Cambridgeshire AA Development Open External Results
St. Ives
10 Jun 15
800 1500 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.48   Billy Pinder  SENMSkipton/Cambridge Uni1:53.071:53.0711.1 
22:01.73   Kelvin Gomez  SENMCambridge Uni/Gibraltar2:00.381:58.055.3 
32:03.91   Daniel Mees  U17MPeterborough/Enfield & Haringey1:57.941:49.84-4.4 
42:06.13   Thomas Bray PBU23MHuntingdonshire/Glasgow Uni2:06.132:06.1319.0 
52:10.61   Oliver Garner SBU23MStragglers/Cambridge Uni2:10.612:06.41.6 
62:12.20   Sebastian Cheli  U23MCambridge Uni1:58.771:52.843.4 
72:21.79   Katherine Turner SBU23WTeam Bath/Cambridge Uni2:21.792:12.3012.1 
82:23.31   Kieran Moody PBU15MThetford2:19.62:18.573.7 
92:24.16   Richard Bevan  SENMBiggleswade2:19.72:13.22.6 
102:25.43   Diana Chalmers SBU20WBedford & County2:25.432:20.57.6 
112:30.43   Yuan Ming Wang-Koh PBSENMCambridge Uni2:30.432:30.434.8 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.80   Conall McGinness  U15MHuntingdonshire2:11.42:00.29-0.6 
22:23.26   Lee Carey  SENMMarch2:22.12:22.113.9 
32:26.37   Martyn Taylor PBV45MUnattached2:26.372:26.3731.2 
42:27.31   Owen Brownston PBU13MBedford & County/Huntingdonshire2:27.312:20.25.1 
52:29.24   Eddie Brand PBU15MHuntingdonshire2:29.242:29.2413.0 
62:30.06   John Donaldson SBV55MWellingborough2:22.262:22.264.9 
72:30.67   Stacy McGivern  V35WPeterborough/Eastern Masters2:26.272:25.87.0 
82:31.36   Kelsi Ellis SBU15WNene Valley2:25.22:25.220.0 
92:32.35   Jodie Vuylsteke  U17WHuntingdonshire2:31.872:21.6914.4 
102:59.39   George Nicholson PBU15MHuntingdonshire2:59.392:59.3934.4 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:32.59   Billy Bremner  V45MMarch2:31.92:31.92.9 
22:34.65   Sebastian Darnell PBU15MHuntingdonshire2:34.652:10.492.1 
32:36.04   Lucy Waller PBU17WHuntingdonshire2:36.042:31.5312.6 
42:43.85   Spencer Taylor PBU13MBedford & County2:43.852:14.94.4 
52:49.32   Alice Claridge  U13WHuntingdonshire2:44.62:44.627.1 
62:51.41   Emily Purbrick  U15WHuntingdonshire2:42.12:42.126.1 
72:59.21   Elizabeth Taylor  U13WPeterborough2:37.42:30.718.5 
83:12.43   Aaliyah Mulhall SBU13WCambridge & Coleridge3:12.433:04.629.6 
93:30.37   Heather Fleming U13WEly AC    
 
1500 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:30.4   James Young  U15MEnfield & Haringey4:22.794:08.34.2 
24:37.2   Jake Davies SBU20MCambridge & Coleridge4:31.674:31.676.7 
34:42.9   Ryan Boden PBU17MHuntingdonshire4:38.64:38.618.9 
44:49.3   Katy Hedgethorne SBSENWCambridge & Coleridge/Cambridge Uni Hare & Hounds4:49.34:37.461.8 
54:50.1   Katherine Turner  U23WTeam Bath/Cambridge Uni4:29.494:24.8612.1 
64:52.6   Conall McGinness  U15MHuntingdonshire4:51.54:09.14-0.6 
74:52.9   Ella Blake PBU20WHuntingdonshire4:52.94:52.919.9 
84:57.0   Gary Evans PBU17MRiverside4:57.04:24.310.5 
95:00.0   Philippa Taylor  V45WNene Valley4:58.14:55.74.4 
105:16.7   OJ Parmenter  U13MCambridge & Coleridge5:08.44:05.74-0.9 
1500 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:21.5   Hannah Hall PBU20WCambridge & Coleridge5:21.55:13.47.6 
25:22.2   Polly Smith  U20WHuntingdonshire5:06.365:06.3614.2 
35:26.2   Fletcher Collins-Shirley SBU13MEly5:26.24:40.056.4 
45:34.6   Maxwell Sandever PBU15MRiverside5:34.65:34.66.8 
55:35.9   Matthew Mason V45MEly Runners    
65:53.6   Joan Lasenby  V55WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters5:45.04:46.5415.5 
75:57.9   Katie Lawrence PBU15WHuntingdonshire5:31.75:30.4211.4 
86:01.0   Matthew Rose SBU13MHuntingdonshire6:01.05:31.911.1 
96:03.6   Emma Evans SBU23WRiverside/Sheffield Hallam Uni6:03.65:34.8511.9 
106:08.4   Helen Grant  V50WCambridge & Coleridge/Eastern Masters5:59.165:36.618.1 
116:25.7   Ellen Bullin  U13WHuntingdonshire6:02.196:02.1930.2 
126:39.7   Iona Butler  U13WCambridge & Coleridge6:06.76:06.730.4 
136:51.5   India Sandever PBU15WRiverside6:51.56:51.512.2