Cambridgeshire AA Development Open External Results
St. Ives
13 May 15
800 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:47.0   Liam Bell PBU13MCambridge & Coleridge2:43.12:27.329.7 
22:50.0   Alice Claridge PBU13WHuntingdonshire2:44.62:44.624.6 
32:51.2   Katie Lawrence PBU15WHuntingdonshire2:51.22:38.619.9 
42:53.1   Markus Downhill SBU13MHuntingdonshire2:53.12:20.523.9 
53:01.9   Charlie Vendy U13MEly AC    
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:34.7   OJ Parmenter PBU13MCambridge & Coleridge2:29.762:03.4-1.8 
22:42.4   Jodie Vuylsteke PBU17WHuntingdonshire2:31.872:21.6911.9 
32:43.1   Amelia Darnell  U17WHuntingdonshire2:41.522:32.058.2 
43:17.8   India Sandever PBU15WRiverside3:17.83:17.813.2 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:26.1   Kieran Moody PBU15MThetford2:19.62:18.573.8 
22:31.9   Billy Bremner PBV45MMarch2:31.92:31.91.8 
32:33.6   Hollie Gamble PBU13WWreake & Soar Valley2:29.102:23.625.3 
42:34.2   Kathryn Bell SBU17WCambridge & Coleridge2:34.22:32.810.4 
52:37.2   Josie Fortune  U15WNene Valley2:30.52:30.06.0Click your Clock logo
62:38.9   Flo Brill PBU13WNene Valley2:34.92:19.984.2 
72:45.2   Matthew Church  U13MNene Valley2:34.82:26.25.2 
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.4   Bjorn Stenger SENMGuest    
22:21.0   Ella Blake SBU20WHuntingdonshire2:17.282:17.2817.4 
32:22.1   Lee Carey PBSENMMarch2:22.12:22.111.6 
42:24.3   Siobhan Skinner  SENWHuntingdonshire2:18.282:18.288.0 
52:24.6   Olivia Allum PBU15WWest Suffolk2:24.62:13.005.5 
62:24.9   Andrew Worrall PBU15MBedford & County2:24.92:24.910.9 
73:09.0   Tara Alfuth PBU13WHuntingdonshire3:09.03:09.034.5 
800 SX 5
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.10   Emily Moyes SBU20WWest Suffolk2:18.92:18.001.0 
22:21.51   Philip Crutchlow  U15MWest Suffolk2:13.72:08.410.0 
32:24.41   Hannah Shelton  U15WBedford & County2:19.722:19.728.5 
42:24.59   Lauren Murphy  U17WWest Suffolk2:24.02:22.8917.3 
52:31.70   Mikayela Sealby  U17WWest Suffolk2:23.02:22.719.0 
800 SX 6
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.04   Sean Reidy SBSENMNene Valley1:59.361:57.52.8 
22:05.21   Joel Reed  U20MPeterborough2:03.21:59.8413.0 
32:15.34   Robert Stoddart U17MPAC    
42:15.56   Harley Swan  U15MThetford/Ryston2:10.332:05.195.1 
52:18.08   Rebecca Daniel  U15WWest Suffolk/Cambridgeshire Schs2:15.532:15.0213.1 
 
3000 SM 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:51.2   Alex Hampson PBU20MNene Valley8:51.28:51.2-2.2 
28:58.5   Christopher Wright PBU23MBedford & County/Riverside8:58.58:58.55.4 
39:05.4   Theo Passmore PBU20MIpswich9:05.49:05.411.8 
49:10.0   Chris Darling PBU23MCambridge TC/Sheffield Hallam Uni9:10.08:58.98-2.4 
59:26.5   Jake Richardson  U20MNene Valley9:09.639:09.63-2.3 
69:33.0   Gordon Irvine SBV35MEly9:33.08:47.053.5 
710:04.4   Kieren Drane PBSENMEly10:04.410:04.410.1 
810:08.1   Ross Payne PBU23MEly10:08.110:08.13.0Click your Clock logo
910:20.1   Graeme Kennedy  V35MCambridge & Coleridge10:08.1410:08.1416.2 
1010:23.1   Aaron Hunt PBU15MGrantham AC10:23.19:22.45-2.0 
1110:40.4   Richard Hill PBV35MEly10:40.410:40.45.5 
1211:21.5   Graham Chapman PBV55MEly11:21.511:21.56.6 
1311:24.8   Matthew Mason PBV35MCambridge TC11:24.811:24.831.3 
1412:16.1   Barry Anthony Warne SBV50MNene Valley12:16.111:08.87.9 
3000 SM 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:43.5   Joey Croft PBU17MHuntingdonshire9:16.498:43.87-1.1 
29:48.6   Jamie Sales PBU15MCambridge & Coleridge/Newmarket J9:48.69:48.64.1 
39:52.3   Thomas Keen  U15MCambridge & Coleridge9:34.168:14.41-4.5 
410:02.9   Amittai Ben-Israel SBU20MPeterborough10:02.99:00.19-1.8 
510:05.5   Oliver Newman SBU15MCambridge & Coleridge10:05.58:59.03-0.8 
610:49.5   Gary Evans PBU17MRiverside10:49.59:23.970.3 
711:04.2   Charlie Evans PBU15MHuntingdonshire11:04.211:04.216.9 
811:26.2   Eddie Brand PBU15MHuntingdonshire11:26.211:26.212.3 
911:41.0   Maxwell Sandever SBU15MRiverside11:41.011:01.785.2 
3000 SW
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:07.80   Claire Kennedy  SENWCambridge & Coleridge9:47.019:47.015.8 
210:08.83   Cat Foley-Wray  SENWNene Valley9:51.799:51.7915.5 
310:33.41   Beatrice Fitzsimons PBU23WCambridge & Coleridge10:23.9510:23.9518.9 
410:40.48   Julia Paternain  U17WCambridge & Coleridge10:30.109:23.070.3 
510:58.45   Diana Chalmers SBU20WBedford & County10:58.4510:32.710.2 
610:59.93   Shannon Flockhart PBU15WHuntingdonshire10:59.9310:59.931.9 
711:13.98   Polly Smith PBU20WHuntingdonshire11:10.511:10.511.7 
811:18.09   Ellen Leggate SBV35WCambridge & Coleridge/Eastern Masters11:18.099:08.724.8 
911:18.68   Maisie Pritchard SBU17WBedford & County11:18.6811:12.818.7 
1011:23.09   Christine Anthony PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmunds Pacers11:23.0911:23.097.8 
1111:51.95   Bethany Goymour PBU17WNene Valley11:51.9511:51.9521.7 
1212:08.60   Joan Lasenby SBV55WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters12:08.6010:29.914.5 
1312:25.09   Abbey Foster PBU15WRiverside12:25.0912:25.0934.3 
1412:29.42   Emma Evans SBU23WRiverside/Sheffield Hallam Uni12:29.4211:56.212.0 
1512:33.21   Helen Grant SBV50WCambridge & Coleridge/Eastern Masters12:33.2111:34.3317.3 
1612:40.73   Saskia Hunt SBU17WGrantham AC12:40.7312:32.321.2 
1712:43.82   Ghazal Seidi PBU15WCambridge & Coleridge12:43.8212:43.8226.4Click your Clock logo