Sweatshop Southern Athletics League Division 3SW External Results
Poole
30 May 15
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.4   Andrew Smith  U20MPoole Runners1:56.451:55.430.7 
22:00.5   Michael Gaunt PBU23MNorth Devon/Cardiff Uni1:59.521:59.525.7 
32:16.6   Ben Williamson PBU20MSt. Mary's Richmond2:16.62:16.69.1Click your Clock logo
42:16.6   David Gardner SBSENMEast Grinstead2:16.62:14.420.1 
52:19.5   Connor Wright PBU17MPoole AC2:19.52:19.522.0 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.0   Ellis Johnson  U20MNorth Devon2:03.762:03.7612.5 
22:04.2   John Llewellyn PBSENMPoole Runners2:00.02:00.01.4 
32:19.4   Michael Cornes  U17MPoole AC2:16.62:12.811.8 
42:24.8   Benjamin Taylor PBU17MSt. Mary's Richmond2:24.82:24.89.5 
52:56.2   Tim Ivorson  SENMEast Grinstead2:29.22:23.317.7 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:08.3   Andrew Ridley  V50MPoole AC2:04.242:04.240.7 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.4   Hannah Gaunt  U20WNorth Devon2:18.642:16.5411.8 
22:23.0   Emma Martin SBU17WPoole AC2:22.602:17.563.2 
32:35.9   Rebecca Townsend SBSENWSt. Mary's Richmond2:35.92:27.021.9 
42:45.4   Lois Drummie SBU17WEast Grinstead2:45.42:45.3331.4 
52:46.2   Jennifer Smith SBU17WPoole Runners2:46.22:33.5429.5 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:24.4   Martika Gallagher PBU17WNorth Devon2:24.42:24.415.0 
22:49.5   Tara Deeley PBU17WEast Grinstead2:49.52:49.523.4 
32:57.4   Imogen Cummings  U20WSt. Mary's Richmond2:50.812:47.830.5 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:20.4   Andrew Smith SBU20MPoole Runners4:20.44:06.00.7 
24:30.7   Euan Kernahan PBU17MNorth Devon/Torrington4:24.314:20.866.2 
35:11.7   Alex Williamson  U23MSt. Mary's Richmond4:55.74:37.518.1 
45:54.4   Tim Ivorson PBSENMEast Grinstead5:54.45:54.417.7 
55:58.8   Richard Davies PBV45MWimborne5:58.85:58.817.3 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:26.7   Dominic Willmore  U17MPoole Runners4:23.64:11.3-1.0 
24:40.9   Callum Choules  U17MNorth Devon4:25.944:10.89-1.5 
35:15.2   Thomas Cassidy  SENMSt. Mary's Richmond4:52.04:52.06.8 
46:41.7   Glyn Davies SBV60MWimborne6:41.76:23.615.6 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.0   Abbie Hine SBU20WWimborne/Team Dorset4:55.04:53.613.3 
25:09.0   Hannah Gaunt  U20WNorth Devon5:04.74:40.8011.8 
35:41.7   Clare King  V35WSt. Mary's Richmond/Ranelagh5:25.34:42.119.1 
45:57.0   Tara Deeley  U17WEast Grinstead5:49.55:49.523.4 
57:31.3   Annette Lewis SBSENWPoole Runners7:31.36:49.221.0 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:57.8   Lucy Ballam  U17WWimborne4:53.664:53.6619.3 
25:13.7   Martika Gallagher  U17WNorth Devon4:55.284:53.0015.0 
35:54.7   Lara Werrett SBV35WRanelagh/St. Mary's Richmond5:54.75:43.910.1 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:59.6   Paul Graham PBV40MSt. Mary's Richmond9:59.69:59.67.2 
210:16.5   Tom East SBU20MPoole Runners10:16.59:35.20.3 
310:28.2   Joey Jordan  SENMNorth Devon9:52.759:52.7512.2 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:33.6   Thomas Cassidy PBSENMSt. Mary's Richmond10:33.610:33.66.8 
210:36.0   Mike Baddick PBV55MNorth Devon10:36.010:36.016.9 
3000 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:00.5   Ben Williamson PBU20MSt. Mary's Richmond10:40.410:40.49.1Click your Clock logo
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:05.9   Clare Graham PBV45WSt. Mary's Richmond11:05.911:05.910.3 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
113:25.5   Imogen Cummings  U20WSt. Mary's Richmond13:24.412:44.630.5