Athletics Direct Midland League Division 4
Solihull
7 Aug 16
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:01.2   Lee Hetherington  U20MRoyal Sutton Coldfield1:59.31:59.314.3 
22:01.6   Owen Stepney  U23MAbingdon/Swansea Uni1:58.251:56.08-2.2 
32:03.6   Peter Straiton  V40MCorby/Eastern Masters2:01.81:55.66.3 
42:07.0   Keelan Hopewell  U17MSolihull & Small Heath2:04.71:59.9-1.9 
52:10.2   Archie Roberts  U20MKidderminster & Stourport2:04.32:00.742.5 
62:25.0   Joshua Smith PBU20MCharnwood/Clapham Chasers/Shepshed2:25.02:25.02.7 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.6   Alex Jones  U20MRoyal Sutton Coldfield1:59.51:56.262.6 
22:04.6   Okan Onay  U20MWhite Horse/Abingdon2:01.32:01.36.7 
32:04.9   Seb Goodall  SENMCorby/Leeds Uni1:59.21:55.4010.7 
42:16.5   Eddie Roberts  U17MKidderminster & Stourport2:06.02:06.012.3 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:31.2   Rebecca Carter  U20WKidderminster & Stourport2:27.42:27.019.1 
22:32.2   Selina Scott  U17WCorby2:21.72:15.054.6 
32:33.0   Louisa Webber  U20WSolihull & Small Heath2:27.62:26.120.4 
42:33.4   Lottie Siddle  U20WAbingdon2:29.62:22.87.6 
52:39.7   Lydia Sergiew  U23WRoyal Sutton Coldfield2:36.502:25.831.0 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:36.7   Ruby Goodall  U20WCorby2:32.32:22.424.3 
22:38.1   Sharon Masters SBV40WSolihull & Small Heath2:38.12:32.110.3 
32:51.3   Lucy Stubbs  U20WRoyal Sutton Coldfield2:43.62:43.630.2 
42:58.4   Chloe Ridewood SBU17WAbingdon2:58.42:30.894.9 
53:09.7   Kate Murdoch PBV45WKidderminster & Stourport3:09.73:07.329.7 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:11.0   Isaac Akers  U20MCorby3:59.13:57.82-4.2 
24:18.8   Ben Claridge SBU20MWhite Horse/Abingdon4:18.84:06.19.6 
34:19.7   Keelan Hopewell  U17MSolihull & Small Heath4:16.14:01.97-1.9 
44:24.2   Frederic Tremblay SBV35MRoyal Sutton Coldfield/France4:24.24:12.580.8 
54:24.6   Jack Hope  U20MKettering4:06.064:02.14-1.7 
64:43.4   Harry Higginson PBU20MKidderminster & Stourport4:43.44:43.419.5 
74:46.1   Joshua Smith  U20MCharnwood/Clapham Chasers/Shepshed4:37.94:37.92.7 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:22.7   Owen Stepney  U23MAbingdon/Swansea Uni4:03.504:00.08-2.2 
24:33.6   Paul Thompson  V40MBournville Harriers/Midland Masters/Royal Sutton Coldfield4:26.94:16.71.0 
34:47.5   Louis Delaney PBU17MSolihull & Small Heath4:47.54:47.523.2 
44:49.9   Eddie Roberts PBU17MKidderminster & Stourport4:49.94:49.912.3 
55:03.5   Michael Kingsbury  V50MCharnwood/Midland Masters4:43.74:40.71.9 
65:20.0   Neal Humphreys SBV40MCorby5:20.04:10.89.4 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.0   Ellie Welch  U20WCorby/Loughborough Students/Rugby & Northampton4:42.04:42.013.3 
25:03.4   Sarah Lackman  SENWAbingdon4:56.044:47.311.6 
35:24.0   Sharon Masters SBV40WSolihull & Small Heath5:24.05:20.510.3 
45:35.1   Mariam Getachew  U20WCharnwood5:18.85:18.813.5 
55:55.1   Georgia Delaney PBU20WRoyal Sutton Coldfield5:55.15:40.29.5 
67:14.6   Selina Topham  SENWKidderminster & Stourport6:20.45:53.311.1 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:20.7   Eloise Coombs  U17WCorby5:03.34:47.757.6 
25:26.3   Cordelia Parker SBU23WAbingdon/Birmingham Uni5:26.34:51.883.6 
35:34.7   Emma Crampton SBU17WSolihull & Small Heath5:34.75:34.013.9 
45:35.7   Hollie Elliott PBSENWCharnwood5:35.75:35.710.0 
56:32.7   Emily Campion  U20WRoyal Sutton Coldfield5:57.095:57.0923.0 
69:54.6   Debbie Lambert SENWK&S    
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:16.1   Shaun Evans SBU20MRoyal Sutton Coldfield9:16.18:27.80-3.8 
29:27.0   Alec Vessey  U23MAbingdon/Swansea Uni9:07.48:58.543.7 
39:45.9   Edward Cannell PBU20MKettering9:45.99:42.91.8 
49:48.6   Jacob Akers  U23MCorby9:41.19:41.16.8 
59:53.4   Joseph McLeod PBU20MSolihull & Small Heath9:53.49:53.412.2 
610:11.4   Joshua Smith  U20MCharnwood/Clapham Chasers/Shepshed9:57.549:57.542.7 
711:10.0   Brian Currier SBV50MKidderminster & Stourport11:10.011:00.15.3 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:56.6   Christopher McLeod  U17MSolihull & Small Heath9:16.98:32.40-3.0 
29:57.4   Paul Thompson  V40MBournville Harriers/Midland Masters/Royal Sutton Coldfield9:38.09:17.491.0 
310:11.7   Benn Lyman PBSENMCorby10:11.710:11.75.1Click your Clock logo
410:13.1   Paul Hughes PBSENMAbingdon10:13.19:55.32.2 
510:13.8   Michael Kingsbury  V50MCharnwood/Midland Masters10:11.39:50.51.9 
610:51.3   Joshua Cannell  U17MKettering10:25.909:30.50.5 
713:22.1   Matthew Wilson PBSENMKidderminster & Stourport13:22.113:22.134.0 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:40.7   Melissa Woodward SBV40WRoyal Sutton Coldfield/Army10:40.710:31.715.8 
210:52.9   Rebecca Hall  SENWCorby/Birchfield H10:13.610:04.37.0 
311:30.4   Cordelia Parker SBU23WAbingdon/Birmingham Uni11:30.410:16.783.6 
411:44.1   Hollie Elliott  SENWCharnwood11:39.611:39.610.0 
512:03.3   Rebecca Freeman  V40WSolihull & Small Heath/Worcester11:42.610:56.814.1 
614:38.5   Selina Topham  SENWKidderminster & Stourport13:01.812:35.611.1 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:47.7   Amy Saville  U17WCorby11:26.911:26.918.7 
212:09.4   Chloe Ridewood  U17WAbingdon12:09.2610:50.134.9 
312:20.3   Mariam Getachew  U20WCharnwood11:44.8911:35.813.5 
412:27.7   Ellen Humpherston  U17WRoyal Sutton Coldfield11:34.311:25.417.5 
513:23.8   Joanna Fellowes PBSENWSolihull & Small Heath13:23.813:23.823.8