PBU13MAndover2:48.22:48.223.8 
32:52.9   Felix Heathcote-Hobbins PBU13MAndover2:52.92:52.926.8 
42:59.3   James Pay SBU13MAndover2:59.32:25.35.8 
53:00.7   Mackenzie Evison  U13MAndover2:58.12:58.126.7 
63:08.7   Charlie Broadway  U13MSlough Junior2:55.282:43.315.3 
73:18.9   Edward Mudge PBU13MMarlborough & District Junior3:18.93:18.932.7 
800 U17W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:38.3   Angela Rivera SBU17WSlough Junior2:38.32:35.7123.0 
22:45.6   Catriona Edington  U17WMarlborough & District Junior2:44.32:44.313.3 
32:47.6   Ella Heathcote Hobbins SBU17WAndover2:47.62:45.7816.9 
42:49.4   Rosa Lawrence  U17WTeam Kennet2:42.992:36.010.4 
800 U17W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:55.5   Amber Harvey  U17WAndover2:50.12:50.125.3 
23:14.8   Nadia Alfred-Adekeye PBU17WSlough Junior3:14.83:14.830.6 
800 U15W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:27.8   Sarah Brett  U15WAndover2:27.22:27.211.7 
22:28.0   Anna Pettit  U15WTeam Kennet2:23.822:23.8210.4 
32:45.7   Lily Jackson  U15WMarlborough & District Junior2:41.72:41.720.1 
800 U15W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:44.9   Bethan Philip  U15WTeam Kennet2:44.42:37.020.4 
23:07.8   Kirsten Backhouse  U15WAndover3:06.83:06.829.2 
800 U15W ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:01.1   Izzy Brown  U15WTeam Kennet2:52.22:52.226.8 
800 U13W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:32.1   Lucy Chalmers PBU13WSlough Junior2:28.122:19.784.5 
22:36.8   Emily Jagger PBU13WWaverley2:36.82:36.817.6 
32:40.0   Sophie Cheeseman  U13WTeam Kennet2:39.12:39.122.0 
42:45.4   Sophie Ford  U13WAndover2:44.32:44.324.0 
52:55.8   Megan Galpin  U13WMarlborough & District Junior2:52.32:52.325.5 
63:08.6   Kathleen Hogan SBU13WFleet & Crookham3:08.62:56.312.5 
800 U13W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:46.0   Annalise Gale  U13WTeam Kennet2:45.22:39.39.2 
22:47.9   Isobel Chiappini  U13WWaverley2:47.72:47.722.2 
32:48.2   Ariana Smith PBU13WAndover2:48.22:39.912.8 
42:54.5   Robyn Scott PBU13WFleet & Crookham2:54.52:54.520.2 
52:57.4   Eva Barnett  U13WSlough Junior2:53.72:53.728.0 
63:16.6   Alice McQue  U13WMarlborough & District Junior3:04.633:04.6328.9 
800 U13W ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:47.2   Lily D'arcy-Masters PBU13WTeam Kennet2:47.22:40.717.9 
22:48.5   Sophie Rowe PBU13WAndover2:48.52:48.525.0 
32:53.9   Emily Tucker  U13WTeam Kennet2:53.12:46.015.7 
42:54.5   Pippa Thomas  U13WTeam Kennet2:50.22:47.614.1 
52:59.7   Katie Matthews PBU13WWaverley2:59.72:59.730.7 
63:21.6   Hannah Salter  U13WAndover3:02.23:02.230.0 
 
1200 U13W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.5   Molly Jones  U13WTeam Kennet4:14.64:14.616.1 
24:28.6   Emily Wade PBU13WWaverley4:28.64:28.627.7 
34:36.5   Daisy Owen  U13WFleet & Crookham4:30.74:30.715.1 
44:38.6   Jessica Fewkes PBU13WSlough Junior4:38.64:38.617.8 
1200 U13W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.3   Georgina Thomson PBU13WTeam Kennet4:22.34:22.311.2 
24:26.7   Scarlett Somerville PBU13WWaverley4:26.74:26.724.8 
34:55.8   Rosie Howard PBU13WSlough Junior4:55.84:55.828.3 
1200 U13W ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.9   Rebecca Thomson  U13WTeam Kennet4:26.04:26.010.4 
 
1500 U17M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:51.6   Daniel Davis  U17MMarlborough & District Junior4:26.54:15.52.5 
24:55.7   Lucas Boyt  U17MSlough Junior4:55.64:30.21-0.1 
35:07.2   Bradley Thomas PBU17MTeam Kennet5:07.24:54.37.5 
45:17.7   Ciaran Farrell  U17MFleet & Crookham4:54.74:54.76.3 
1500 U17M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.6   Tom Llewelyn PBU17MMarlborough & District Junior4:57.64:57.618.1 
25:04.8   Thomas Howell PBU17MFleet & Crookham5:04.85:03.86.5 
1500 U15M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:39.9   Max Hughes  U15MMarlborough & District Junior4:33.54:33.516.3 
24:52.1   Max McGarvie  U15MSlough Junior4:51.024:14.22-0.1 
35:04.4   Ryan Cannons PBU15MTeam Kennet5:04.45:04.411.5 
45:18.0   Adam Duke PBU15MFleet & Crookham5:18.04:47.14.4 
1500 U15M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.1   Ross McGarvie  U15MSlough Junior4:28.34:18.801.6 
25:12.3   Toby Thomas PBU15MTeam Kennet5:12.35:00.36.4 
1500 U15M ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:47.0   Joshua Sells SBU15MTeam Kennet5:47.05:34.713.2 
1500 U13M A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:09.9   Paddy Turner PBU13MAndover5:09.94:31.861.9 
25:28.3   Luke McGarvie PBU13MSlough Junior5:28.35:02.89.9 
35:34.5   Ben Llewelyn PBU13MMarlborough & District Junior5:34.55:34.525.8 
45:38.5   Max Tomlinson PBU13MWaverley5:38.55:38.526.3 
56:11.7   Finlay Davis  U13MTeam Kennet6:07.46:07.427.2 
1500 U13M B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:30.4   Ben Jones PBU13MMarlborough & District Junior5:30.44:52.17.4 
25:39.0   Albert Jones PBU13MAndover5:39.05:39.023.8 
35:39.6   Ben West PBU13MWaverley5:39.64:50.46.3 
45:51.6   Harry Davis SBU13MTeam Kennet5:51.65:46.320.0 
55:56.3   Max Brech PBU13MSlough Junior5:56.35:16.78.1 
1500 U20W ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
16:14.1   Charlotte O'Connor  U20WFleet & Crookham6:03.95:52.919.4 
1500 U17W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:32.5   Ella Heathcote Hobbins PBU17WAndover5:32.55:32.516.9 
25:34.5   Catriona Edington  U17WMarlborough & District Junior5:33.05:25.7713.3 
35:39.5   Rosa Lawrence  U17WTeam Kennet5:34.05:24.0510.4 
1500 U15W A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:14.4   Lucy Wells  U15WTeam Kennet5:05.74:55.55.4 
25:31.1   Caitriona Farrell  U15WFleet & Crookham5:29.75:11.88.0 
1500 U15W B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:47.2   Phoebe Hoaen PBU15WTeam Kennet/Berkshire Schs5:47.25:47.215.4 
26:27.8   Danielle Jackson  U15WFleet & Crookham6:03.66:03.628.1