North of England League Division 2EC
Lincoln
6 Aug 16
800 1500 3000 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.1   Hedley Hardcastle PBU20MDerby1:54.11:54.1-3.0 
21:55.3   Joe Wilkinson  U23MLincoln Wellington/Sheffield Uni1:55.301:55.12-4.1 
31:58.4   Mike Tanner  SENMSheffield RC/Rotherham1:56.741:56.74-3.4 
42:01.3   Abinizer Markos PBU20MLeeds City/Eritrea2:01.192:01.190.2 
52:14.5   James Thomton PBU20MDoncaster2:14.52:14.514.9 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.8   Richard Weir SBSENMDerby/Staffordshire Uni1:58.81:50.67-4.4 
22:04.0   Harry Baxter  U23MLincoln Wellington/Coventry Uni1:56.751:53.31-1.5 
32:09.1   Devon Stead  U20MRotherham2:03.52:03.53.7 
42:20.3   Danny Pickup  U17MDoncaster2:19.692:19.6912.0 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.1   Natalie Weir  SENWDerby2:10.502:10.502.0 
22:15.2   Lucy Crookes PBSENWLeeds City2:15.22:15.20.2 
32:22.5   Alina Stepanchuk SBV35WRotherham/Lithuania2:22.52:19.35.6 
42:24.4   Ellie Thorpe  SENWLincoln Wellington2:20.722:20.725.6 
52:35.7   Emily Jones PBU20WDoncaster2:35.72:35.719.4 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.8   Leonie Shipley  SENWDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni2:18.012:16.605.8 
22:36.6   Abbie Donnelly SBU23WLincoln Wellington2:36.62:15.70.3 
32:36.7   Mya Taylor  U17WRotherham2:35.842:16.272.5 
42:44.8   Jessica Royle SBU20WDoncaster2:44.82:32.213.2 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:53.9   Richard Weir  SENMDerby/Staffordshire Uni3:46.553:41.93-4.4 
24:08.4   Mike Tanner  SENMSheffield RC/Rotherham3:57.813:53.77-3.4 
34:09.6   Thomas Trimble PBU20MLincoln Wellington4:09.64:08.6-2.4 
44:22.4   Dominic Peterson  U20MLeeds City4:09.594:09.594.2 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:58.2   Hugo Milner  U20MDerby3:54.223:54.22-4.5 
24:08.9   Sam Clegg SBSENMRotherham4:08.93:59.41.3 
34:25.4   Les Ball SBV45MLincoln Wellington/Northern Masters4:25.44:09.521.4 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:23.8   Claire Duck  SENWLeeds City4:18.204:18.20-0.8 
24:36.0   Chloe Bradley  SENWDoncaster/Loughborough Students/Woodford Green Essex Ladies4:25.594:25.590.9 
34:39.0   Natalie Weir  SENWDerby4:26.564:25.742.0 
44:48.3   Stephanie Burns SBSENWRotherham4:48.34:38.92.5 
54:56.0   Gemma Selwood PBSENWLincoln Wellington4:56.04:56.011.1 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.6   Natalie Griffiths  SENWRotherham4:48.874:34.662.0 
25:02.7   Bethan Hudson  U20WDerby5:01.864:55.765.0 
35:34.0   Laura Wilkinson SBU20WLincoln Wellington5:34.04:55.34.0 
45:50.3   Celia De Maria SBV35WLeeds City5:50.34:33.2514.5 
 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:46.1   Lucy Crookes  SENWLeeds City9:29.639:29.630.2 
29:57.3   Rochelle Harrison SBSENWLincoln Wellington9:57.39:56.891.8 
310:02.2   Veleska Wills PBU23WDerby10:02.29:59.74.5 
410:34.2   Fiona Davies SBV40WRotherham10:24.310:24.32.4 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:41.3   Emma Parkinson  U23WRotherham/Sheffield Hallam Uni10:24.010:24.03.0 
210:51.5   Leonie Shipley PBSENWDerby/Chesapeake/Sheffield Hallam Uni10:51.510:51.55.8 
310:53.0   Sophie Darling PBSENWLincoln Wellington10:53.010:53.05.5 
412:03.4   Celia De Maria  V35WLeeds City11:55.579:54.8314.5 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:13.9   Kyle Craib  SENMRotherham15:02.3815:02.382.5 
215:15.5   Lewis Jagger PBU20MLincoln Wellington15:15.514:29.25-3.8 
317:07.1   Simon Wright  V50MDoncaster/Northern Masters16:38.3215:38.81.0 
417:20.4   Sean Flanagan  U23MLeeds City/Sheffield Uni16:05.5615:48.06-0.9 
517:48.3   Guillem Moreno  SENMDerby17:46.317:46.35.6 
618:01.0   Ian Monaghan  V40MChesterfield/North Derbyshire17:50.3916:34.25.3 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:16.5   Joshua Stone  SENMLincoln Wellington/Leeds Uni15:13.7615:13.760.5 
216:28.4   Philip Hoole  V35MRotherham16:23.9214:48.51-0.2 
317:49.0   Russell Parkin SBV50MDerby/Midland Masters17:49.017:14.683.5